V Harrachově už znají nové vedení města

25.10.2022 17:06:58 | Autor: Antonín Bělonožník, hv, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

V Harrachově už znají nové vedení města

Harrachov má nové zastupitelstvo. Vedení města se ujme Tomáš Vašíček ze Změny pro Harrachov, uvolněným místostarostou bude Tomáš Ploc z ODS a neuvolněnou místostarostkou Lucie Kučerová ze Změny pro Harrachov.

Počet zastupitelů města Harrachov zůstává stejně jako v předchozím volebním období na devíti členech. Nejvíce mandátů má Změna pro Harrachov (4), následuje ODS (3) a ANO a nezávislí (2).

Sál nově zrekonstruovaného centra byl na Ustavující zasedání Zastupitelstva města Harrachov v pondělí 24. října velmi slušně zaplněn občany města, kteří byli zvědaví, kdo stane v čele jejich města v následujících čtyřech letech. Zasedání svolal a zahájil dosavadní starosta města Jaroslav Čech, který však v letošních volbách svůj mandát zastupitele neobhájil.

<br />Autor: Antonín Bělonožník Novým starostou je Tomáš Vašíček 

Po zahajovacích procedurách došlo na slavnostní složení slibu všech devět nově zvolených zastupitelů. Ti nejprve ze svých řad ve veřejné volbě vybrali nového starostu města, kterým se stal Tomáš Vašíček. Ten, dříve než se ujal řízení samotného zasedání, poděkoval jménem všech přítomných končícímu starostovi panu Čechovi, nezapomenul vyzdvihnout jeho zásluhy pro město v uplynulém období a předal mu věcný dar.

„Zatímco v uplynulém volebním období byla hlavním úkolem stabilizace městských financí a navázání přátelských vztahů napříč Harrachovem, nyní můžeme postoupit dále," řekl starosta Tomáš Vašíček, a pokračoval: „Chceme, aby měl Harrachov jednotnou vizi, jednotnou propagaci harrachovských akcí, klíčová je spolupráce města a Sportovního areálu Harrachov. Chceme do města přilákat zajímavé investory i organizátory sportovních a kulturních událostí," upřesnil starosta Tomáš Vašíček. 

Místostarostové Tomáš Ploc a Lucie Kučerová

Zasedání pak pokračovalo volbou místostarostů. Na pozici uvolněného místostarosty, který i bude starostu zastupovat v době jeho nepřítomnosti, zastupitelé zvolili bývalého starostu města Tomáše Ploce. Druhou neuvolněnou místostarostkou se stala paní Lucie Kučerová.

<br />Autor: Antonín BělonožníkZastupitelé následně ustanovili ze zákona povinné výbory zastupitelstva a zvolili jejich předsedy a členy. Současně i odsouhlasili výši odměn neuvolněným členům zastupitelstva a výši odměn členům výborů a komisí z řad nečlenů zastupitelstva. Došlo i na neodkladné provozní záležitosti chodu města, a to volbě nového člena školské rady místní základní školy, schválení dvou rozpočtových opatření a odsouhlasení podání žádosti o dotaci na rekonstrukci budovy školy.

V závěru dostali prostor i přítomní občané, kteří hned na začátku své nové zastupitele zahrnuli dotazy na řešení palčivého problému s nepřehledným výjezdem od Hotelu Karolína na hlavní tah městem I/10. Celé hodinové zasedání zastupitelstva se neslo v nekonfliktní atmosféře. Na závěr tak nezbývá než novému zastupitelstvu popřát hodně štěstí a úspěchů v nelehké práci pro rozvoj tohoto krásného horského města.Město bude i nadále rozvíjet vztahy s organizátory Gladiator Race, Skimo (Sportvisio) a nově SkiTour. „Rádi bychom také po vzoru jiných středisek přilákali do města stálého sponzora," netajil se s vizí starosta Tomáš Vašíček.

Stále je co vylepšovat

<br />Autor: Antonín Bělonožník Důležitým bodem agendy nového vedení bude zdravotní a sociální zabezpečení pro občany města. I proto se do vedení dostává koordinátorka sociálních služeb Harrachova Lucie Kučerová na postu místostarostky. „Určitě chceme pokračovat v tom, co se podařilo rozjet v oblasti sociální a zdravotní péče. Stále je co vylepšovat a služby pro občany Harrachova rozšiřovat," řekla místostarostka Lucie Kučerová.

Jedněmi z prvních úkolů nového vedení bude prodej Celnice a s ním související změna územního plánu, která se bude týkat zastavěnosti parcely a která je nyní v jednání. Samozřejmostí je příprava města na zimní sezonu, vyrovnání se se zvyšujícími se cenami energií a spolupráce se Sportovním areálem Harrachov.

Stálicí jsou také skokanské můstky a s nimi související vyhlášení studentské soutěže o architektonický a urbanistický návrh zprovoznění můstků. „Čeká nás zahájení prací na rekonstrukci můstku K120, tak aby mohl Harrachov začít s pořádáním závodů a v nedaleké budoucnosti snad i světových pohárů, například ve spolupráci s organizátory z Polska," dodal starosta Vašíček.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 42 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Harrachov se připravuje na zimu
V Harrachově finišuje turistická sezona
V Harrachově proběhne již 27. ročník festivalu Keltská noc
Harrachovské pivní slavnosti zvou podevatenácté do místní sklárny
Letní Krkonoše lákají k vodopádu, pivní stezku i jízdu na pneumatice
Fanoušci aut se sjedou pod mamutí můstek do Harrachova
Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
Gladiator Race navštíví vertikální svět
Harrachov je připravený na léto
Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Výlet Labským dolem v Krkonoších potěší i vozíčkáře
Světový unikát otevírá letní turistickou sezonu v České republice
Horská střediska v květnu zahajují letní sezonu
Skiareál Rokytnice nad Jizerou zahajuje letní sezonu
Obrazem: Květnové frézování sněhu na vrcholcích Krkonoš
Výlet provede pomezím Jizerských hor a Krkonoš kolem Bílé skály
Krkonošský výlet nabídne putování za řemesly a tradicemi
Výlet po stopách rodu Harrachů zavede k zámku i na unikátní nádraží
Výlet přiblíží krkonošská zvířata a poučí, jak zacházet s odpadky
Jaro v Harrachově opět zahájil Příjezd Krakonoše
Areál harrachovské sklárny si připsal loni další dvě kulturní památky
Na lyžařskou sezonu je připraven i Skiareál Harrachov
V Harrachově otevřeli kapli Sv. Alžběty. Dorazil i hrabě Harrach
Harrachov má nové logo

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Výstava Příběhy Severních Čech zavítá na náměstí v Malé Skále

Nejčtenější články

12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
12.06.: Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT