V I.B třídě zahájily výhrou Jilemnice, Rovensko i Rokytnice

18.08.2014 16:57:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

Úspěšné první kolo měly pojizerské celky v I.B třídě východ. Jilemnice zvládla doma utkání se Mšenem B, Rovensko bez obdržené branky zdolalo Jenišovice, Rokytnice nečekaně vyhrála v Železném Brodě, pouze Horní Branná doma podlehla favorizovanému Pěnčínu.

Další utkání 1. kola: Plavy - Smržovka 1:1, Velké Hamry B - Držkov 2:3, Rychnov - Zásada 0:0.

Jilemnice - Mšeno B 4:2 (2:2)

Domácí zaspali úvod utkání a v 15. minutě mohli klidně prohrávat o tři branky, ale hosté naštěstí proměnili jen příležitost v 8. minutě, kdy se po rohu trefil neobsazený Petr. Ostatní závary před domácí brankou skončily dvakrát na tyčce nebo je zneškodnil výborně chytající brankář Černý. Domácí obdržená branka nastartovala a po zbytek zápasu byli lepším mužstvem. V 16. minutě Horáček s přehledem využil krásnou přihrávku od záložníka a vyrovnal na 1:1. Ve 27. minutě vyrazil gólman Mšena míč na hranici velkého vápna, ten se dostal k Hradeckému ml., který s přehledem technickou střelou zajistil domácím vedení 2:1. Ve 27. minutě hosté po chybné přihrávce na půlce hřiště a nedůrazu obrany vyrovnali na 2:2.

Druhý poločas už byl v režii domácích, kteří svoji převahu využili v 58. minutě, kdy chybnou přihrávku gólmana hostů vystihl Tonar a s přehledem dal na 3:2. V 61. minutě Figura, který byl na hřišti pouhé dvě minuty, nádherně našel před brankou Horáčka, který svůj kvalitní výkon korunoval druhou brankou na 4:2 pro domácí. Další šance Jilemničtí bohužel nevyužili, přesto se mohli domácí fanoušci radovat z výhry.

„Až na úvodních 15 minut bych chtěl hráčům poděkovat za bojovnost a krásné akce, které bohužel neskončily brankou. Dnes jsme měli v úvodu velké štěstí a utkání se mohlo vyvíjet úplně jinak,ale přežili jsme to a zápas jsme zaslouženě vyhráli. Dnes bych chtěl vyzdvihnout brankáře Černého, který nás v kritických situacích několikrát podržel," uvedl k utkání trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: 16. a 61. Horáček, 27. Hradecký ml., 58. Tonar - 11. Petr, 35. Lietava. Rozhodčí: Dytrt - Přikryl, Paulů, ŽK: 2:3. Diváků: 100. Sestava Jilemnice: Černý -Šťastný, Šnorbert, Hadač, Paulů - Bergemann (59. Figura), Hradecký ml., Jež, Tonar, Kubina - Horáček (79. Tuže).

Rovensko - Jenišovice 2:0 (1:0)

V Rovensku pod Troskami se hrálo v sobotu vyhrocené derby s blízkými Jenišovicemi. První branku vstřelil L. Malý po chybě stopera Šimka a brankáře. Poté měli domácí spoustu dalších šancí, ale L. Malý ani Koudelka je neproměnili. To stejné platilo i pro hlavičku L. Malého po trestném kopu.

Druhý poločas byl už mnohem vyrovnanější i nervóznější, ale rozhodčí hráče udrželi na uzdě. Domácí výhru potvrdil až v 88. minutě druhou brankou znovu L. Malý, který hlavou využil přesný centr Štěpničky.

Branky: 19. a 88. L. Malý. Rozhodčí: Hamada, ŽK: 3:6. Diváků: 150. Rovensko: Koubus - Náhlovský, Štěpnička, Kněbort, Špína - J. Mencl, Vítek, Koudelka, D. Malý - L. Malý (89. Pařík), Bangha (77. Pařízek). Jenišovice: Sucharda - Bubák - Holeček (76. Svoboda) - Šimek - Hradecký (78. Rác) - Bernard - Kalousek - Vích (60. Skalický) - Fiala - Resl - Vavřich.

Železný Brod B - Rokytnice 1:2 (1:1)

V prvním poločase měli domácí jasnou převahu, ale mnoho šancí neproměnili. Ve 25. minutě Linka utekl a otevřel skóre. Hosté dokázali srovnat po Zahradníkově uvolnění Pavla Vrány, který únik využil přesnou ranou.

I na začátku druhé části byli lepší domácí, ale pak se hosté konečně rozehráli a v 79. minutě skvěle zpracoval míč na hrudi Pičman a levačkou trefil břevno, od kterého se míč odrazil do branky a poté ven. Domácí mohli ještě vyrovnat, ale brankář Sedláček chytil jejich další gólovky a byl nejplatnějším hráčem hostů na place. Při tlaku domácích si hosté vytvořili i několik šancí z brejků, ale úspěšní už nebyli, takže skóre zůstalo nezměněno.

Branky: 25. Linka - 37. P. Vrána, 79. Pičman. Rozhodčí: Blaschke - Pavlů, Frýda, ŽK: 4:1. Diváků: 70. Rokytnice: Sedláček - Štěpánek, Kuřina, Pičman, Havrda - Krejčík (65. Málek), P. Vrána, Zahradník, M. Martínek - J. Vrána, Havlíček (75. Škoda).

Horní Branná - Pěnčín 2:3 (0:2)

V nedělním duelu týmu sestoupivšího z I.A třídy a posledního vítěze soutěže se hrál kvalitní fotbal. Z pohledu domácích zápas poznamenalo úvodní zaváhání, když po 10 minutách prohrávali 0:2. Poté se vzpamatovali a hru vyrovnali, ale dlouho se nemohli brankově prosadit. Dokonce zkušený Vašek odmítl snížení z nařízeného pokutového kopu, jednu penaltu ale neproměnili v utkání ani hosté a to v 74. minutě Záveským. Domácí Vašek se přeci jen trefil a snížil na 1:2, ale hosté vzápětí vedli znovu 1:3, to při svém prvním potkání s míčem se trefil střídající navrátilec Nemyrovskij. Snížení na rozdíl gólu zajistil prodomácí až v 87. minutě také střídající Hanuš.

„Remíza by utkání slušela, ale třetí branku jsme nedokázali vstřelit. Kvalitou nám utkání připomnělo I.A třídu," poznamenal po utkání trenér Horní Branné Zdeněk Lukeš.

Branky: 65. Vašek, 87. Hanuš- 7. Pumrle, 12. Chlomek, 81. Nemyrovskij. Rozhodčí: Vydra. Diváků: 100. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Vašek, Kocourek (60. Jindřišek), Fiedler (75. Hanuš), Pešina - Jón (35. Šlechta), Zuzánek, Hendrych - Mečíř, Šimek.