V Turnově ocenili pedagogy pro rok 2024

05.04.2024 19:43:40 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově ocenili pedagogy pro rok 2024

V obřadní síni historické radnice v předvečer Dne učitelů proběhlo tradiční ocenění turnovských pedagogů. Která jména najdete mezi letošními oceněnými?

Den učitelů se v České republice tradičně slaví 28. března, v den výročí narození Jana Amose Komenského. Byl vyhlášen už v roce 1955 jako ocenění práce pedagogů, od počátku byl spojen také s vyznamenáváním vybraných učitelů. Ocenění pro pedagogy má svou tradici také v Turnově. Udělováno je pravidelně na konci března, nominace přicházejí z turnovských mateřských i základních škol, mezi oceněnými pravidelně nechybí rovněž učitelé základní umělecké školy.

Setkání v letošním roce proběhlo v obřadní síni historické radnice, starosta města Tomáš Hocke a místostarostka Petra Houšková ocenili 8 pedagogů za jejich vynikající práci i vstřícný přístup k jejich svěřencům.

Ocenění turnovských pedagogů<br />Autor: Marcela Jandová

Ocenění pedagogové 2024 zleva: Veronika Pšeničková, Veronika Trojanová, Ivana Tichá, Jiří Richter, Regina Suchardová, Pavlína Vaníčková, Miroslava Hlubučková. Foto: Marcela Jandová.

Jaké tedy byly letošní nominace z turnovských škol?

Miroslava Hlubučková z MŠ 28. října

Paní učitelka Mirka (podle nejmenších Miuka) je člověk, pro kterého je práce v mateřské škole posláním. V MŠ 28. října působí více než 20 let. Je to empatická osobnost, kterou děti doslova milují. Věnuje se často výuce v přírodě a vzdělává děti hlavně prožitkem. Pro učitelství v mateřské škole svým vedením, klidem a vyrovnaností a také vlastním učitelským umem nadchla mnoho studentů středních i vysokých pedagogických škol.

Pavlína Vaníčková z MŠ Bezručova

Paní učitelka působí ve škole od roku 2003. Zaslouží si ocenění za dlouholeté pracovní nasazení, vytrvalost i spolehlivost, aktivitu při zavádění inovací ve vzdělávání, organizování a zajišťování školních akcí.

Ivana Tichá ze ZŠ 28. října

Paní učitelka pracuje ve škole od roku 2005. Učí na prvním stupni a se svými žáky si výborně rozumí. Má kladný vztah ke sportu, k výtvarné i hudební výchově. Pořádá pravidelné besídky, poznávání historie a přírody, divadelní a hudební vystoupení na školních akcích. S žáky si vyrábí každoroční kalendáře s krásnými fotkami a texty. Vede kroužky pohybových her a hry na kytaru. Ocenění si zaslouží za obrovskou energii, invenci a motivaci, kterou vkládá do učení a dalších aktivit spojených se školou.

Veronika Pšeničková ze ZŠ a MŠ Sluníčko

Paní učitelka působí od roku 2019 na pozici předškolní pedagog v běžné třídě mateřské školy. Zapojila se do projektu „Aplikace muzikoterapeutických technik v logopedické prevenci s využitím přefukové píšťaly (koncovka)", který vymyslela logopedka Mgr. Jana Prokešová. Paní učitelka jej realizovala v běžné třídě v loňském školním roce a závěry byly uveřejněny v časopise Muzikoterapie.

Zuzana Nová ze ZŠ a MŠ Sluníčko

Paní Nová pracuje od roku 2005 na pozici třídní učitelka v základní škole speciální. Dlouhodobě se věnuje problematice žáků a dětí s PAS (porucha autistického spektra), přednáší na Technické univerzitě v Liberci, vede závěrečné (bakalářské a magisterské) práce. V loňském roce absolvovala dlouhodobý výcvik v technice PBS (podpora pozitivního chování - Positive Behavior Support) a aplikuje výstupy nejen ve své domovské škole. Informuje a školí i zaměstnance v průřezu Libereckého kraje a okolí.

Regina Suchardová ze ZŠ Skálova

Na ZŠ Skálova působí od srpna 1991, tedy bezmála 33 let. Vyučuje matematiku a výpočetní techniku a ocenění si zaslouží za poctivou práci, spolehlivost a zodpovědnost. Úctu si rozhodně zaslouží i její snaha žáky vždy dobře připravit na další studium.

Veronika Trojanová ze ZŠ Žižkova

Veronika Trojanová je učitelkou ZŚ Žižkova od roku 1998. Ocenění si zaslouží za aktivní přístup k výzdobě interiéru školy, organizaci akcí školy pro veřejnost, pozitivní přístup k žákům a chuť se dále vzdělávat.

Jiří Richter ze ZUŠ Turnov

Od roku 2006 v turnovské základní umělecké škole odvádí kvalitní pedagogickou práci, jejímž výsledkem jsou mimo jiné také pravidelná umístění v celostátních kolech soutěže žáků ZUŠ.

Základní umělecká škola se během komorního odpoledne představila také hudebně, a to s vystoupením nadějných mladých violoncelistů Doroty Košťálové a Štěpána Vyšohlída. Místostarostka Petra Houšková, do jejíž gesce spadá i turnovské školství, poděkovala všem nominovaným za jejich práci. Ocenila to, že ředitelé škol si vybírají skvělé spolupracovníky a mohou tak každoročně vybrat nominanty na městské ocenění. Ještě jednou gratulujeme všem oceněným pedagogům. Krásný prázdninový Den učitelů přejeme i všem ostatním učitelům, vychovatelům a dalším pedagogickým pracovníkům, dětem a žákům pak samé skvělé učitele.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poděkovali za dlouholeté působení na turnovských školách
Liberecký kraj při Dni učitelů ocenil 21 osobností
Za rok 2023 ocenili osm turnovských učitelů
Náměstek hejtmana Ramzer na konci listopadu rezignuje na svoji funkci
Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze
Cenu vévody z Edinburghu převzalo v Liberci 25 studentů
Den učitelů přinesl ocenění turnovským pedagogům
Náměstek Ramzer ocenil studenta, který vyhrál Oscara za design
Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově
Ministerstvo plánuje, jak zlepšit kvalitu vzdělávání
Prohlášení náměstka hejtmana Ramzera k distanční výuce a maturitám

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT