V září se starosta Turnova sešel s obyvateli v ZŠ Žižkova

16.09.2017 14:42:25 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V září se starosta Turnova sešel s obyvateli v ZŠ Žižkova

Po prázdninové odmlce pokračovalo ve středu 6. září 2017 pravidelné setkávání starosty s občany v jednotlivých částech města. V jídelně Základní školy Žižkova se sešla v odpoledních hodinách dvacítka obyvatel z okolí bývalých kasáren, lokality Hruštice a Károvska.

V úvodu setkání starosta města Tomáš Hocke přivítal obyvatele a představil novinky z radnice i z celého města Turnova. V krátkém přehledu zmínil dokončené i připravované investiční záměry. Starosta se však nezapomněl ani zmínit o událostech, které přímo souvisí s touto lokalitou města. Hovořilo se o nově vznikající bytové zóně na Hruštici, kde proběhlo zasíťování pozemků pro stavbu rodinných domů. Z Károvska se například hovořilo o vodohospodářských stavbách, které prodělaly opravy. Nejstarší již nepoužívaný vodojem na Károvsku prozatím čeká na své využití. Nový život této unikátní stavbě by mohly dát plány na úpravu pro expozici vodárenství nebo pro volnočasové aktivity pro děti a mládež.

Hojně diskutovaným tématem se staly parky v Metelkových a Rývových sadech. Přítomní obyvatelé se při diskusi vraceli ke stavu a možným úpravám cest v parcích. Metelkovy sady prošly úpravou vstupní části se zpevněnými plochami a dále zde bylo vybudováno nové dětské hřiště. Tyto úpravy se slavnostně otevřely hned druhý den od setkání se starostou. Obyvatelé by si přáli, aby všechny cesty prošly podobnou úpravou. Bohužel to prozatím nebylo z finančních důvodů možné. Na setkání však zazněly také dobré připomínky ohledně chybějících odpadkových košů s vybavením pro pejskaře. Kromě budování a úprav parků se dlouze hovořilo i o nutné údržbě. Starosta města uvedl, že bychom se měli inspirovat v minulosti a mít ve městě někoho, kdo by byl vyhrazen na hlídání a údržbu městských parků. „Jeho práce by spočívala v drobné, ale dlouhodobé údržbě, jako okopávání zeleně, natírání prvků a hlavně dohledu proti zničení."

Klasickým tématem všech setkání je dopravní problematika, kdy zazněly žádosti o různé opravy chodníků, komunikací, doplnění dopravního značení nebo zamezení nevhodného parkování. Řešilo se také nové vybudování chodníku na Károvsko, pro který vznikla i petice. „Chodník je v na dobré cestě. Máme již připravenou studii a nyní řešíme projekt, na základě kterého uvidíme, kolik bude třeba financí. Dále bychom chtě-li dosáhnout na nějaké dotační tituly, ale prozatím bych viděl realizaci chodníku v roce 2018 nebo 2019," uvedl starosta.

Na setkání zazněl také požadavek na zřízení bezbariérového přechodu pro chodce u restau-race Karel IV. a zlepšení bezbariérového vstupu do ZŠ Žižkova. Tato místa jsou využívána handicapovanými, kteří nemohou bez cizí pomocí překážky překonat. „Všechny turnovské školy jsou zařazeny do projektu modernizace škol, v rámci kterého by se měla i ZŠ Žižkova stát zcela bezbariérovou. V atriu školy by měl vyrůst nový výtah, který spojí všechna podlaží. Projektová příprava je hotová a projekt je do IROPu podán," vysvětlil starosta.

Říjnové setkání se starostou proběhne ve středu 4. října 2017 od 17.00 hodin v občerstvení fotbalového stadionu v Koškově ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Turnova se setkal s občany v Dolánkách
Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova
Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje
Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT