#VrchlabiBezOdpadu pokračuje. Jde se do kina!

02.11.2022 15:40:25 | Autor: Jakub Kašpar | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

#VrchlabiBezOdpadu pokračuje. Jde se do kina!

Ani po prázdninách nekončí aktivity iniciativy Vrchlabí bez odpadu, která má za cíl osvětu a propagaci nejrůznějších způsobů, jak docílit co nejnižší produkce odpadů. V příštích dnech zamíří stovky školáků do vrchlabského kina Kartonka 1904 na oblíbený film VALL-I.

Americký animovaný dobrodružný film VALL-I uvidí žákyně a žáci vrchlabských škol mezi 3. a 11. listopadem, kdy se postupně vystřídají v kině Kartonka 1904 a o filmu si následně budou povídat se svými učiteli a učitelkami. Téma filmu je spojené mj. právě s odpadovou problematikou.

Sci-fi film se odehrává 700 let poté, co lidé opustili Zemi a přesunuli se na flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně jeden lidský film ho postupně promění v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce... Tolik z textu distributora filmu, na který se přijdou podívat především žáci 1. stupňů vrchlabských základních škol. Filmový program pro žáky 2. stupňů chystá iniciativa Vrchlabí bez odpadu na začátek roku 2023.

Filmové projekce navazují na jarní TýDny bez odpadů a následnou žákovskou odpadovou konferenci v KD Střelnice na Den Země. O prázdninách zase děti, které měly zájem, plnily výzvu „Postřehy odjinud" - měly si všímat při svých prázdninových cestách, jak se kde (u nás i v cizině) řeší téma odpadů - ať už jde o příklady pozitivní, nebo naopak negativní. Se svým projektem nejlépe uspěly třídy 8.A ze ZŠ Školní, která získala 9000 Kč na to, co se děti rozhodnou si společně pořídit. Cenu ve výši 6 000 Kč získala také 5.B ze ZŠ Náměstí Míru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Vrchlabští školáci překvapili svou invencí i zkušené odpadáře
Holky a kluci z vrchlabských škol budou řešit problém odpadů
Vrchlabí bez odpadu: Přes 1000 čekají po víkendu TýDny bez odpadů
Vrchlabí bez odpadu: Spouští portál Vrchlabí Nevyhazujto

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT