Z posledního turnaje sezony jedna výhra, florbalisté Semil končí osmí

23.04.2015 19:56:35 | Autor: SCC Semily a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Poslední turnaj letošní sezony odehráli florbalisté SCC SKP Semily na domácí palubovce ve Sportovním centru v Semilech. Proti frýdlantským Vlkům se dokázali Semiláci vypořádat i s nepříznivým stavem a nakonec zvítězit, ale první Česká Lípa byla nad jejich síly. Sezonu tak semilští hráči končí na osmém místě.

SCC SKP Semily - Smědavští Vlci SFBK Frýdlant B 8:5 (1:2, 2:3, 5:0)

V prvním zápase narazili semilští hráči na houževnatého soupeře z Frýdlantu. Od první minuty se naplňovala očekávání, plno osobních soubojů a rychlá hra z jedné strany na druhou. Úvod patřil jednoznačně domácím, soupeře do šancí příliš nepouštěli a dopředu byli aktivní. Už na začátku 5. minuty se dostali do vedení, když se střelou z první prosadil Šimon po přihrávce Vocelky. O půl minuty později dostali možnost přesilové hry, kterou sehráli více než dobře, ale ani jedna ze tří nebezpečných střel se neujala. Asi v 7. minutě zápasu přišel nepříjemný moment, kdy se zranil Jan Šimon a z utkání musel odstoupit. Musely tudíž přijít změny v sestavě, se kterými se nedokázali Semiláci úplně vyrovnat. Výsledkem byly dva góly, kdy druhý padl při oslabení.

Do 14. minuty druhé části se Semilští tlačili do zakončení, nicméně naráželi na vynikajícího brankáře, který například vychytal Miksánkovu střelu z první do odkryté branky. Když už frýdlantského brankáře překonali, tak proti byla konstrukce, kterou trefili celkem třikrát. Naproti tomu hostům spadlo do brány vše, „do čeho plácli". Proto byl na začátku 13. minuty stav nelichotivý 1:5. Obrat načal na začátku 14. minuty Hypšman, a když se 20 vteřin před koncem druhé třetiny dokázal konečně prosadit Miksánek, byli hosté na dostřel.

Do poslední třetiny vlétli domácí s velkým odhodláním skóre otočit a dovést zápas do vítězného konce. Plán se začal naplňovat ve 3. minutě, kdy nahozený míček z hole Jecha propadl až za záda gólmana. Vyrovnáno bylo v 9. minutě po kombinaci Kunst - Hypšman, kdy se druhý jmenovaný nemýlil. Podruhé se do vedení dostali v 11. minutě kdy se prosadil tahoun a nejlepší hráč posledních zápasů Vocelka. Za další minutu zkompletoval hattrick Aleš Hypšman a účet zápasu uzavřel v polovině 13. minuty Roztočil, kdy ho krásnou přihrávkou z otočky našel Činovec.

„Dalo by se říct zápas dvou odlišných polovin. V té první jsme tahali za kratší konec, kdy jsme neproměňovali i ty největší šance. Zato druhá část už nám patřila, i když nás několikrát musel podržet dobře chytající Diviš," zhodnotil utkání trenér semilského mužstva Jan Šimon.

Branky: 5. Šimon (Vocelka), 29. Hypšman (Miksánek), 30. Miksánek (Štěpánek), 33. Jech (Činovec), 39. Hypšman (Kunst), 41. Vocelka (Hypšman), 42. Hypšman (Miksánek), 43. Roztočil (Činovec). Vyloučení: 2:2. Sestava Semil: Diviš - Hypšman, Vocelka, Sábl, Jech - Miksánek, Šimon,  Pernecký, Kunst, Činovec, Roztočil.

FBK Gladiators Česká Lípa - SCC SKP Semily 8:4 (3:0, 3:2, 2:2)

Poslední zápas sezony postavil Semilským do cesty vedoucí tým z České Lípy, který bojoval o postup. Celý zápas se odehrával víceméně ve stejné režii, kdy Českolipští drželi míček, přesnou a rychlou kombinací se dostávali do zakončení. Semiláci rozhodně nebyli výrazně horší, ale svoje šance nevyužívali. Proto byl výsledek po první třetině 3:0.

Semilské odhodlání překazit České Lípě radost z postupu a nedat jim to zadarmo byla veliká. Výsledkem bylo po 57 vteřinách snížení, kdy se prosadil Vocelka. Pak bohužel Českolipští dvěma góly opět odskočili. Nadějnější stav vykřesal Hypšman, když se prosadil po nahrávce Vocelky. Stav však nevydržel ani minutu, když se opět prosadila Česká Lípa.

Posledních patnáct minut sezóny přineslo po dvou brankách na obou stranách, což znamenalo konečný výsledek 8:4 pro domácí.

„Výkon v posledním zápase jsem schopný hodnotit pouze do poloviny zápasu, pak jsem musel se svým zraněním do nemocnice. Velmi bojovný a sympatický výkon, který bohužel při kvalitě soupeře na body nestačil. Chtěl bych vyzdvihnout výkony Kuby Vocelky v posledních zápasech, kdy byl jednoznačně naším nejlepším hráčem, což se promítlo i do jeho osobních statistik," uvedl po zápase trenér SCC SKP Semily Jan Šimon

Branky: 16. Vocelka (Kobrle), 22. Hypšman (Vocelka), 36. Činovec (Hypšman), 44. Hypšman (Jech). Vyloučení: 0:2. Sestava Semil: Heřman - Vocelka, Jech, Kobrle, Sábl - Hypšman, Miksánek, Kunst,  Pernecký, Činovec, Roztočil.