Florbalisté Turnova padli s loňským vítězem Národní ligy

05.10.2018 11:41:27 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští florbalisté mají za sebou náročný týden, který po středečním pohárovém duelu pokračoval v sobotu 29. září 4. kolem Národní ligy. Do Turnova přicestoval loňský vítěz soutěže z Mukařova a turnovští fanoušci viděli brankovou přestřelku, kterou však nakonec ovládli právě hosté.

Do své soutěže vstoupili na domácím hřišti také dorostenci, kteří si připsali vysokou výhru. První letošní zápasy mají za sebou také mladší žáci.

Národní liga, 4. kolo

TJ Turnov - Fat Pipe Traverza Mukařov 8:10 (5:2, 2:5, 1:3)

Po překvapivém postupu v Poháru České pojišťovny čekal na turnovské florbalisty další ligový soupeř, kterým byl loňský vítěz Národní ligy z Mukařova. Domácím vyšel vstup do utkání na výbornou a během první třetiny si dokázali vypracovat nadějné tříbrankové vedení. Hned o dvě se postarala nová tvář v turnovském dresu Adam Balatka. Ještě blíže k vítězství byl Turnov v polovině utkání, kdy Vojtěch Rondoš zvyšoval už na 7:2. Následně se však probudil soupeř, domácí se odklonili od své hry a ještě během druhé třetiny si nechali nadějný náskok protéct mezi prsty. Výsledkem bylo vyrovnané skóre 7:7.

Hned z kraje třetí části dokonal Mukařov neuvěřitelný obrat a poprvé šel v utkání do vedení. Turnov se dokázal vrátit ke svému výkonu z úvodu zápasu a bylo to znát i na počtu šancí. Zasloužené vyrovnání však přišlo až v polovině 51. minuty, když se v přesilové hře prosadil kapitán Matěcha. Rozhodující okamžik zápasu přišel na začátku padesáté třetí minuty, ve které hosté vstřelili sporný gól. Tedy alespoň podle názoru Antonína Palatínuse, jenž byl následně vyloučen do konce utkání. Jeho tým tak v závěru musel nejprve ubránit dlouhé pětiminutové oslabení a pro snahu na vyrovnání mu tak zbyly pouhé tři minuty. Ve hře bez brankáře ovšem hosté přidali gólovou pojistku a po velkém obratu si z Turnova odvážejí plný bodový zisk.

Komentář trenéra hostů: „Dneska Traverza předvedla velký morál. Ve chvíli, kdy jsme si uvědomili, že musíme především poctivě bránit tak jsme začli utkání překlápět na svou stranu. Děkujeme domácím za emotivní zápas."

Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: „Zápas jsme začali výtečně a utkání dominovali. Poté soupeř zjednodušil hru a někdy i trošku štastnými góly začal překlápět utkání na svou stranu. Rozhodující gól zápasu jsme stejně jako v Jaroměři nemuseli dostat a za následnou reakci se musím omluvit týmu za oslabení.Dnes rozhodla především zkušenost. Pokud budeme pokračovat v započaté práci a budeme držet koncentraci celá utkání, tak bude vše jinak. Děkujeme soupeři za utkání."

Branky: 2. Balatka, 6. Balatka, 8. Matěcha, 16. Vitásek, 17. Sekyra, 24. Matěcha, 32. A. Palatínus, 51. Matěcha - 6. Pudich, 10. Noha, 35. Fořt, 35. Pudich, 37. Sláma, 38. Podhráský, 40. Kalát, 42. Kalát, 53. Štipka, 60. Štipka. Rozhodčí: JKropáček - Novák; vyloučení: 2 + Antonín Palatínus OS:3; využití: 2:0. Diváků: 64. Zásahy brankářů: Švec 24 - Bína 26.

Liberecký přebor mladších žáků

Turnaj Liberec (pátek 28. září): SCC Semily - Tigers - TJ Turnov 5:9, TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy 10:5, FBC Šluknovsko Česká Lípa - TJ Turnov 19:11, TJ Turnov - FBC Liberec Black 16:6.

Hned několik nováčků v turnovském dresu se objevilo na prvním turnaji v Liberci. Na jejich výkonu to však nebylo znát a společně s ostatními hráči si tak mohli užívat první minuty ligových zápasů. Radost z kliček a z pohybu byla podtržena řadou pěkných branek a výhry v zápasech byly pomyslnou třešničkou na dortu. Mladší žáci tak z Liberci odjižděli spokojení a plní nové motivaci do dalších florbalových krůčků.

2. liga dorostenců

Turnaj Turnov (sobota 29. září): TJ Turnov - Florbal Jablonec 2:5, FBC Liberec B - TJ Turnov 3:11.