Fokus Fest 2021 nabídne klasický program i novinky

12.10.2021 07:00:22 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Fokus Fest 2021 nabídne klasický program i novinky

Již ve středu 13. října odstartuje v Semilech sedmý ročník filmového festivalu Fokus Fest, který se neomezuje pouze na samotné projekce snímků v sále kina Jitřenka, ale i na zajímavý doprovodný program. Promítané filmy tak v Jitřence doplní lektorské úvody a páteční a sobotní program rozšíří koncerty v prostoru Kulturního centra Golf.

„Diváci se mohou těšit na několik tradičních programových sekcí," prozradil Ondřej Šír, vedoucí kina Jitřenka. Portrét slavného režiséra bude tentokrát patřit polskému tvůrci Krzysztofu Kieślowskiému. Sekci klasické filmy na klasickém páse, kde budou promítány 35mm filmy, zastoupí české snímky Žert podle Milana Kundery nebo český snímek Valerie a týden divů. Milanu Kunderovi bude patřit i večerní premiéra dokumentu o tomto literátovi nazvaném Milan Kundera: Od Žertu k bezvýznamnosti, zahraniční předpremiéra bude patřit ruskému filmu Drazí soudruzi režiséra Alexandra Končalovského.

„Podobně, jako jsme v roce 2019 uvedli ve zvláštním uvedení polský film Klér, který nebyl nikde jinde k vidění, i letos uvedeme nejnavštěvovanější polský film, který není v české distribuci, 25 let neviny. Snímek natočil režisér „netflixového" seriálu Bažina Jan Holoubek," dodal Šír.

Festival také tradičně uvede němý film s živou hudbou. Navazuje tak na rok 2018, kdy němý film Svatý Václav doprovázel hudební skladatel Daniel Philipp Stotz. Tentokrát je pro diváky připraven němý film Buď připraven, kterým se festival připojí k oslavám 100 let skautingu v Semilech.

Ve spolupráci s Národním filmovým archivem uvedeme kino Jitřenka film V Proudech z roku 1956, který vznikl v česko-francouzské koprodukci. Jedná se o první širokoúhlý barevný film v československých kinech, který byl ale záhy po svém vzniku komunisty zakázán, protože nesplňoval tehdejší protežovaná ideologická schémata. V kinech nebyl od té doby k vidění a v archivu existuje pouze jediná filmová kopie. Zajímavostí tohoto snímku je, že hlavní roli obsadil Robert Hossein, kterého znají diváci Angeliky jako hraběte de Peyrac.

Fokus Fest přivítá také hosty. Páteční projekci snímku Osobní život díry doprovodí host Ondřej Vavrečka a nedělní předpremiéru snímku Barevný sen uvede jeho režisér a autor Fimfára 2 Jan Balej.

V pátek zahraje kapela Něco Něco - zpěvačka Alžběta Trusinová a kytarista a producent Tomáš Tkáč. Jejich elektronickou hudbu doprovází české texty, oni sami sebe vnímají jako elektro-písničkářský projekt. O sobotní hudební program se postará skupina Hm... Zazní zhudebněné texty českých básníků, překlady francouzské poezie, ale i autorské písně. V pátek hudební program obohatí Dj Spinal a v sobotu Dj Juan Agua.

„Nově nezapomínáme ani na děti. V Kulturním centru Golf budeme promítat unikátní rodinné projekce z 16mm filmového pásu, těšit se můžete například na Bolka a Lolka, ale i další kultovní dětské animáky, které známe ze svého dětství. Začátek projekcí je vždy v 10.00 v kavárně KC Golf," prozradil Ondřej Šír.

Novinkou tohoto ročníku bude i možnost nákupu festivalového trička, objednávky bude možné realizovat v průběhu festivalu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech proběhnou ozvěny filmového festivalu ZOOM
Václav Marhoul: Satisfakcí je pro mě hodnocení zahraničních kritiků
Festival Fokus Fest se koná už pošesté v Semilech
V rámci Fokus Festu v Semilech vystoupí Lenka Dusilová
Fokus Fest se koná už popáté v Semilech
Fokus Fest 2017 přiváží do Semil filmaře i zpěvačku Janu Kratochvílovou
Festival Fokus Fest udělá ze Semil na přelomu září a října filmové město
Fokus Fest je za dveřmi: Nalaďte se předfestivalovým programem
Fokus Fest i letos přilákal diváky na festivalové pecky
Petr Zelenka: Baví mě pozorovat, kdy diváci začnou vnímat přirozeně
Fokus Fest nahlédne do nitra fikce
Ohlédnutí za Fokus Festem 2014
Semilské kino navštívil režisér Václav Vorlíček
Fokus Fest startuje v Semilech už příští týden

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT