Fotbalisté Turnova zakončili povedené jaro výhrou nad Vykání

14.06.2018 19:49:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští fotbalisté doma opět po poločase prohrávali, ale znovu dokázali stav otočit a skvělou jarní část sezony zakončili ve středu odpoledne vítězstvím nad Vykání 2:1. Stejně jako v minulém utkání pomohlo posunutí brankáře Martina Špíny do útoku.

FK Turnov - FK Čechie Vykáň 2:1 (0:1)

Po nepovedeném prvním poločase, který hosté, dirigovaní v záloze bratry Davidem a Lukášem Jarolímy, zakončili vedoucím gólem Dalekoreje, museli turnovští trenéři přistoupit ke změnám. Ty se ale nakonec ukázaly jako geniální. Místo do té doby chytajícího Špíny nastoupil do branky Hyka a turnovský gólman, který překvapil už v minulém kole gólem proti prvním Živanicím, se znovu přesunul do útoku.

Nejprve ale ve 49. minutě pronikal Beníšek, byl podražen a z nařízené penalty vyrovnal na 1:1 Horák. V 62. minutě po rohovém kopu vyskočil nejlépe Špína a hlavou otočil skóre na 2:1 pro domácí. V závěru už domácí taktickým střídáním udrželi cennou výhru, a sezonu tak po sestupové pozici po podzimu zakončí vynikajícím pátým místem!

„Posunutí Špíny do útoku byl překvapivý tah, který hosty trochu zaskočil a měl výrazný podíl na naší výhře, když prokázal svoje kvality v koncovce. O přestávce došlo k předání pohárů úspěšným mládežnickým týmům a jsem rád, že i tým mužů přispěl k hezké oslavě fotbalu v Turnově," řekl k utkání pro Naše Pojizeří trenér Turnova Josef Petřík starší.

Branky: 49. Horák z penalty, 62. Špína - 40. Dalekorej. Rozhodčí: Slavíček - Erlebach, Horáček, ŽK: 2:2. Diváků: 226. Turnov: Špína - Mach (87. Koucký), Šimek, Kordík, Tvrdý - P. Havel, Toman (46. Hyka), Petrlák (40. Benek), Beníšek - Houžvička (90. Drahovzal), Horák.