03.11.2013 17:07:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

V hitu kola krajského přeboru vyzval třetí Bozkov první Višňovou. Po vyrovnaném poločase se domácí nečekaně rozstříleli a nasázeli do té chvíle neporaženému mužstvu celkem sedm branek! V dalším utkání rezerva FKP Turnov jasně zdolala Mírovou a Sedmihorky doma podlehly Doubí.

Podrobnosti k sobotnímu utkání Semily - Mšeno 4:4 najdete v samostatném článku.

Bozkov - Višňová 7:2 (3:2)

Do šlágru kola šly oba týmy s jiným rozpoložením. Zatímco hosté porazili v minulém kole silnou Skalici, Bozkov utrpěl těžký direkt v Desné. Úvod patřil domácím, měli častěji míč na kopačkách, hosté dobře vykrývali prostor na vlastní polovině a číhali na příležitost. Ta přišla v 10. minutě - perfektní rychlý protiútok zakončil Dobrovodský neomylně - 0:1. A o chvíli později mohlo být hůř, další skvěle sehraný kontr naštěstí pro Bozkov vedle. A tak na pravidlo nedáš-dostaneš doplatil lídr tabulky, když Makulův centr usměrnil hlavou do sítě Coufal - 1:1. Ve 29. minutě se opřel do míče bozkovský Mazánek a lehká Coufalova teč znamenala vedení 2:1 pro domácí. Hosté nezůstávali pozadu a zejména zkušený Soukup znamenal velké nebezpečí pro Bozkov. Velké šance se střídaly na obou stranách, buď byli úspěšní brankáři a nebo letěly střely vedle. Až krásný centr Liďáka našel hlavu kanonýra Nesvadby, a bylo to 3:1. Radost domácích trvala pouze čtyři minuty, nepohlídaná standardní situace a krásná trefa Dobrovodského znamenaly snížení na 3:2.

Krajský fotbalový přebor, utkání Sokol Bozkov - TJ Jiskra Višňová<br />Autor: Karel Čermák Druhý poločas začal Bozkov opatrněji, mírně hru zatáhl a držel hosty svou aktivní hrou daleko od své branky. Přesto přišly další šance na obou stranách, Nejprve těsně minul hlavou útočník hostů a na druhé straně si vedl podobně Feri. Utkání se lámalo v 65. minutě, to byl v obrovské šanci hostující Soukup, ale Zemánek vytáhl famózní zákrok. Hned z protiútoku se k míči na hranici pokutového území dostal Jíra a jeho pověstný projektil skončil až v síti - 4:2. Tím zahájil bozkovskou dvanáctiminutovku snů. O dvě minuty později totiž vymetl pavučiny v šibenici povedenou střelou Nesvadba a čtyři minuty nato se hlavou trefil i Havel - 6:2. Hosté byli tímto direktem otřeseni a pánem hřiště byl Bozkov, sedmý gól a hattrick dokonal Nesvadba po krásné akci. Domácí byli v euforii a hosty vysvobodil závěrečný hvizd sudího.

„Do zápasu jsme šli s respektem před úžasnou sérií hostů, ale zároveň s cílem odčinit ostudnou porážku s Desné. V sestavě došlo ke změnám způsobeným vyloučeními, ale jak Zemánek v brance, tak Mazánek na nezvyklém postu, své úlohy zvládli skvěle. První poločas přinesl velmi dobrý, nadprůměrný fotbal se spoustou krásných akcí na obou stranách. Zápas se zlomil v půlce druhého poločasu kdy Zemánek vychytal Soukupa a vzápětí Jíra zvýšil na 4:2. Tým zaslouží velkou pochvalu za skvělý kompaktní, disciplinovaný a kolektivní výkon. Hráči nám připravili skvělou podívanou. Smekám před nimi," sdělil k utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 14. a 29. Coufal, 35., 68. a 77. Nesvadba, 66. Jíra, 72. Havel - 10. a 39. Dobrovodský. Rozhodčí: Ginzel - Kadlec, Vokřínek, ŽK: 0:0. Diváků: 100. Bozkov: Zemánek - Liďák, Feri, M. Jíra, Kobrle - Krejčík (90. Hlava), Mazánek, Makula, Plátek  - Nesvadba (78. Aster), Coufal (69. Havel). Fotogalerie z utkání

FKP Turnov B - Mírová 5:0 (3:0)

Ve 2. minutě domácí předvedl nakrátko zahraný roh Zdražil a Matoušek hlavou otevřel skóre. Ve 4. minutě Korček zužitkoval centr Tvrdého a domácí už vedli 2:0. Za tohoto stavu měl velkou šanci na snížení mírovský Tokan, ale neproměnil a pak už si hosté moc příležitostí nevytvořili. Ve 35. minutě neproměnil nařízený pokutový kop domácí kapitán Zdražil, který se do sestavy dostal po pěti zápasech, kdy byl zraněný a na dovolené. Domácím to nemuselo až tolik mrzet, protože o čtyři minuty později  Matoušek vysunul D. Škrétu, ten předběhl stopera a obešel i gólmana, takže míč zasunoval do prázdné branky - 3:0.

Ve druhém poločase se už domácí nikam nehnali a hosté byli vyrovnanějším soupeřem, přesto v 77. minutě zvyšoval domácí náskok Korček po nahrávce D. Škréty a v 85. uzavřel účet zápasu na 5:0 Randák po krásné akci, kdy mu sklepl míč D. Škréta. Vítězství domácích mohlo být ještě výraznější, protože kromě neproměněné penalty nastřelili za zápas tři tyče (Bezemek, Randák, Matoušek) a dostali se i do dalších příležitostí.

Branky: 2. Matoušek, 4. a 77. Korček, 39. D. Škréta, 85. Randák. Rozhodčí: Horák, ŽK: 0:2. Diváků: 150. FKP Turnov B: Malík - Tvrdý (46. Kunst), Nedošetko, Matoušek, Čermák - J. Škréta, Korček - Bezemek, Zdražil (65. Šteffan), Randák - D. Škréta. Mírová: J. Jíra - Mrňák, Hejduk, M. Zelnický, D. Zelnický - Tokan (70. T. Horák), Kulhánek, O. Horák, Masařík, Taibr (84. Marek) - Špína (84. Beneš).

Sedmihorky - Doubí 0:2 (0:0)

Zatímco na hřištích soupeře Sedmihorští nebodovali pouze jednou, v domácích duelech je tomu téměř naopak. Ani poslední podzimní utkání na domácím hřišti nepřineslo změnu. V prvním poločase soupeře jasně kombinačně přehrávali, vstřelit gól jim ale nebylo souzeno, přitom šancí si vytvořili celou řadu - samostatný únik Červinky, Valentína, Koudelky, nebo nebezpečné střely Kratochvíla a Pařízka. Hosté se k ničemu nedostali, až na akci v 41. minuty, kdy jejich šanci zlikvidoval Koubus.

Druhý poločas začal šokem pro domácí hráče. Téměř ihned po rozehrání hosté nakopli dlouhý míč, zdánlivě ztracený balon již směřoval do autu za bránou, ale doběhl jej útočník Doubí a nasměroval ho ještě před branku, kde čekal volný hráč a snadno prostřelil Koubuse - 0:1. Domácí lehkost a přesnost byla ta tam a hosté byli najednou lepší. Ve snaze vyrovnat začali domácí otevírat hru, což hosté v 68. minutě využili ke vstřelení druhého gólu. V závěru si domácí ještě vytvořili tlak na soupeřovu bránu, ale ani dvě velké šance Červinky nebyly využity.

Ve středu 6. 11. čeká na hráče Sedmihorek dohrávka se Skalicí, která se uskuteční na umělce v Heřmanicích u Jablonného od 18 hodin.

Sestava Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Bakeš, Vítek, Bangha (70. Dvořák) - Pařízek, Mencl, Kroupa (63. Staněk), Valentín, Koudelka, Červinka.