23.09.2015 17:47:02 | Autor: Luboš Kučera a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

Třetí zářijovou sobotu se opět roztočila kola populárního seriálu KTM ECC 2015, který po letní přestávce zavítal do Vysokého nad Jizerou. Za krásného a slunečného počasí se závodilo mezi Vysokým a Roprachticemi na stejné trati jako v loňském roce. Změnou pro jezdce bylo, že ji absolvovali v opačném směru.

Pořadatelé z Vysockého motoklubu připravili i několik umělých překážek, které umístily do prostoru depa a zázemí závodu. Celkem se na start jednodenního závodu postavilo 229 jezdců. Celé soutěžní klání zahájil dětský závod, který startoval v 8.45 a byl tradičně rozdělen do dvou tříd. V kubatuře do 50ccm zvítězil Jiří Halama, před Přemyslem Pluchou a Lucií Novotnou. Ve třídě do 65ccm potvrdil letošní neporazitelnost Martin Balatka, druhý dojel Miloš Klimeš a třetí Vítek Tomeš.

Do závodu se startem v 11 hodin nastoupili LIC A, LIC B, VET a do 85ccm. Po dvou hodinách ostré jízdy projeli jezdci cílem v tomto pořadí: LIC A Jan Balaš, Patrik Markvart, Milan Baroš. LIC B Miroslav Škaloud, Martin Chlupáč, David Nosek. VET Jan Unger, Martin Michna, Radim Drlík. Do 85ccm Vladimír Duchoslav, Matěj Škuta, Petr Petříček ml.

Závod KTM ECC 2015 ve Vysokém nad Jizerou<br />Autor: Olda Johan Ve 14 hodin se na startovním roštu seřadili jezdci hobby kategorií E1, E2 a E3. Z první vlny odstartovali jezdci E3 a v cíli se seřadili v pořadí Ondra Josífek, Jan Havlík a Tomáš Tochtar. Z druhé potom E1, které přivedl do cíle Martin Makovec, před Lubošem Ducháčkem a Ivo Hlouškem. Jako poslední ze třetí vlny startovali E2, v této kategorii nastoupilo 57 jezdců. Vítězství vybojoval Jan Kobos, druhý dojel domácí Aleš Kučera a třetí Michal Hanuš.

Seriál KTM ECC 2015 se tímto závodem přehoupl do druhé poloviny, ve které nás čekají ještě dva závody v Bozkově a Benešově u Semil.

Kompletní pořadí závodu i průběžné celkové pořadí najdete v příloze pod článkem.