FOTO: Turnovské Alzheimer centrum roste, klienty přivítá v lednu 2021

27.11.2019 19:01:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

FOTO: Turnovské Alzheimer centrum roste, klienty přivítá v lednu 2021

V listopadu je už hotová hrubá stavba turnovského Alzheimer centra a mají se osazovat okna i dveře. Výstavba Domova se zvláštním režimem v ulici 5. května v Turnově začala 21. května 2019, hotová stavba má být v červnu 2020, ale první klienty domov přivítá po vybavení místností až v lednu 2021.

Po zazimování budovy budou moci práce na stavbě centra pokračovat i v zimě a mrazech. „Celkově bude stát Alzheimer centrum 42 milionů korun, ale 31 milionů je dotace z ministerstva práce a sociálních věcí, zbytek zaplatíme z našeho rozpočtu," řekl starosta Turnova Tomáš Hocke.

Nové Alzheimer centrum roste vedle turnovského Domova Pohoda a po dostavbě se stane jeho součástí, když obě budovy spojí mostek. Mezi budovami má také vzniknout pro klienty nový parčík. Centrum roste v místech, kde stály dva starší bytové domy, které musela turnovská radnice zbourat a zajistit těmto lidem jiné bydlení.

Aktuálně není Domov Pohoda vhodný pro klienty s demencí či Alzheimerovou chorobou. V případech kde tyto nemoci u klientů propuknou, tak je musí přeložit do psychiatrické léčebny. Po otevření bude v nové budově 24 lůžek právě pro tyto klienty. 

Stavba Alzheimer centra v Turnově v listopadu 2019<br />Autor: Petr Ježek Turnovský Domov Pohoda v současnosti nabízí 72 lůžek při průměrném stáří klientů 86 let, na umístění čekají lidé až dva roky. Je to i z důvodu, že v okolních turnovských obcích domovy s pečovatelskou službou i domovy důchodců chybí. Turnovská Pohoda má celkem 100 zaměstnanců a po dostavbě nové budovy bude potřebovat další zaměstnance, zejména lékaře - psychiatry a neurology.

Zdravotně sociálním službám Turnov se podařilo letos obhájit Značku kvality ve službě Domov pro seniory. Je to jediné hodnocení, které komplexně prověří spokojenost seniorů s poskytovanou péčí, bydlením, stravou, kulturou a volným časem. Počátkem října 2019 byla potvrzena, již potřetí v období osmi let, obhajoba u této služby s maximálním získáním počtu pěti hvězdiček. Jedná se o obdobné hodnocení jako u hotelů. Podrobnosti v samostatném článku zde

Město Turnov přispívá na provoz Domova Pohoda - sociální služby Turnov 13 až 16 milionů, větší část do celkových 55 milionů na provoz, hradí státní dotace. Po dostavbě Alzheimer centra se město Turnov bude zabývat stavbou dalších objektů pro 30 klientů. To má stát až 86 milionů korun, ovšem s tím že možná dotace státu bude jen 12,5 milionu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality
Alzheimer centrum v Turnově roste, přibývají obvodové zdi a příčky
Pro Alzheimer centrum v Turnově se už budují základy
Dům v Turnově čeká demolice, místo něj vznikne Alzheimer centrum
V Turnově postaví alzheimer centrum a nový bytový dům pro seniory
FOTO: Domov důchodců Pohoda v Turnově slavil patnáctiny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nadšenci z Jablonecka a Liberecka vybudovali nová místa pro setkávání

Jedním z nových míst, které při cestách regionem stojí za návštěvu, je Stezka Svobody na okraji Jizerských hor. Obyvatelé i chalupáři z Horního Maxova ji budují společně s Lučanskými a Jindřichovskými. Celkem už dobrovolníci od programu Dokážeme víc, který rozběhla Česká spořitelna ve spolupráci s Nadací VIA, obdrželi granty v celkové hodnotě přesahující 6,75 miliónů korun. Ožila díky nim i čtyři úžasná místa v Libereckém kraji. Místa, která by jinak zůstala nevyužitá či zapomenutá. Více informací

V pondělí 10. května otevřou infocentrum v Turnově

Po téměř 5 měsících se může v pondělí 10. května Regionální turistické informační centrum v Turnově konečně v plném rozsahu otevřít. „Těšíme se až vám představíme naši novou nabídku suvenýrů, neboť bohatý sortiment zboží infocentra byl doplněn o nové magnetky, klíčenky a přívěsky. Dále je přichystána nová kolekce suvenýrů s malovanými obrázky Turnova a Českého ráje, jako jsou například hrnečky, magnetky či záložky. V příštích dnech bude rozšířena i řada regionálních produktů, a to o mýdla a hořické trubičky s motivem Turnova a Valdštejna," sdělila za organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Anna Chaloupecká.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: O slunečném víkendu vyrazily na vrchol Krkonoš stovky turistů
V Krkonoších se objevili pytláci, odnesli to už čáp a volavka
VIDEO: Krajští záchranáři děkují tancem a přejí všem volné nadechnutí
Hořela budova ve Ktové, zasahovalo šest jednotek hasičů
Horská služba měla o víkendu dva zásahy s vrtulníkem

Nejčtenější články

08.05.: Na Den vítězství turisté tradičně vystoupali na Žalý
10.05.: Horská služba měla o víkendu dva zásahy s vrtulníkem
10.05.: VIDEO: Krajští záchranáři děkují tancem a přejí všem volné nadechnutí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT