FOTO: Turnovské Alzheimer centrum roste, klienty přivítá v lednu 2021

27.11.2019 19:01:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

FOTO: Turnovské Alzheimer centrum roste, klienty přivítá v lednu 2021

V listopadu je už hotová hrubá stavba turnovského Alzheimer centra a mají se osazovat okna i dveře. Výstavba Domova se zvláštním režimem v ulici 5. května v Turnově začala 21. května 2019, hotová stavba má být v červnu 2020, ale první klienty domov přivítá po vybavení místností až v lednu 2021.

Po zazimování budovy budou moci práce na stavbě centra pokračovat i v zimě a mrazech. „Celkově bude stát Alzheimer centrum 42 milionů korun, ale 31 milionů je dotace z ministerstva práce a sociálních věcí, zbytek zaplatíme z našeho rozpočtu," řekl starosta Turnova Tomáš Hocke.

Nové Alzheimer centrum roste vedle turnovského Domova Pohoda a po dostavbě se stane jeho součástí, když obě budovy spojí mostek. Mezi budovami má také vzniknout pro klienty nový parčík. Centrum roste v místech, kde stály dva starší bytové domy, které musela turnovská radnice zbourat a zajistit těmto lidem jiné bydlení.

Aktuálně není Domov Pohoda vhodný pro klienty s demencí či Alzheimerovou chorobou. V případech kde tyto nemoci u klientů propuknou, tak je musí přeložit do psychiatrické léčebny. Po otevření bude v nové budově 24 lůžek právě pro tyto klienty. 

Stavba Alzheimer centra v Turnově v listopadu 2019<br />Autor: Petr Ježek Turnovský Domov Pohoda v současnosti nabízí 72 lůžek při průměrném stáří klientů 86 let, na umístění čekají lidé až dva roky. Je to i z důvodu, že v okolních turnovských obcích domovy s pečovatelskou službou i domovy důchodců chybí. Turnovská Pohoda má celkem 100 zaměstnanců a po dostavbě nové budovy bude potřebovat další zaměstnance, zejména lékaře - psychiatry a neurology.

Zdravotně sociálním službám Turnov se podařilo letos obhájit Značku kvality ve službě Domov pro seniory. Je to jediné hodnocení, které komplexně prověří spokojenost seniorů s poskytovanou péčí, bydlením, stravou, kulturou a volným časem. Počátkem října 2019 byla potvrzena, již potřetí v období osmi let, obhajoba u této služby s maximálním získáním počtu pěti hvězdiček. Jedná se o obdobné hodnocení jako u hotelů. Podrobnosti v samostatném článku zde

Město Turnov přispívá na provoz Domova Pohoda - sociální služby Turnov 13 až 16 milionů, větší část do celkových 55 milionů na provoz, hradí státní dotace. Po dostavbě Alzheimer centra se město Turnov bude zabývat stavbou dalších objektů pro 30 klientů. To má stát až 86 milionů korun, ovšem s tím že možná dotace státu bude jen 12,5 milionu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zdravotně sociální služby Turnov obhájily pět hvězd Značky kvality
Alzheimer centrum v Turnově roste, přibývají obvodové zdi a příčky
Pro Alzheimer centrum v Turnově se už budují základy
Dům v Turnově čeká demolice, místo něj vznikne Alzheimer centrum
V Turnově postaví alzheimer centrum a nový bytový dům pro seniory
FOTO: Domov důchodců Pohoda v Turnově slavil patnáctiny

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči upozorňují na prázdninová rizika
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů
Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
Bezpečná a zdravá cykloturistika s projektem Na kole jen s přilbou
Po oteplení zřejmě přijdou bouřky, někde i s kroupami

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
09.07.: V semilské Fabrice 1861 zahrají Jakub Děkan a spol.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT