I.A třída: Na čele tabulky zůstává trojice Bělá, Lomnice a Košťálov

08.10.2019 21:51:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Horní Branná,Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Nečekaně i po devátém kole zůstává v čele I.A třídy trojice týmů z Pojizeří. Vyhrála totiž Bělá v Rynolticích, Lomnice v Doubí i Košťálov/ Libštát v Ruprechticích. Hitem příštího kola bude derby o druhé místo Košťálov - Lomnice.

Na 9. listopadu bylo odloženo utkání Jenišovice - Sokol Pěnčín.

Rynoltice - Bělá 1:3 (0:1)

K sobotnímu utkání zajížděla Bělá do dalekých Rynoltic. Cesta byla opravdu dlouhá, počasí katastrofální a sestava už pomalu na B tým. Zranění se hromadí a leckdo si přál, aby byl kvůli počasí zápas odložen. To se však nestalo, a i proto v čem se hrálo, fotbal tak vypadal.

Utkání samotné bylo více bojovné se spoustou nepřesností na obou stranách. Nabídlo nám ale i spoustu šancí, protože hřiště je menšího charakteru. Tu první měli v 11. minutě domácí, střela šla však mimo. Ve 14. minutě šikovně tečoval střelu hostů Votoček, ale mířil taky vedle. V té samé minutě už se ale Bělá radovala. René Čokina po získání balónu od Macha tvrdou střelou nedal gólmanovi šanci -0:1. Ve 22. minutě chytil šanci hlavou domácích, Jakubičko v brance hostů. Ve 30. minutě mířil nepřesně Beran, a ve 42. minutě hlavou nad Mach. Ve 44. minutě si slabší chvilku vybral Jakubičko. Domácímu útočníkovi sice udělal kličku, ale nepřesně rozehrál a před útočníkem zívala prázdná branka. Jenže jemu se střela nepovedla a mířil vedle.

Na začátku druhé půle po trestném kopu střílel nad branku Beran. V 50. minutě se ukázal i domácí gólman. Hosté ho zastřelovali nejméně třikrát, ale i s těmito šancemi si poradil. V 52. minutě stihl ještě vyrazit tvrdou střelu Votočka. Bohužel pro domácí jen před sebe, kde stál dobře postavený Beran, a nadvakrát dostal míč do sítě na 0:2. Domácí ale hlavu do klína nesložili a snažili se o snížení. Jenže z mírného tlaku vytěžili v 70. minutě pouze břevno a o dvě minuty později se zase vyznamenal Jakubičko. Při tečované střele šel totiž na druhou stranu, ale nohou stačil balón ještě vyrazit. V 77. minutě kopal Čokina trestný kop. Balón se dostal k Machovi, a ten zvýšil na 0:3. V 84. minutě se domácím podařilo snížit na 1:3, ale to bylo vše, co v sobotu fanoušci na zápase viděli.

„Já chci poděkovat hráčům Bělé za bojovnost a za touhu vyhrát. Společného s pěkným fotbalem toho bylo totiž málo. Zároveň patří velké díky i našim fanouškům, kteří i přes nepřízeň počasí přijeli Bělou podpořit. Opět nás bylo okolo 30, což je dle mě velice pěkné," uvedl za SK Jívan Bělá Milan Poličanský.

Branky: 84. Firman - 14. Čokina, 52. Beran, 77. Mach. Rozhodčí: Šůma - Švajdler, Marek, ŽK:2:4. Diváků: 55. Rynoltice: Dobřichovský - Švarc, Zelený, Noel, Firman, Moravec (70. Karásek), Čermák, Bláha, Hanzl, T. Vacek, Kopic (66. J. Vacek). Bělá: Jakubičko - Otmar, Huráň, Jaroš, Rypl, Beran, Motejlek,Mach, Čokina, Votoček, Albrecht.

Doubí - Lomnice n. P. 1:4 (0:2)

Hosté chtěli získat tři body v boji o čelo tabulky. To se jim nakonec podařilo, ale na umělce v Doubí podali jen průměrný výkon. Již v 5. minutě trefil Drahoňovský břevno. O čtyři minuty později Janata s Drusanem rozehráli roh a druhý jmenovaný ranou do šibenice otevřel skóre zápasu. Poté měl šanci drahoňovský a po něm Lábek z trestného kopu. Ve 31. minutě Lábek našel Drahoňovského, který zvýšil na 0:2. Domácí si vytvořili také dobrou šanci, ale přestřelili branku.

Začátek druhé půle vyšel lépe domácím, kteří si vytvořili tlak a podařilo se jim snížit v 59. minutě Herknerem na 1:2. Pak se už hosté probrali, od 65. minuty byli jasně lepší a ovládli zbytek zápasu. V 75. minutě po akci Drusana a Janaty střídající Majer hlavou zvýšil na 1:3. Po dvou minutách ještě upravil křížnou střelou na konečných 1:4 další střídající hráč T. Veg.

„S body je spokojenost, s výkonem menší. Splnili jsme povinnost. Od 75. do 90 minuty jsme měli ještě několik šancí, ale žádnou už nevyužili. Těšíme se na derby v Košťálově v příštím kole. Výkon ale budeme muset podat lepší, aby stačil," řekl po utkání pro Naše Pojizeří trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 59. Herkner - 9. Drusan, 31. Drahoňovský, 75. Majer, 77. T. Veg. Rozhodčí: Řezníček - Smoleňák, Kadlec, ŽK: 1:2. Diváků: 14. Doubí: Dědic - Zradička, Brezinský, Kosiewicz, Voitovych Andrii - Mykhailo, Benda, Kabát, Čížek (75. Zahejský), Herkner, Rydval, Zeman. Lomnice: Přibyl - J. Veg, Lábek, Košťák, Dlouhý (46. T. Veg) - Morávek (55. Majer), Topič, Drusan, Janata - Drahoňovský (77. Kubánek), Vacek.

Ruprechtice - Košťálov/ Libštát 3:6 (0:1)

První poločas byl vyrovnaný a hosté vedli jen o gól brankou Fejfara ze 17. minuty. Ve druhém poločase sice za domácí Ruprechtice nastřílel hattrick Jan Kesner, ale hosté měli hned několik střelců a nakonec vyhráli vysoko 3:6! Košťálovští si tak udrželi lichotivou třetí příčku v tabulce.

Branky: 59., 70. a 78. Kesner - 17. a 65. Fejfar, 48. K. Janata, 50. Cerman, 71. Šafář, 84. Holovič. Rozhodčí: Nešněra - Čurda, Vrtal, ŽK: 3:3. Diváků: 30. Ruprechtice: Nováček - Chwiedziuk (77. Stříteský), Průcha, Kesner, Pokorný, Číž (83. Kušnirak), Pekař, Vrtal (46. Šrajbr), Vlach, Horák, Feri. Košťálov: Průcha - M. Kosina st., Fejfar, M. Kosina ml., Vancl (81. Frolík), Koldovský, Holovič, Cerman, Šafář (87. Houžvička), Sádek, Janata.

Horní Branná - FC Pěnčín 2:4 (1:3)

Domácí si byli vědomi důležitosti zápasu, ale v úvodních 15 minutách dvakrát inkasovali opět po hrubých chybách defenzívy. Poté inkasovali třetí gól, a i když do poločasu snížili, pocity byly všelijaké. Druhá  půle byla vyrovnaná, ale domácím se i přes úsilí a bojovnost nepodařilo dohnat ztrátu z první půle a bodovat.

Branky: 33. Kobrle, 71. Jindřišek - 6. a 66. Hušek, 15. Štolba, 28. Paldus. Rozhodčí: Linhart - Dvořák, Dytrt, ŽK: 2:2. Diváků: 82. Horní Branná: Hofman - Šimek, Fiedler, Jón, Paulů (58. Kocourek), Kubelka (72. Hanč), Mečíř, Jirousek, Kobrle, Svoboda, Jindříšek. FC Pěnčín: I. Matějček - Lang, Hlubuček, Barcuch, Konopásek, Záveský, P. Matějček, Zapadlo (90. Ondrejčík), Paldus, Štolba (46. Benda), Hušek (68. Okulov).