I.A třída: Zboroň hattrickem zařídil výhru Košťálova v Harrachově

28.10.2013 11:43:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Zatím nejlepší bilanci z pojizerských mužstev v I.A třídě má na podzim Košťálov, což potvrdil i vítězstvím v Harrachově. Tam se hostům povedl bleskový začátek, když po 18 minutách vedli 0:3. V dalších utkáních remizovala Lomnice ve Cvikově, Jilemnice podlehla Velkým Hamrům a Horní Branná dostala „kanára" na hřišti vedoucí Chrastavy.

Harrachov - Košťálov 2:5 (1:4)

Už ve 2. minutě se hosté ujali vedení, kdy Tuláček nahrál do křídla Janatovi. Ten si chtěl nejdříve připravit pozici na střelu, ale míč mu uskočil a zahnal se do úhlu. Přesto poté zkušený košťálovský záložník vymyslel skvělý centr na zadní tyč, kde byl Sádek, který už poslal hosty do vedení. O dvě minuty později Janata zahrával rohový kop, na centr si ve vápně naskočil Cerman a hlavou zvýšil na 0:2. V 18. minutě hosté vstřelili třetí branku, kdy Prousek poslal do vápna krásný centr, na který si naběhl Zboroň a nedal brankáři šanci.

Ve 21. minutě domácí mohli snížit, když se sám před brankářem objevil David, ale Jakubičku nepřekonal. Ve 22. ve vápně zahrál rukou Prousek a následný pokutový kop s přehledem proměnil Horáček - 1:3. Ve 31. minutě hosté ale ještě do poločasu stihli opět odskočit na rozdíl tří branek, kdy Janata vyslal po lajně Tuláčka, ten přízemním centrem do vápna našel Zboroně, jenž se v takových situacích nemýlí - 1:4.

V 51. minutě domácí snížili na 2:4, přihrávku dostal David do křídla, a měl tolik prostoru, že se trefil střelou na vzdálenější tyč. V 54. minutě domácí mohli snížit na rozdíl jediné branky, ale střela Davida tentokrát skončila na tyči. V 81. minutě Tuláček krásně potáhl balon a poté ho naservíroval Janatovi, který na hraně malého vápna poslal střelu před prázdnou brankou do břevna. I takový hráč jako Karel Janata tedy může v takové příležitosti selhat. V 83. minutě se po rohovém kopu trefil opět Zboroň a zkompletoval svůj hattrick.

„Dnes nám vyšel skvěle vstup do utkání, kdy jsme v 18. minutě vedli už 0:3 a bylo prakticky rozhodnuto a vítězi," měl stručný, ale výstižný komentář k zápasu vedoucí mužstva a asistent trenéra Michal Baudyš.

Branky: 22. Horáček z penalty, 51. David - 2. Sádek, 4. Cerman, 18., 31. a 83. Zboroň. Rozhodčí: Řeháček st., ŽK: 4:2. Diváků: 60. Košťálov: Jakubičko - Grafek, Huráň, Piry, Prousek - K. Janata, Poledník, Cerman, J. Sádek - Zboroň (88. Lebruška), Tuláček (82. Fejfar).

Cvikov - Lomnice 0:0

Fotbalisté Lomnice nad Popelkou už chtěli bodovat po třech porážkách v řadě, to se jim nakonec remízou povedlo, ale při využití alespoň jediné šance to mohlo být mnohem lepší. Domácí měli zpočátku tři velké šance, které nevyužili a na druhé straně hřiště zas nebyli úspěšní Čermák a T. Ďoubalík, kteří mířili jen do domácího brankáře.

Ve druhém poločase byli domácí do 70. minuty jasně lepší, ale pak se osmělili hosté a měli při čtyřech brejcích do otevřené obrany obrovské šance ke skórování. Vždy ale finálnímu řešení něco scházelo, takže utkání nakonec skončilo remízou.

„I bod nakonec po těch předchozích porážkách bereme. Ještě bychom chtěli do konce podzimu nějaký bodový zisk přidat, ale čekají nás těžcí soupeři," řekl po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Rozhodčí: Vlk, ŽK: 4:3. Diváků: 70. Lomnice: Jezdinský - Sedlák, Mich. Drábek, T. Ďoubalík, Košťák - Fišar, J. Ďoubalík, Vohnout, Podstavek - Drahoňovský, Čermák (88. Dlouhý).

Velké Hamry - Jilemnice 2:1 (2:1)

Opět další nešťastné utkání pro Jilemnici. Ve 4. minutě domácí proměnili nařízenou penaltu a v  8. minutě už hosté prohrávali 2:0, když brankař Tuž podcenil roh domácích. Do 20. minuty byli Jilemničtí doslova na ručník (dvakrát je podržel brankář Tuž), ale po zbytek utkání  se domácím více než vyrovnali. Za snahu ve 44. minutě po pěkné akci Paulů a Tonara snížili Illnerem na 2:1.

Druhý poločas se hrál ve svižném tempu. Hosté si vytvořili dobré šance - Figura, Illner, Bergemann, ale bohužel je neproměnili, takže se vrátili domů opět s prázdnou.

„Do 20. minuty to byla hrůza. Domácí nás přehrávali hlavně důrazem, a to se nesmí stávat. Zbytek utkání jsme odehráli celkem dobře, ale chybí nám v útoku hráč, který dokáže nabídnuté šance proměňovat," komentoval utkání trenér Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: 4. z penalty Zajíček, 8. Řezáč - 44. Illner. Rozhodčí: Vrtal - Marek, Šmíd, ŽK: 2:2. Diváků: 220. Velké Hamry: Veselý - Jiříkovský, Průcha, Zajíček, Horna - Malý, Mihálik (78. Vít), Řezáč, Krejčí - Miček (65. Urbanec), Horváth. Jilemnice: Tuž - Šťastný, Šnorbert, Mečíř, Paulů - Kubina, Jež, Tonar (74. Bergemann), Staněk - Figura (74. Hadač), Horáček (35. Illner).

Chrastava - Horní Branná 6:0 (2:0)

„Věděli jsme, že v Chrastavě musíme dobře bránit a využít každou příležitost k útoku," osvětlil taktiku hostů trenér Stanislav Klápště. Ze začátku utkání se to jeho celku i dařilo. První šanci sice měli ve 23. minutě domácí, ale brankář Hrubý dobře vyběhl a nájezd zlikvidoval. Ve 35. minutě se ve vápně domácích výborně orientoval Nýdrle, ale z dobré pozice branku netrefil. Opět platilo heslo nedáš, dostaneš. Minutu na to se střelou Vávry ze za vápna do šibenice domácí ujali vedení. Dvě minuty na to zvýšil Henzl na 2:0. Do konce poločasu se hosté několikrát pokusili ohrozit domácí branku, ale obrana Chrastavy vše vyřešila. Těsně před poločasem ještě Hrubý reflexivně vyrazil prudkou střelu.

Druhý poločas měli domácí stále více ze hry a v 60. minutě Beneš hlavou zvýšil na 3:0. Stejný hráč v 70. minutě opět hlavou zvyšoval na 4:0. Hned na to prudce střílel Jón, ale domácí obránce v poslední chvíli střelu srazil na roh. V závěru utkání ještě skórovali domácí Mareček a Bartoš.

Branky: 36. Vávra, 38. Henzl, 60. a 70. Beneš, 72. Mareček, 89. Bartoš. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 1:1. Diváků: 140. Horní Branná: Hrubý - Šimůnek, Fiedler, Gaudel (69. Dusík) - Kocourek (60. Zuzánek) - Beneš (56. Chlup), Jón, Svoboda - Šimek, Mečíř, Nýdrle.