I.B třída: Bělá otočila zápas s Rychnovem a poskočila na druhé místo

26.09.2018 22:36:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Při ztrátě Přepeř B a Smržovky vzájemnou remízou se na druhé místo tabulky za stále suverénní Velké Hamry B posunul Jívan Bělá. Ten zdolal Rychnov, když přitom v poločase o gól prohrával, ale druhá půle vyšla domácím líp a dovedli utkání k výhře 4:2.

V dalších utkáních Roztoky těsně prohrály s Harrachovem, Bozkov prohrál také o gól přestřelku s Lučany a Jabloneček podlehl favorizované rezervě Velkých Hamrů.

Bělá - Rychnov 4:2 (0:1)

Domácí kapitán René Čokina si ve 22. minutě vstřelil vlastní gól a do konce poločasu se z toho už domácí nestačili vzpamatovat. Ve druhém poločase ale zapnuli Bělští na plné obrátky a otočili zápas čtyřmi góly ve svůj prospěch. Díky další výhře a ztrátám soupeřů poskočili domácí už n adruhou příčku tabulky.

Branky: 54. Mach, 59. vlastní (Kubát), 76. Motejlek z penalty, 87. Votoček - 22. vlastní (Čokina), 47. Procházka. Rozhodčí: Martínek - Diringer, Rulec, ŽK: 2:3. Diváků: 110. Bělá: Jakubičko - Tauchman, Čokina, Huráň, Kosina (46. Beran), Mach, Motejlek, Jaroš, Otmar, Votoček, Pavlata.

Roztoky - Harrachov 2:3 (1:1)

Obě mužstva měla problém se sestavou a na úrovni hry to bylo znát. Hosté šli do vedení ve 13. minutě, kdy si na centr před branku naběhl Kyncl a z voleje prostřelil Maďarčíka. Zvýšit vedení mohli ve 29. minutě, ale střela z vápna skončila na břevně. Ve 35. minutě Jakub Nýdrle přihrál Kupkárovi, jeho první střelu Uhlíř vyrazil a následná dorážka skončila nad břevnem. Roztoky vyrovnaly ve 37. minutě. Roh rozehrál Kupkár, na bližší tyč si naběhl O. David a hlavou nedal Uhlířovi šanci - 1:1.

Ve třetí minutě druhého poločasu odcentrovali hosté z levé strany a osamocený Chlup před brankou zvýšil na 2:1. V 50. minutě pronikl po levé straně domácí Nýdrle, jeho přihrávku pohotově napálil z hranice penalty pod břevno Kupkár a vyrovnal na 2:2. V 53. minutě vyslal domácí Maťátko do úniku Jak. Nýdrleho, který však nájezd neproměnil. Míč poslal kolem brankaře mimo branku. V 73. minutě dorážel míč na malém vápně hostující Chlup a Harrachov vedl 3:2. Pojistit vedení mohl v 77. minutě Tuhela, jeho rána skončila na břevně. V závěru si Roztoky vytvořily tlak a mohly i vyrovnat. V 88. minutě vhodil dlouhý aut Kopáček, míč z otočky napálil Hujer, brankář Uhlíř však míč vyrazil a dopomohl tak svému týmu ke třem bodům.

„Utkání jsme špatně začali a soupeř byl vždy o krok napřed. Nebyli jsme dobře připraveni," hodnotili zápas trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 37. O. David, 49. Kupkár - 15. Kyncl, 47. a 73. Chlup. Rozhodčí: Švajdler - P. Polyak, T. Polyák, ŽK: 3:2. Diváků: 60. Roztoky: Maďarčík - L.Hujer, M. Hornig, Mikolášek - Hnyk, Baytalon, Maťátko, Jak. Nýdrle, Kopáček - O. David, Kupkár. Harrachov: Uhlíř - kroupa, Horáček, Barbořák, Rieger, Bergmann, Kyncl, Žemba, Tuhela, Morávek, Chlup.

Bozkov - Lučany 4:5 (2:2)

V sobotu se hrálo na Cihelném poli utkání mezi mužstvy, které od sebe dělil v tabulce pouhý bod. A vyrovnaný byl i zápas, kde nakonec ale byli přece jen šťastnější hosté. Nejprve zahrozili právě hosté, když už ve 2. minutě po rohu zprava hlavičkovali nad břevno. V 5. minutě poslal do vápna dlouhý centr zprava Štěpánek, který bohužel minul Havla, číhajícího před bránou. V 11. minutě soupeř sebral míč Červenému a poté z 20 metrů vystřelil, Seifert míč vytěsnil na roh, z kterého hosté nic nevytěžili díky Soudilovi, jenž ho odhlavičkoval do bezpečí. Ve 13. minutě byl blízko vstřelení gólu Šimek, ale chyběly mu centimetry k usměrnění centrovaného míče do sítě. A domácí toho mohli vážně litovat za tři minuty, když Soudil chtěl z 20 metrů vykopnout před soupeřem míč alespoň na roh, ale trefil přímo bránu. Krásný gól, bohužel do vlastní sítě. V 18. minutě se postavil k přímáku Mazánek, ale míč prošel pouze vedle levé tyče. Ve 21. minutě dal Jech gól, ale nebyl uznán pro ofsajd. Ve 26. minutě střelu z vápna po centru zprava vytěsnil na roh Seifert. Ve 33. minutě dostali domácí další šanci v podobě přímého kopu ze 30 metrů, k němu se tentokrát postavil Červený, poslal ho před bránu , kde se prosadil Soudil a vyrovnal na 1:1. Domácí se neradovali ani minutu, když chvíli po rozehrání míče, poté co Seifert vyrazil míč po střele pouze před sebe, se prosadil z dorážky Pavelka. Domácí bojovali dál a odměnou pro ně byl vyrovnávací gól ve 39. minutě, kdy se trefil hlavou Jech.

Druhá půle začala šancí domácích, když Červený se dostal s míčem až do vápna, kde ho zezadu zfauloval soupeř a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Šimek a nedal Jónovi šanci. Domácí poprvé v utkání vedli, ale neužili si to ani minutu. Hned po rozehrání míče domácí zaspali a Pavelka zblízka propálil Seiferta. A bylo ještě hůř, za dvě minuty se prosadil po rohu zprava hlavou Dítě. Gólová podívaná nekončila, za dvě minuty se trefil z přímého kopu z 35 metrů Červený přímo k levé tyči- 4:4. Za tři minuty se prosadil ještě po centru zleva před bránu Dítě a poté už se brankostoje zasekly. V 66. minutě se pokusil neúspěšně přelobovat gólmana Kousal. V 75. minutě Lučany daly gól, ale ten nemohl platit kvůli útočnému faulu na Soudila. I přes všechnu snahu domácích se nepovedlo výsledek zvrátit a tak i přes čtyři vstřelené góly si všechny body odvážejí hosté.

„Dnes se nám bohužel nedařilo. I když jsme dokázali vstřelovat góly, nedařilo se nám je následně ubránit. Bohužel se nám na poslední chvíli zranil obránce Kurfiřt a musela se tedy přeskupit sestava. Navíc nám chybělo dalších pět hráčů a tak jsme nemohli do druhého poločasu hru oživit střídáními. Škoda, myslím si, že soupeř to byl hratelný," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 34 Soudil, 39. Jech, 47. Šimek z penalty, 52. Červený - 15. vlastní (Soudil), 34. a 48. Pavelka, 50. a 55. Dítě. Rozhodčí: Mařatka - Svoboda, Pakula, ŽK: 3:3. Diváků: 60. Bozkov: K. Seifert - Koudelka (61. Kousal), Červený, Soudil, Židlík - Štěpánek, Mazánek, Jech, Liďák, Šimek, Havel. Lučany: Jón - Horký, Dítě (85. Kis), Adamec, Vaněček, Svozil, Roschl, Koudelka, Kohout (65. Tesař), Bukvic, Pavelka.

Jablonec n. J. - Velké Hamry B 2:4 (2:2)

Domácí Jabloneček, který nastoupil bez dlouhodobě indisponovaného Nechanského a tří hráčů základní sestavy (Šír, Nesvadba, Zahradník), přivítal v domácím utkání rezervu Hamrů, která přijela posílena o šest hráčů z širšího kádru divizního A mužstva.

Utkání začalo podle papírových předpokladů. Hosté dobře kombinovali a hned ve 2. minutě se řítil sám na branku Žitka, který však ztroskotal na výborném Vízkovi. Hosté nadále pokračovali v aktivní hře a byla z toho další šance, kterou již Žitka proměnil. Následně z 25 metrů napřáhl hostující Mihalík a orazítkoval tyč domácí branky. Domácím se nedařila kombinace a nedokázali podržet míč. Další šance hostů skončila druhou brankou. Po zmatku domácí obrany se k míči dostal Soukup a s přehledem skóroval. O dvě minuty později že míče zmocnil domácí Hrbek, který udělal klíčku Malému, ten Hrbka v pokutovém území fauloval a byla z toho penalta. Míč si vzal Holman a s přehledem snížil na 1:2. Domácí začali více kombinovat a hra se začínala vyrovnávat. Hosté byli fotbalovější, ale domácí to nahrazovali bojovností. Ve 45. minutě dostal míč u rohového praporku Holman, nasadil jesle jednomu obránci, obešel druhého, přihrál před prázdnou branku Vránovi, a ten dokonal krásnou akci vyrovnáním na 2:2.

Druhý poločas hosté stále lépe kombinovali, ale domácí svým nasazením drželi tempo. Když už se Hamry do šance dostaly, tak domácí držel skvělý Vízek. Poté se dostal do nebezpečného zakončení Vrána, ale ve slibně šanci přestřelil branku Hamrů. Hru hostů také oživil příchozí útočník Pěnička, který bohužel ve slibně chvilce propásl vhodnou přihrávku na Hrbka. Poté hostující Malý po odpískání udeřil loktem Vránu, který skončil s monoklem a lehkým otřesem mozku, oceněn však byl žlutou kartou. Následně vyslal přihrávkou Holman domácího Hrbka, který se řítil sám na branku, ale v důležité chvíli vystřelil vedle. Co se nepovedlo domácím, povedlo se hostům. Na centr Mihalíka si naběhl Jiřikovský a hlavou poslal míč za záda bezmocného Vízka. Na hřišti to vřelo, domácí hráli na hranici tvrdosti, nedokázali si však vytvořit žádnou vyloženou šanci, a tak udeřili hosté. Na dlouhý míč si naběhl Žitka, který možná stál v ofsajdovém postavení, praporek však zůstal dole. Žitka svůj únik proměnil, čímž pečetil vítězství hostů. Do konce utkání se ještě v šanci ocitl Holman, ale jeho střela byla zablokována.

„Do utkání jsme vstoupili s příliš velkým respektem, naštěstí jsme do poločasu dokázali srovnat jak hru, tak i výsledek. Bohužel se trápíme v koncovce a místo toho, abychom vstřelili branku a otočili skóre, tak opět prohrajeme. Dnes však všichni hráli na hraně sebeobětování, ale pomalu nám ujíždí vlak a s ním i předsezonní cíle, které jsme si dali. Musíme začít bodovat a odrazit se ze dna, ale pokud budeme hrát jako v sobotu, tak se toho nebojím," řekl za Jabloneček hrající vedoucí mužstva David Holman.

Branky: 28. Holman z penalty, 45. J. Vrána - 6. a 82. Žitka, 22. Soukup, 75. Jiřikovský. Rozhodčí: Vrtla - Dunajevský, Jákl, ŽK: 4:5. Diváků: 125. Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, Havrda, Hrbek, Štěpánek (85. Trepera), J. Vrána, Adámek, Havlíček (77. Špidlen), Linek (52. Pěnička), Pičman, Holman.

Smržovka - Přepeře B 4:4 (1:2)

Skóre utkání otevřel v 5. minutě přepeřský Cimbál a na 0:2 zvyšoval Císař. Domácí stihli do konce poločasu už jen snížit na 1:2 Frydrychem. V prvních 20 minutách druhé půle domácí otočili stav na 4:3 a bod pro hosty za konečnou remízu 4:4 zajistil až v 90. minutě Císař.

Branky: 23. Frydrych, 52. a 64. Jelínek, 67. Sucharda - 5. Cimbál, 12. a 90. Císař, 57. Abraham. Rozhodčí: Linhart - Pokorný, Kraus, ŽK: 0:0. Diváků: 120. Přepeře B: Kumprecht - Kupka, Císař, Havlín, Rakouš, Cimbál (87. Koucký), Trč (86. Křemenák), Tokan, Baudys, Abraham, Horák.

Držkov - Albrechtice 3:2 (2:0)

Po prvním poločase vedli domácí 2:0, ale hosté zásluhou dvou gólů Marka Purma v 74. minutě vyrovnali. Poslední slovo ale měl domácí Och, který třetím gólem zajistil všechny body Držkovu.

Branky: 16. Vrabec, 39. Vágner, 82. Och - 73. a 74. Purm. Rozhodčí: Dunajevský - Vrtal, Jákl, ŽK: 3:2. Diváků: 30.

Plavy - Železný Brod B 0:2 (0:0)

Hosté si v Plavech připsali první výhru v sezoně. Dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu, ale když se trefil habra z nařízené penalty, tak druhý gól jako pojistku přidal ještě Olyanin.

Branky: 73. Habr z penalty, 77. Olyanin. Rozhodčí: Ďörď - Dytrt, Pakula, ŽK: 3:2. Diváků: 30.