Jičínskou cykloligu v závěru ovládli Tomáš Malík a Jakub Nechanický

29.07.2014 11:52:07 | Autor: JC a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Středa 23. července patřila poslednímu závodu Jičínské cykloligy pro rok 2014. Na závodníky čekalo 5 kilometrové stoupání na Tábor s hromadným startem. Start byl tradičně v Bradlecké Lhotě, na který se v letošním roce postavilo celkem 43 závodníků, nejlepším z nich byl Tomáš Malík z SSC Železný Brod, celkově ale seriál vyhrál jeho oddílový kolega Jakub Nechanický.

O celkovém vítězi letošního 15. ročníku nebylo rozhodnuto, takže se očekávaly kvalitní výkony. Nejlépe si poradil se záludnostmi trati Tomáš Malík z SSC Železný Brod, který dojel do cíle v pěkném čase 14:28 s velkým náskokem na svého oddílového kolegu Aleše Zemana, který dojel v čase 14:44. Třetí místo si vybojoval Štěpán Ševčík z Cyklo Vysoké nad Jizerou (14:52). Ostatní závodníci již atakovali 15 minutovou hranici, čtvrté místo obsadil překvapivě Martin Berka z Kozákova za 15:00 a pátý skončil Daniel Máka (QLOOM) v čase 15:05.

V kategorii muži B (věková kategorie 40-49let) zvítězil Martin Šlégl (BMC) v čase 15:30, o tři sekundy před Rudolfem Špicarem (Cyklo Špicar Jilemnice), třetí skončil téměř o dvě minuty za těmito závodníky Norbert Klvaň (SKC Pečky) v čase 17:15.

V kategorii veteráni zvítězil Miloslav Kudrnáč z Kbelnice v čase 16:37, když porazil své dva největší soupeře, a to Miloslava Rysa z Hořic (17:38) a Zdeňka Černého z SKC Pečky (18:12).

V ženách se tohoto závodu zúčastnily pouze dvě závodnice, a to Andrea Mošová z IB Alcudia (19:55) a Naďa Čivrná (24:18).

V dorostencích si prvenství vybojoval Jan Přibyl z IB Alcudia 19:51 před svým oddílovým kolegou Mošou Janem (20:01).

Až poslední závod určil i celkového vítěze

Ocenění vítězů, medailistů a účastníků Jičínské cykloligy 2014<br />Autor: Archív Jičínské cykloligy V souboji o celkového vítěze seriálu překvapivě na startu posledního závodu chyběl jak Kunt Lukáš z Remerx Kolín, tak Šorm Jiří z Carla Kupkolo, kteří se řadili mezi největší kandidáty o celkové prvenství. Jejich neúčasti využili oddíloví kolegové z SSC Železný Brod. Po odečtu dvou nejhůře odjetých závodů se potřetí v řadě stává vítězem 15. ročníku Jičínské cykloligy Jakub Nechanický z SSC Železný Brod v celkovém součtu 384 bodů. Na druhém místě i při neúčasti posledních závodů skončil Lukáš Kunt z Remerx Kolín za 379 bodů a o sedm bodů méně skončil na třetím místě Tomáš Malík (372 bodů) z SSC Železný Brod.

Po vyrovnaných výkonech si vybojoval „bramborovou medaili" Benda Michal z Cyklo Benda za 329 bodů, kterého stíhala po celou dobu stálice Jičínské cykloligy Martin Šlégl z BMC, který nakonec obsadil páté místo za 323 bodů. Šestou příčku pro letošní rok obsadil nadějný jezdec stáje Carla Kupkolo Dvůr Králové Jiří Šorm za 316 bodů. Škoda, že se nezúčastnil více závodů, protože byl jedním z kandidátů na celkové prvenství. Sedmou pozici si obhájil David Hysek z IB Alcudia za 298 bodů, o pouhé čtyři  body za ním skončil Mirek Živný z KC Kooperativa. Do nejlepší desítky se probojovali i dva závodníci z kategorie veteráni, a to na devátém místě Miloslav Rys z Hořic (264 bodů) a desátý Zdeněk Černý z SKC Pečky (254 bodů).

V kategorii muži B (40 - 49 let) zvítězil Šlégl Martin z BMC před Davidem Hyskem z IB Alcudia a na třetí místo se probojoval posledním závodem Špicar Rudolf z Cyklo Špicar Jilemnice. V kategorii veteráni se stal vítězem Miloslav Rys z Hořic, druhý skončil Zdeněk Černý (SKC Pečky) a třetí místo uhájil Miloslav Kudrnáč z Kbelnice. V kategorii ženy si prvenství vybojovala Andrea Mošová z IB Alcudia (148 bodů) před Vendulou Kuntovou z Remerx Kolín (116 bodů), která se nezúčastnila všech závodů, aby mohla bojovat o celkové vítězství. V kategorii dorostenci se svedl velký souboj - prvenství nakonec uhájil Jan Pekárek z LSK Lomnice nad Popelkou za 139 bodů, druhé místo obsadil Jan Přibyl z IB Alcudia (129 bodů) a třetí skončil oddílový kolega Jan Moša za 106 bodů.

„Na závěr musím poděkovat všem závodníkům za pravidelnou účast na všech závodech a za bezproblémový průběh letošního 15. ročníku Jičínské cykloligy. Díky patří hlavnímu sponzorovi Cyklo Ski J. Žitnik z Lomnice nad Popelkou, v letošním roce jsme mohli rozdat i více cen díky dalším sponzorům EASTMOP, Vella Náchod, Novoplast PP a Progresscycle a pohárovému sponzorovi DT-Glass- všem moc díky za spolupráci," dodala za pořadatele cykloseriálu Martina Hrdinová.