Krajský přebor: Derby Bozkova s Košťálovem skončilo smírně

28.09.2015 17:48:21 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Lomnice nad Popelkou

Rozdílně si vedli fotbalisté z Pojizeří v sedmém kole krajského přeboru. Výhru si připsaly Sedmihorky nad Frýdlantem, zatímco Lomnice trochu nečekaně prohrála s Brodem a derby zápas Bozkov - Košťálov skončil remízou.

Bozkov - Košťálov 1:1 (1:1)

Hosté z nedalekého Košťálova vlítli do zápasu jako uragán a domácí nestíhali. Ještě štěstí pro Bozkov, že z několika šancí využil hostující tým jen jednu a nerozhodl zápas hned na začátku. V první velké šanci hostů mířil Houžvička nad, Stehlík už ale ve 21. minutě otevřel skóre. Ve 37. minutě po pravé straně unikl Grafek, ale Houžvička mířil nad branku. Po přímém kopu Janaty dorazil míč do domácí branky Poledník, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Ve 42. zahrával standardku domácí kapitán Červený,  Poledník nešťastně nasměroval balon do vlastní sítě, a bylo vyrovnáno na 1:1.

Utkání krajského fotbalového přeboru Bozkov - Košťálov Ve druhém poločase byla hra znovu vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Košťálovský Cerman trefil tyč a jedna branka nebyla hostům v 68. minutě znovu uznána pro ofsajd. Na druhé straně trefil Holman břevno a dorážka Mazánka hlavou skončila vedle. V závěru byl vyloučen bozkovský Holman po druhé žluté kartě, přesto mohli rozhodnout utkání domácí ve svůj prospěch, ale Červený v 88. minutě mířil těsně vedle a v nastavení šla střela Hejtmánka nad branku Průchy.

„Derby se vším všudy. Chvíli byl lepší soupeř, chvíli my. Utkání bylo tvrdé, ale fér, obě strany se snažili až do konce strhnout výhru na svou stranu. Mé hráče musím pochválit za bojovnost a obětavost v závěru utkání. Bohužel nás před dnešním zápasem potrápila velká marodka a proto si bodu a výkonu cením. Výsledek vzhledem průběhu považuji za zasloužený i přesto, že jsme byli papírovým favoritem. Ale derby je specifický zápas," doplnil k utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Hostům nebyly uznány dvě branky a proto nebyli ani po zisku bodu za remízu nadšení. „Měli jsme v utkání více ze hry, ale rozhodčí nás zařízli," měl stručný komentář asistent trenéra Košťálova Jiří Sádek.

Branky: 42. Červený - 21. Stehlík. Rozhodčí: Dujsík - Kubišta, Brož, ŽK: 4:3, ČK: 1:0 (82. Holman). Diváků: 150. Bozkov: Kanaval - Liďák, Červený, Hejtmánek, Plátek - Vrchovský, Mazánek, Tuma, Prousek, Holman - Aster (62. Havel). Košťálov: Průcha - Hradecký, Poledník, Klazar, Grafek - Janata, Cerman, Piry, Sádek (88. Liška) - Stehlík (75. Otmar), Houžvička. Fotografie ze zápasu

Lomnice - Železný Brod 0:2 (0:1)

Hosté se ujali vedení už ve 2. minutě Šimkem po bleskovém útoku a domácí zůstali v šoku. Poté se hrál zápas pouze průměrné úrovně, protože domácí se nemohli prosadit proti zhuštěné obraně hostů, která bránila hubený náskok. V 80. minutě Gaubman našel Janatu, který ale nastřelil jen brankáře. V závěru, kdy už domácí hráli vabank, střídající Kysela potvrdil z rychlého protiútoku výhru hostů druhým gólem.

„Sehráli jsme asi náš nejméně povedený zápas na podzim, dopředu nám chybí síla Drahoňovského," doplnil k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 3. Šimek, 92. Kysela. Rozhodčí: Horák, Blaschke, Kowalik, ŽK: 1:2. Diváků: 130. Lomnice: Zachoval - Šteffan, Kraus (60. Nechanský), Drábek, Veber - Hrnčíř (46. Košťák), Gaubman, Korček Janata - Heřmanský (60. Zboroň), Havel. Ž. Brod: Kopal - Berka, Kovář, Kordík, Šilhán - Picek (56. Frolík), Kraus, Holeček (75. Kysela), Maryško - Močkovský (93. Šefr), Šimek.

Sedmihorky - Frýdlant 4:2 (2:0)

Domácím se zápas povedl, když už ve 12. minutě vstřelil první gól Marcel Špína. Do poločasu přidal druhou branku Kroupa. Do druhé půle vstoupili Sedmihorští také dobře, když třetí branku do sítě Frýdlantu vsítil Kodr. V závěru sice hosté snížili, ale domácí přidali ještě čtvrtý gól a jedno zkorigování ze strany hostů přišlo ještě v poslední minutě, ale nic to nezměnilo na jasné domácí výhře.

Branky: 12. Marcel Špína, 33. Kroupa, 48. Kodr, 77. Vaníček - 73. Coufal, 90. Plesar. Rozhodčí: Vrtal - Nádeník, Frýda, ŽK: 2:6. Diváků: 170. Sedmihorky: Martin Špína - Zonyga, M. Marek, Pařízek - Mach, Petrlák, Kroupa, Vaníček (89. Červinka), Dvořák (76. Rada) - Kodr (79. J. Marek), Marcel Špína.