Odhodlání Turnovu na Trutnov nestačilo

11.11.2018 20:11:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští fotbalisté vstoupili do sobotního utkání s Trutnovem odhodlaně a měli velké šance, ale nedokázali je proměnit, naopak soupeř takový problém s koncovkou neměl, a proto také nakonec vyhrál 1:4.

FK Turnov - MFK Trutnov 1:4 (0:1)

Domácí vstoupili do zápasu s chutí a vytvářeli si šance, ale ani jedna neskončila v bráně - postupně tak neuspěli P. Havel, Krejčík ani Hodač. Na druhé straně hřiště naopak ze druhé střely na bránu padl gól a hosté díky ráně Holubce vedli 0:1. Při další šanci hostů pak naděje domácích podržel gólman Králíček.

Domácí byli aktivní i na začátku druhé půle. Po rohovém kopu se v 55. minutě prosadil Šimek a vyrovnal na 1:1. Domácí byli na koni, ale v 69. minutě je zchladil nádhernou brankou z více než 30 metrů do šibenice Zieris. Než se Turnováci vypořádali se zklamáním z obdrženého gólu, tak vytahovali míč ze sítě podruhé po brance Brejchy na 1:3! To prakticky ukončilo zápas, který se pak už jen dohrával. V 83. minutě ještě fauloval mladý Mach a Holubec z nařízené penalty upravil skóre zápasu na konečných 1:4.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

„Bojovali jsme, vytvořili jsme si velký úvodní tlak, ale koncovka byla tragická. Po obdržených gólech to pak bylo hodně těžké. Snažíme se s tím něco udělat, ještě nás čeká poslední zápas, potom se uvidí, co bude dál," hodnotil utkání trenér Turnova Petr Koubus.

Branky: 55. Šimek - 30. a 83. Holubec (druhá z penalty), 69. Zieris, 71. Brejcha. Rozhodčí: Baum - Šimeček, Kvítek, ŽK: 0:1. Diváků: 120. Turnov: Králíček - Mach, Šimek, Kordík, Beníšek - P. Havel (65. Benek), Dlouhý (75. Němec), Horák, Hodač (89. Veber) - Papoušek (80. Syrovátka), Krejčík.

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 14. podzimního kola

Další divizní utkání: Přepeře vyhrály v Horkách a drží se jen tři body za čelem divize