Policisté kontrolovali rychlost a upozorňovali řidiče na zimní rizika

18.02.2021 22:16:16 | Autor: Vladimíra Šrýtrová | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Policisté kontrolovali rychlost a upozorňovali řidiče na zimní rizika

Na konci uplynulého týdne, během čtvrtka 11. února a pátku 12. února, se na území celého Libereckého kraje uskutečnila celorepubliková dopravně bezpečnostní akce nazvaná Speciální kontroly dodržování rychlostních limitů, která byla primárně zaměřena na kontrolu dodržování stanovené rychlosti jízdy v obci i mimo obec.

Kromě toho, že se policisté zaměřovali zejména na rychlost, sledovali i problematiku spojenou s ilegální migrací, pašováním drog a ilegální přepravou zbraní. Zaměřovali se mimo jiné i na pátrání po osobách, motorových vozidlech a věcech.

Do akce bylo nasazeno téměř pět desítek policistů jak z pořádkové, tak i z dopravní služby, kteří během uvedených dvou dnů zkontrolovali 264 vozidel. Zjistili 134 dopravních přestupků, z nichž 10 oznámili příslušnému správnímu orgánu. Zbylých 124 přestupků vyřídili na místě příkazem a uložili za ně pokuty v celkovém součtu 62 200 korun.

Dopravně bezpečnostní akce nazvaná Speciální kontroly dodržování rychlostních limitů Přestože počasí nebylo v těchto dnech příliš příznivé a v souvislosti s velkými mrazy a sněhovou nadílkou bychom očekávali, že řidiči stáhnou nohu z plynu, ukázalo se, že mnohé z nich zimní počasí neodradilo od rychlé jízdy. Nejčastějším přestupkem, kterého se řidiči dopustili, bylo v 81 případech nedodržení nejvyšší dovolené rychlosti, kde policisté uložili celkem 78 blokových pokut v celkovém součtu 42 800 korun a tři řidiče oznámili správnímu orgánu.

Následoval špatný technický stav vozidel, který zjistili celkem ve 14 případech. Bezpečnostní pásy nepoužilo 11 řidičů a v jednom případě nebyl použit zádržný systém. Celkem 11 řidičů za jízdy telefonovalo nebo drželo jiné hvorové či záznamové zařízení. Dva řidiči neměli dálniční známky.

Policisté dále zjistili u dvou řidičů, že usedli za volant pod vlivem alkoholu, s naměřenou hodnotou do 1 promile.

Během akce se podařilo policistům z Oddělení služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v Jilemnici zadržet pachatele s odcizeným jízdním kolem. Případem se dále zabývají jilemničtí policisté.

Dopravně bezpečnostní akce nazvaná Speciální kontroly dodržování rychlostních limitů<br />Autor: Archiv Policie ČR Dopravně bezpečnostní akce byla sice prioritně zaměřena na dodržování rychlostních limitů, ale policisté ve spolupráci s krajskou koordinátorkou BESIP Mgr. Markétou Novotnou a Týmem silniční bezpečnosti v rámci prevence také rozdávali řidičům brožuru V zimě na silnicích.

Policisté se v těchto dnech v rámci silničních kontrol zaměřují na připravenost vozidel a dalších účastníků silničního provozu. Upozorňují je na rizika spojená se zimním obdobím. „Nízké teploty, špatná viditelnost, vozovky i vozidla pokrytá sněhem, ledem, námrazou nebo uvíznutí v koloně kvůli neprůjezdné silnici. Jízda v zimě má svá specifika, připraveno musí být nejen vozidlo, ale i samotný řidič," zdůraznil Jan Frieser, vrchní komisař Krajského ředitelství policie Libereckého kraje

BESIP Libereckého kraje připravil společně se svými partnery, Týmem silniční bezpečnosti, Policií ČR a Libereckým krajem, brožuru včetně soutěže, jejímž smyslem je informovat zejména řidiče o tom, jak se v zimním období chovat na silnicích a na co si dát pozor tak, aby neohrozili sebe ani ostatní.

„Cílem vydané brožury je připomenout účastníkům silničního provozu obecná i méně známá pravidla, která jim v zimním čase pomohou nejen ke klidné, ale hlavně bezpečné cestě. Jízdu v zimě doprovází řada rizik, která jsou bohužel spojena s možným způsobením dopravní nehody a ohrožením posádky vozu a ostatních účastníků silničního provozu," uvedl ředitel Týmu silniční bezpečnosti.

Oslovení řidiči obdrželi od policistky z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a od krajské koordinátorky BESIP praktické dárky v podobě škrabek na led či smetáčků na sníh.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ledovka zkomplikovala dopravu, kvůli nehodě uzavřeli silnici u Loužnice
Leden hlásí přes 400 nehod. Vážných kolizí ale dlouhodobě ubývá
VIDEO: Policisté kontrolují hranice okresu Trutnov
Robotizované stanice nově pomáhají dopravním policistům v kraji
Policie dohlíží na bezpečnost v horských oblastech
Novým ředitelem policie Libereckého kraje je jmenován Ondřej Musil
Prohlášení hejtmana Půty k účasti Vladislava Husáka na akci v Teplicích
Ředitelé poděkovali týmu trasujících policistů
Představili projekt nového integrovaného výjezdového centra v Turnově
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Policisté pořádkové jednotky vymění uniformu za zdravotnický oblek
Policisté krajského ředitelství se už aktivně zapojili do trasování

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku

Jablonecké Kolečko o víkendu zavřené, důvodem jsou mezinárodní závody

Od čtvrtka 25. do neděle 28. února se v jabloneckých Břízkách, v lyžařském areálu Kolečko, uskuteční FIS mezinárodní závody v běhu na lyžích dorostu a dospělých. Ski Klub Jablonec získal na pořádání závodů výjimku Ministerstva zdravotnictví. Proto bude lyžařský areál včetně závodních tratí od čtvrtečního poledne do nedělního odpoledne pro veřejnost uzavřený. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Senioři nad 80 let, kteří neobdrželi PIN, se mají znovu registrovat
Očkovací centrum mají v Turnově otevřít od 1. března
Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč
Od čtvrtka 25. února všude už jen s respirátory FFP2
Tři trestné činy ze čtyř objasněny. Semilská policie bilancovala rok 2020

Nejčtenější články

23.02.: Policisté u chodců v Jablonci a v Lomnici kontrolovali reflexní prvky
22.02.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT