Přepeře, i přes vyloučení Peškara, uhájily v Holanech bod za remízu

24.05.2016 14:19:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Jelikož se v Holanech hrálo v sobotu dopoledne, neponechali Přepeřští nic náhodě a na zápas vyrazili již po pátečním tréninku. Do Holan jeli s cílem bodovat, a tím si udržet tříbodový náskok před soupeřem. To se jim nakonec po dramatickém průběhu podařilo remízou 1:1.

Holany - Přepeře 1:1 (1:1)

Zápas začal z obou stran opatrně se snahou neudělat zbytečnou chybu. Přepeře měly sice míč více na svých kopačkách, ale na malém a bohužel i nerovném terénu se nedalo kombinovat po zemi. V 8. minutě poslal Pěnička balón do pravého křídla, kam si zaběhl Horák, ten z první odcentroval a nabíhající Martínek hlavou otevřel skóre. Ve 14. minutě přišla zbytečná ztráta ve středu hřiště, domácí hráč byl před vápnem faulován a následoval přímý volný kop z 18 metrů. K míči se postavil Serdel a střelou přes zeď vyrovnal na 1:1. Ve 26. minutě přiťukl Martínek Peškarovi, ale jeho střela jen těsně minula levou tyčku. Ve 28. minutě zahrával domácí Serdel trestný kop z 25 metrů, ale Vrabec s námahou vyrazil na roh. Ve 35. minutě neudržel na hrbolatém terénu Vrabec střelu po zemi ve svých rukavicích a dobíhající domácí útočník netrefil zcela odkrytou branku.

Na začátku druhé půle v 50. minutě vysunul Abraham Císaře a jeho prudkou střelu zblokoval v poslední chvíli domácí obránce na roh. Holany se snažily nakopávanými balóny dostávat za obranu Přepeř, ale na malém hřišti si s tím zkušená obrana poradila. V 66. minutě rozehrál Peškar na Hrma, a ten vyslal z 20 metrů krásnou střelu ,která orazítkovala břevno branky Holan. V 69. minutě zahrával Peškar trestný kop z levé strany, Abraham hlavou prodloužil na Martínka, jehož hlavičku na brankové čáře reflexivně zneškodnil brankář Pavlíček. V 72. minutě zahrávali domácí rohový kop a odražený míč orazítkoval tyčku přepeřské branky. V 83. minutě Peškar zbytečně ztratil balón, následně fauloval, obdržel druhou žlutou kartu a šel se předčasně sprchovat. Přepeře tak dohrávaly o desíti, domácím se však nepodařilo vyvinout tlak a utkání skončilo spravedlivou remízou.

„Hrál se bojovný zápas plný osobních soubojů, ve kterém jsme splnili cíl bodovat a zase se o krůček posunuli k postupu. Chtěl bych vyzdvihnout férové chování jak domácích hráčů a trenérů, tak i diváků. Hrálo se ve výborné atmosféře," doplnil k utkání trenér a místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 14. Serdel - 8. Martínek. Rozhodčí: Řeháček - Miklovič, Klimt, ŽK: 2:1, ČK: 0:1 (83. Peškar). Diváků: 200. Přepeře: Vrabec - Kubáček, Hrmo, Cimbál, Hurt - O. Horák, Abraham (80. Tokan), Pěnička, Císař - Martínek (88. Trč), Peškar.