Rovensko i Sedmihorky bodovaly, přesto budou ve skupině o záchranu

13.05.2019 21:33:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Po 22. kole se krajský přebor rozdělí na dvě nadstavbové skupiny po šesti týmech. Sedmihorkám by nakonec stačil jediný bod k postupu do lepší skupiny, ale o skóre do ní postupuje Železný Brod. Přesto by Sedmihorky díky bodovému polštáři mít starosti se záchranou neměly.

Těžší to budou mít hráči Rovenska, ale i po průšvihu na domácím stadionu dokázali ve dvojkole získat po remízách dva body a na předposlední Bílý Kostel mají náskok čtyř bodů. V nadstavbě se bude hrát pět kol, lépe postavené celky ve skupinách hrají více utkání na svých stadionech, ti slabší více venku.

12. kolo:

Rovensko p. T. - Česká Lípa 1:1 (0:0)

Soupeř z České Lípy byl lepší, ale domácí hráli v obraně zodpovědně a nepouštěli je do šancí.  V 67. minutě si Valentin vstřelil nešťastný vlastní gól. Domácí ale bojovali a v závěru si vytvořili tlak, který korunoval vyrovnáním Soukeník, jehož hlavu našel z rohového kopu Vítek.

Rovenští uspěli s protestem na druhou žlutou kartu Vítka v utkání s Doksy, proto mohl hrát, hlavní sezení v „kauze Rovensko" je na krajském svazu na programu v pátek.

Branky: 89. Soukeník - 67. vlastní (Valentin). Rozhodčí: Klečka - Žerovnický, Beránek, ŽK: 5:5. Diváků: 100. Rovensko: Prokopec - Vítek, Kočí, Drahovzal, Valentin - Krejčík, Bangha, L. Malý (35. Mikule), A. Pařízek (67. Mencl), Soukeník - Koubek.

Višňová - Sedmihorky 1:5 (1:3)

Pro Sedmihorky je Višňová neoblíbený soupeř, ale tentokrát se žádný komplex nekonal. Už ve 3. minutě měli dvě velké šance Špína a Marek, který hlavičkoval do břevna. O minutu později už Marek nahrávku Čermáka využil a hosté vedli. Ve 27. minutě domácí zblízka hlavičkovali, ale neproměnili. Ve 30. minutě dlouhý pas Kaisera využil znovu hlavou Marek - 0:2. Ve 40. minutě z nařízené penalty snížil domácí Mazánek. Ještě před koncem poločasem ale zvýšil znovu na rozdíl dvou gólů Kroupa střelou na protější tyč.

Zbytek zápasu se na trávníku Višňové odehrával v režii hostů. V 73. minutě přidal další gól Randák po přihrávce Kodra a v 88. minutě Randák našel Kroupu, který dovezl balon téměř do prázdné brány.

„Nakonec naprosto zasloužené vítězství pro nás," stručně dodal asistent trenéra Sedmihorek Miloslav Kobrle.

Branky: 40. Mazánek z pen. - 4. a 31. Marek, 44. a 88. Kroupa, 72. Randák. Rozhodčí: Linhart - Bohatý, Šmíd, ŽK: 1:1. Diváků: 140. Sedmihorky: Koudelka - Novotný, Holý (89. Najman), Marek, Čermák - Kaiser (87. Janata), Kodr, Randák, Kroupa - Špína (79. Beneš), Hořák (64. Močkovský).

Vložené 22. kolo (8. 5.):

Sedmihorky - Hrádek n. N. 1:1 (0:1)

Hned ve 20. vteřině po signálu mohli domácí skórovat, ale nevyšlo to a později je to mohlo mrzet. Hosté hráli ze zajištěné obrany a domácí byli fotbalovější, ale převahu nedokázali vyjádřit brankově. Po šťastné střele šli hosté ve 37. minutě Holečkem do vedení.

Ve 48. minutě hosté zahodili šanci na zvýšení, když Koudelka svůj tým zachránil. Domácí šli za vyrovnáním, nastřelili břevno, ale až v 65. minutě se trefil Špína hlavou po centru Randáka. V podobné šanci o chvíli později pak Špína trefil jen brankáře.

„Spíš jsme v tomto zápase body ztratili, velkou část zápasu jsme měli převahu, ale střelci selhali," komentoval utkání za Sedmihorky Miloslav Kobrle.

Branky: 65. Špína - 37. Holeček. Rozhodčí: Hnětynka - Urbánek, Jákl, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Sedmihorky: Koudelka - Novotný, Holý, Marek, Čermák - Kaiser, Kodr, Randák, Hořák (81. Najman) - Špína, Beneš (46. Janata).

Bílý Kostel - Rovensko p. T. 2:2 (1:1)

Ve středečním důležitém zápase se ujali vedení domácí, ale hosté do poločasu M. Pařízkem vyrovnali. Do vedení poslal v 85. minutě Rovensko střídající Mikule. V závěru ale hosté přestali hrát a domácí, přestože už hráli bez vyloučeného Janáčka, v poslední minutě Studničkou vyrovnali.

Branky: 22. Vejvoda, 90. Studnička - 40. M. Pařízek, 85. Mikule. Rozhodčí: Zlatník - Paulus, Havel, ŽK: 2:1, ČK: 1:0 (86. Janáček). Diváků: 80. Rovensko: Prokopec - Vítek, Kočí, Drahovzal, Bangha - Krejčík (82. A. Pařízek), Valentin (69. Mikule), M. Pařízek, Štěpnička, Soukeník - L. Malý (89. Vágenknecht).