Sedmihorské léto v polovině. Po Jelenech a Kubišové přijíždí Langerová

18.07.2016 22:26:48 | Autor: Jitka Maděrová | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Sedmihorské léto v polovině. Po Jelenech a Kubišové přijíždí Langerová

Hudební a divadelní Sedmihorské léto letos připravilo jedenáct samostatných akcí. S úspěšnými koncerty skupiny Jelen a legendární Marty Kubišové se minulý týden překlopilo do své druhé poloviny. Tento čtvrtek pokračuje koncertem Anety Langerové.

Minulý týden si na své přišli především fandové hudební. Kapela Jelen představila v exkluzivním koncertě „Pod širým nebem" kromě všech svých hitů také zcela nové - zatím neznámé - písně z právě připravovaného alba. Marta Kubišová se svým nezaměnitelným hlasem a koncertem, kdy zněl jeden hit za druhým, nadchla i rozplakala celé publikum. Do konce července se pak mohou diváci těšit na koncert i divadlo.

Vystoupení Marty Kubišové v Sedmihorkách Ve čtvrtek 21. července se představí další nezaměnitelná osobnost - oblíbená zpěvačka Aneta Langerová. Držitelka několika ocenění Anděl vystoupí za doprovodu kapely a smyčcového tria v rámci turné Na Radosti 2016. Vedle písní z nového stejnojmenného alba nebudou chybět ani starší skladby v nových aranžích. Diváci se budou moci těšit na hity jako Voda živá, Malá možská víla, V bezvětší, Vzpomínka, Tráva, Svatá Kordula a mnohé další.

Sedmihorské léto pravidelně dělá rozhovory s jednotlivými vystupujícími. Výjimkou není ani Aneta Langerová. Jenou z otázek například byla: Loni jste vyjela na velmi úspěšné turné Na Radosti. Koncipovala jste ho do menších, komornějších prostor v doprovodu kapely a smyčcového tria. Letos v tomto turné pokračujete. Nese se ve stejném duchu, nebo se mohou fandové těšit na nějaké novinky oproti roku 2015?

„Rozhodli jsme se, že volně navážeme na předchozí rok. Celý koncert se tak ponese v duchu alba Na Radosti, ale v průběhu koncertu se dotkneme i starších písní ze všech předchozích alb. Spojení kapely a smyčcového tria nám dává možnost každou píseň pojmout trochu jinak. Některé písně zpívám pouze za doprovodu smyčců, jinde převažuje zase kapela, poté se smyčcové trio s kapelou spojí a vytvoří takový malý orchestr, jinde se doprovodím sama. Důležité jsou pro mě kontrasty."

Týden po Anetě Langerové - ve čtvrtek 28. července - pak čeká na diváky další z naplánovaných divadel. Tentokrát situační komedie Rodina je základ státu s Miroslavem Etzlerem v hlavní roli.

Sedmihorské léto je známo svou úžasnou atmosférou a také obrovskou pergolou, která celému areálu vévodí a především kryje v případě deště či přílišného slunce. Hraje tedy za každého počasí.

Celý rozhovor s Anetou a dalšími vystupujícími můžete číst na www.sedmihorskeleto.cz. Zde najdete také všechny potřebné informace o koncertě i vstupenkách. Vstupenky lze koupit v předprodeji, na www.evstupenka.cz i na místě.

Na Sedmihorském létě 2016 ještě uvidíte:

21. 7. - Aneta Langerová - Na Radosti 2016
28. 7. - Rodina je základ státu - Miroslav Etzler, Sabina Laurinová, Robert Trsťan a další - divadelní představení
4. 8. - Honza Nedvěd - Návrat - 50 let na scéně
18. 8. - Vysavač - Bohumil Klepl - One man show
28. 8. - Veselá Trojka

Hudební léto 2016 aneb Přehled koncertů a festivalů v Pojizeří

Související články:

Aneta Langerová vystoupí v Sedmihorkách v rámci turné Na radosti

FOTO: Jeleny v Sedmihorkách nezastavil ani déšť

Rozhovor Marta Kubišová: Raději hledím kupředu

Ondřej Havelka a Melody Makers ukázali kouzlo swingových písní

Vetchý s kolegy exceloval a Sedmihorky se otřásaly smíchem

Britští Smokie nadchli publikum a odstartovali Sedmihorské léto 2016

Kompletní přehled akcí Sedmihorského léta 2016

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT