Volejbalisté Turnova vezou z Boleslavi alespoň jednu výhru

18.11.2013 17:26:52 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V rámci dalších kol druhé ligy zavítali turnovští volejbalisté do nedaleké Mladé Boleslavi. Domácí jsou tradičním účastníkem soutěže a letos se posílili o vloni extraligového Marka Dlouhého z Benátek. Turnov tak čekala těžká utkání, ze kterých vezou jedno cenné vítězství.

VK Prasyl Mladá Boleslav - TJ Zikuda Turnov 2:3 (17, -29, -25, 19, -12)

Utkání bylo od úvodu vyrovnané a domácí získali první set díky výbornému servisu, kterým dělali turnovským hráčům problémy po celé utkání. Po celý druhý set si udržovali mírný náskok hosté, ale rozhodovalo se až v napínavé koncovce, kdy byli šťastnější Turnováci. Třetí set byl jednoznačnou záležitostí domácích, kdy se dostali až do vedení 19:11, ale díky jejich polevení a zlepšené hře hostů se opět rozhodovalo v koncovce, kterou získal Turnov. Boleslav však zabrala a dotáhla utkání do pátého setu. V tom byli lepší hosté, kteří celkem jasně vyhráli poměrem 15:12.

Sestava Turnova: Folprecht, Lukavec, Kovář, Konečný, Charousek, Marek (Libero- Vojta). Střídali: Uhlárik, Macháč, Novák. Trenér: Šimůnek.

VK Prasyl Mladá Boleslav - TJ Zikuda Turnov 3:0 (19, 19, 21)

Ve druhém utkání se turnovským hráčům nedařilo vůbec nic a naopak domácí podali takřka bezchybný výkon, kdy dominovali ve všech herních činnostech a nedali hostům pražádnou šanci dostat se do zápasu. Jediným pozitivem tak byla skutečnost, že si svou druholigovou premiéru v dresu Turnova odbyl David Macháč, který si nevedl špatně.

Sestava Turnova: Novák, Macháč, Kovář, Konečný, Charousek, Marek (Libero- Vojta). Střídali: Folprecht, Uhlárik, Melich. Trenér: Šimůnek.

V příštím kole přivítají turnovští volejbalisté po týdenní pauze 30. listopadu na domácí palubovce  aktuálně druhý tým tabulky VK Slovan Chabařovice, na který ztrácí na třetí pozici pouze jeden bod.

Další výsledky 11. a 12. kola: Jablonec - Netolice  3:0 (25, 21, 16), 3:0 (14, 22, 19), Domažlice - Liberec 3:1 (13, 17, -25, 20), 3:1 (-18, 13, 20, 20), Chabařovice - Modřany 3:0 (17, 19, 22), 2:3 (-21, -21, 24, 17, -9), Sokolov - Ervěnice  3:2 (-16, 24, -16, 24, 8), 1:3 (-23, -22, 21, -12).