Florbal TJ Turnov: Rozporuplný víkend

24.11.2021 14:38:07 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal TJ Turnov: Rozporuplný víkend

Muži TJ Turnov podali špatný výkon v Králově Dvoře. Béčko se statečně pralo na turnaji v Českém Dubu. Dorostenci doma zažili divoké výsledky. Mladší žáci si bohužel připsali tři prohry. Další turnaj má za sebou přípravka. Ženy bohužel znovu prohrály. Starší žákyně nebyly tak dominantní jako obvykle.

Národní liga mužů

T. B. C. LUCERN Králův Dvůr - TJ Turnov 10:3

Muži podali velice špatný výkon. Nedařilo se bohužel téměř nic a jednalo se o jeden z nejhorších výkonů v sezoně. Králův Dvůr zápas jednoznačně opanoval, celou dobu byl lepší a postupně přidával i góly.

„Musíme se z toho oklepat a začít sbírat body. Polovina základní části je za námi, polovina před námi a čeká nás ohromně těžká práce, abychom měli možnost splnit náš sezonní cíl. Tým na to má, ale všechny jeho jednotlivé části musí fungovat na sto procent, bez výjimky," zní hodnocení týmu.

Další boj o body do tabulky čeká turnovské florbalisty v sobotu 27. 11. od 20:00 na domácí palubovce proti SK Bivoj Litvínov.

Branky a asistence: 32. Maršík (Jiránek), 47. Matěcha (Janoušek J.), 59. Mellan (Primásek). Sestava Turnova: Král (Suchomel) - Šelbický, Švitorka, Matěcha, Janoušek J., Pohl - Ptáčník, Jiránek, Dědek, Šmída J., Maršík - Primásek, Mellan, Hejduk E.

Regionální liga mužů

TJ Turnov B - SC Podještědí Český Dub 10:5
USK Slavia Liberec - TJ Turnov B 6:2
FBC Lomnice - TJ Turnov B 9:5

Mužské béčko se ctí postavilo výzvě a ve velice málem počtu se statečně pralo ve všech zápasech, které byly tentokrát dokonce tři. Jedna výhra je splněným cílem a chlapi se určitě nemají za co stydět.

2. liga dorostenců

TJ Turnov - FBC Lomnice 1:20
FBC Šluknovsko Česká Lípa B - TJ Turnov 0:18

Domácí turnaj v Turnově byl hodně ovlivněný změnami v kádru těsně před sobotními zápasy. Bohužel nám kvůli karanténě a covidu vypadli tři hráči, které jsme nahradili staršími žáky, za což jim ještě jednou děkuji. První zápas s Lomnicí se nám bohužel nepovedlo dodržovat základní pokyny, také proto výsledek vypadá hrůzostrašně. Toto utkání jsme hodili za hlavu a do toho druhého proti České Lípě jsme vlétli plní energie a nadšení pro tento sport. Kluci makali, nevynechali jediný souboj a soupeře jsme deklasovali vysokým poměrem 18:0. Suma-sumárům považuji tyto dva zápasy za dobrou zkušenost, jak se vypořádat s nepříznivým výsledkem z prvního utkání. Chlapcům děkuji za hrdou reprezentaci turnovských barev a nasazení, které dokázali udržet 90 minut pouze v sedmi lidech do pole.

Liga mladších žáků

TJ Turnov - Florbal Jablonec blue 4:10
TJ Turnov - 1. FBC DDM Děčín IV 0:6
TJ Turnov - FBC Liberec pink 0:9

Mladším žákům se bohužel tentokrát nedařilo a tentokrát na svém turnaji prohráli všechna utkání. Další nasbírané zápasové zkušenosti se jim ale určitě budou hodit.

Liberecká liga přípravek

Crazíci FBC Liberec White - TJ Turnov black 3:4
TJ Turnov black - Florbal Jablonec 0:6
FBC Česká Lípa white - TJ Turnov black 8:3

V sobotu jsme vyrazily s turnovskými nejmenšími nadějemi do nedalekého Liberce. Bohužel opět pouze s jedním týmem. Přesto jsme se prali statečně o co nejlepší výsledky. Pro několik holčiček to byl první turnaj. Turnaj jsme zahájili zápasem s domácím týmem, který byl vyrovnaný. Druhý zápas se nám bohužel nedařilo vstřelit soupeři branku a skončil jednoznačným výsledkem. Závěrečný zápas byl opět divácky velmi atraktivní s šancemi na obou stranách. A touto cestou bych chtěl poděkovat i rodičům za skvělou atmosféru a pomoc s dopravou.

1. liga žen

SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 9:5 (3:3, 4:0, 2:2)

Ve sváteční den, ve středu 17. listopadu jsme přivítaly na domácí půdě tým FBC Kutná Hora. Den boje za svobodu a demokracii i přes snahu nedopadl vítězně. První třetina pro nás začala nejlépe jak mohla, protože ve 22. vteřině vstřelila Brabcová po nahrávce Koubkové soupeřkám branku. Ve zbytku první třetiny byla vidět hromada chyb a promarněných šancí na obou stranách, proto už žádný z týmů nepřidal gól a do šaten odcházíme za stavu 1:0 v náš prospěch. Druhá třetina probíhala v podobném duchu jako první. Rovněž se nám povedlo vstřelit gól, když ve 38. minutě vymetla Bittnerová soupeřkám pravý horní roh. Ve třetí třetině, bohužel pro nás, protihráčky tvrdě trestaly naše zbytečné chyby, kleslo nám tempo a kondice. Ztratili jsme dvoubrankové vedení. Navíc soupeřky přidaly další čtyři góly a slavily tím zaslouženě úspěch. Zápas skončil skórem 2:6.

Branky a asistence: 1. L. Brabcová (Koubková), 39. Bittnerová (Veselá Š.). Sestava Turnova: Hassová - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová.

Přebor starších žákyň

TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 4:4
SK Dubí - TJ Turnov 7:6
FD Teplice - TJ Turnov 1:15

V sobotu 20. listopadu proběhl turnaj starších žákyň, tentokrát v Dubí u Teplic. V této covidové době jsme nakonec byli rádi, že jsme vyrazili v sestavě 6+1. Na úvod nás čekal zápas s Českou Lípou, na který okamžitě navazoval zápas s domácím celkem. Poslední zápas jsme hráli s týmem z nedalekých Teplic. Tento zápas ani hodnotit nechci. Takové zápasy nám nic nepřináší. Chci se však vrátit k předcházejícím zápasům. Musím přiznat, že holky tentokrát nehrály svou hru, na kterou jsme od nich zvyklí a přestože utkání byla vyrovnaná, děvčata sama přiznala, že to nebylo ono. Musíme s pokorou přiznat, že soupeřovo nasazení bylo mnohem větší. Věřím, že příští turnaj se už holky opět vrátí ke své hře a budou hrát zodpovědně a s maximálním úsilím i nasazením.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kampaň A dost… aktuálně pro seniory
Enduro ples opět chystají v bozkovské sokolovně
Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy

Nejčtenější články

23.02.: Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
24.02.: Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
24.02.: Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT