Florbal Turnov: Muži podlehli Liberci, dorostenci porazili Jablonec

10.11.2023 17:56:12 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Muži podlehli Liberci, dorostenci porazili Jablonec

Florbalisté TJ Turnov podlehli rezervě Liberce a na desáté místo v divizi ztrácí tři body. Dorostenci vybojovali vítězství proti Jablonci. Další zápasy za sebou mají mladší žáci a dívčí týmy.

Divize C

FBC Liberec B - T.K.S. TJ Turnov 9:4

Branky a asistence: 3. Emil Hejduk (Jaroslav Šmída), 19. Emil Hejduk (Jonáš Mellan), 42. Matěj Hájek (Jaroslav Šmída), 53. Jakub Janoušek (Ondřej Šmída).

Utkání popsal Tomáš Jiránek:

Těžko se dneska něco hodnotí. Zápas v hrozném tempu, ve kterém liberečtí svou zkušeností v zakončení zaslouženě vyhráli. Leží na nás pořádná deka, která se mi přestává líbit. Budou muset přijít změny. Děkuji našim fanouškům za vytvoření domácí atmosféry, rozhodčím, soupeři a divákům.

1. liga dorostenců

Florbal Jablonec - T.K.S. TJ Turnov 5:8
T.K.S. TJ Turnov - FBC Česká Lípa 0:8

Utkání popsal Tomáš Fabián:

Jako první soupeř nás čekal domácí tým Florbal Jablonec. Kluci moc dobře věděli, že máme soupeři co vracet neboť nás při posledním střetnutí přehrál o jeden gól poté, co jsme sice tvořili hru, ale Jablonec nám dal lekci z produktivity. V neděli bylo vše ale o dost lepší. Do utkání jsme vstoupili s jasnou vizí a to proměňovat připravené gólové situace. To se nám začalo dařit už v první třetině, kdy se z trestného střílení nemýlil F. Hájek a poté tři vteřiny před přestávkou navýšil ze hry Kořínek. Zápas byl chvílemi dost vyhrocený, ale s klidem jsme ho dovedli na konečné skóre 8:5. Musím kluky za tento zápas pochválit neboť jsme od počátku do konce dominovali a nezaspali jsme jej.

Druhý zápas s Českou Lípou byl už poněkud horší. Vlastně poprvé nevím co říct. I když asi vím, jednalo se o nejhorší výkon našeho týmu v této sezóně. Absolutně jsme nezachytli tempo soupeře a to od počátku utkání až do konce. V tomto zápase nepomohlo vůbec nic. Chyběl zde především pohyb a chytrost. Nemá cenu asi více říkat. Na tento zápas musíme co nejdříve zapomenout a pracovat dál. Moc bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří vážili cestu do Jablonce a podporovali nás do posledních chvil a to i když se nedařilo. Věřím, že nás přijedou podpořit i 18. 11. 2023, kde nás čeká další boj.

Sestava Turnova: Adamec, Bezděk - Šreiber, Stěhula, Bažant, Drbohlav, Kyloušek
Karpíšek, Daněček, Kořínek, Vaněk(C), Nayperk
, Hanzl, Janů, Hájek, M. Honzák, V. Pala, Prousek.

Liga mladších žáků

TJ Turnov - Florbal Jablonec Blue 3:9
FBC Lomnice - TJ Turnov 9:1

Utkání popsal František Záleský:

Mladší žáci zahájili sezónu turnajem v Liberci. Ze třinácti hráčů, které jsme měli k dispozici, bylo pět na soutěžním turnaji poprvé a dalších šest hrálo poprvé soutěžní zápas na velkém hřišti a pouze dva měli zkušenosti z loňské sezóny, kdy jsme tuto soutěž válcovali. Velké množství hráčů, včetně některých hodně šikovných, bohužel zcela nepochopitelně skončilo a další, když zjistili, že se na tréninku mladších žáků kromě hraní i trénuje a běhá, tak je florbal přestal bavit. Škoda.

Za těchto okolností by asi jenom blázen čekal, že to může dopadnout jinak než dvěma vysokými prohrami a touto optikou je potřeba na to nahlížet. Přestože se kluci snažili a dělali víceméně co mohli, tak kvalita naší hry byla bohužel nedostatečná, selhávali jsme v koncovce a vzadu dělali laciné začátečnické chyby. Přesto je v tomto týmu několik hráčů, kteří před sebou můžou mít skvělou budoucnost, budeme ale muset tvrdě pracovat, postupně se zlepšovat a nenechat se znechutit počátečními nezdary.

1. liga juniorek

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC Liberec 3:11
Fat Pipe florbal Chodov - FBC Liberec 13:0

Utkání popsal Miloš Cidlinský:

O tomto víkendu čekaly na juniorky dva rozdílné zápasy. Nejprve v sobotu proti poslednímu týmu soutěže TJ Sokol Královské Vinohrady a následně pak v neděli proti prvnímu týmu soutěže, a to Fat Pipe florbal Chodov. Byly to dva naprosto odlišné zápasy. V prvním zápase jsme museli tvořit hru a ve druhém pak čelit obrovské herní síle soupeřek. Proti SKV jsme měli obavy, aby naše děvčata soupeřky nepodcenila. Naštěstí opak byl pravdou. Holky k zápasu přistoupily zodpovědně a hned od první minuty na SKV přitlačily. Výsledkem bylo rychle narůstající skóre v náš prospěch na konečných 11:3. Odvezli jsme si důležité tři body, pro které jsme si chtěli dojet.

V neděli pak na řadu přišel zápas s Chodovem, který nám ukázal, že je před námi ještě pořádný kus práce. Soupeřky nás přehrávaly ve všech herních činnostech, a když se k tomu přidalo i naše oslabení, o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Nemohu však děvčatům nic vyčítat. Holky makaly, bojovaly, ale zkrátka na kvalitu Chodova to jednoduše nestačilo. Samozřejmě je třeba zmínit, že Chodov, to je v podstatě výběr nejlepších holek z celé České republiky. To ale neznamená, že to zabalíme. Ba naopak, musí nás to motivovat do další práce a neztrácet chuť se stále zlepšovat.

Liga starších žákyň

FBC Liberec - FBC Tulip Liberec 0:7
FBC Tulip Liberec - FBC Česká Lípa 7:0
FBC Liberec - FBC Česká Lípa 4:1

Utkání popsal Jaroslav Pajkrt:

V neděli patřila turnovská palubovka starším žákyním. Díky spolupráci s FBC Liberec se můžeme takovýchto turnajů zúčastnit. Tento turnaj byl svým způsobem zvláštní, jelikož k úvodnímu zápasu nastoupily proti sobě oba týmy, jak FBC Liberec, tak TuLip Liberec. Holky se dobře znají, hrají stejný styl hry, je to v podstatě jeden tým, jen je rozdělen na turnaje na dva týmy, aby si holky co nejvíce zahrály. Po dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas, v té poslední přeci jen měl navrch tým TuLipu. Dalším týmem, s kterým se utkaly oba týmy, byla Česká Lípa. Tyto zápasy byly dost podobné, Česká Lípa po celý zápas osobně bránila a pro holky bylo těžké se prosadit. Přeci jen v poslední třetině se to povedlo, ale je na čem pracovat. Bohužel se setkáváme s týmy, které se soustředí na obranu a je škoda, že se nehraje útočný florbal na obě strany.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První turnovský schoolmatch a komentář Tomáše Jiránka
Florbal Turnov: Muži odehráli historický zápas před turnovskými školáky
Florbal Turnov: Muži si připsali dvě výhry, v akci také týmy mládeže
Florbal Turnov: Bodovali muži i dorostenci, první zapásy hrály juniorky
Hodnocení florbalové sezony dívek TJ Turnov
Florbal Turnov: Sezona 2022/2023 definitivně skončila

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT