02.01.2016 18:19:18 | Autor: OR AŠSK a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Již 42. ročník Silvestrovského běhu sídlištěm, tradičně poslední sportovní akce v roce v Turnově, přilákal na start celkem 110 závodníků, hlavně běžců z nejbližšího okolí. Vítězství z předchozího roku obhájil kozákovský Martin Berka před Jiřím Čivrným a Jakubem Omou.

Pořadatelem závodu je Okresní rada AŠSK, spolu s TSC Turnov a přáteli-rozhodčími z AC Turnov, ve spolupráci se Žlutou ponorkou - SVČDM v Turnově a Městskou sportovní s.r.o. Turnov. Závod se běžel na suchých tratích, vyznačených v sídlišti o celkové délce 5 500 metrů. Za zmínku a pochvalu stojí účast členů atletické přípravky AC Turnov. Jejich rodiče opět vytvořili pěknou sportovní atmosféru kolem trati.

V hlavním závodě na 5 500 metrů běželi společně běžci z šesti kategorií, doplnění staršími žáky a dorostenkami, kteří běželi jedno kolo. Od prvního kola běžel v čele Martin Berka z Kozákova, v 1. lize startující za AC Turnov. Na prvních 920 metrech mu byl zdatným soupeřem starší žák Michal Hanyk. Na druhém a třetím místě běželi Jiří Čivrný a Jakub Oma. Dále potom Michal Roštejnský a veterán Aleš Drahoňovský. V takovém pořadí nakonec odběhli celý závod.

Silvestrovský běh sídlištěm v Turnově 2015<br />Autor: Jiří Vales Martin Berka zvítězil suverénně v čase 18:36,5 min., který je skoro o dvě minuty lepší než ten jeho loňský. Na druhém místě s odstupem doběhl Jiří Čivrný z 19:18,7 min., třetí místo získal Jakub Oma (AC a ROB Turnov) za 19:25,2 min. Čtvrtý doběhl Michal Roštejnský z Liberce v čase 19:42,9 min., páté místo a první v kategorii veteránů získal Aleš Drahoňovský v čase 20:06,7 min. Z celkového počtu osmi žen zvítězila Tereza Tomešková z AC Turnov v čase 24:01,2 min.

„Jako každoročně poděkování patří všem pořadatelům, tradiční partě rozhodčích z AC Syner, klubu TSC za poskytnutí výborných, tolik potřebných prostor ve sportovní hale. Děkujeme také turnovské městské policii za kontrolní hlídku při přebíhání komunikací v sídlišti a rodině Zummerových, kteří opět poskytli elektrický proud pro rozhlasovou aparaturu na startu. Dík patří i panu řediteli ZŠ Skálova Turnov M. Loukotovi za spolupráci v cíli. Největším partnerem byla prodejna ATOM -cycles- pan Matějec," uvedl za pořadatelský tým Karel Štrincl.

Soutěž v počtu účastníků z jedné školy/ klubu vyhrála přípravka AC Syner Turnov a jako cenu obdržela od pořadatelů míč. Kompletní výsledky jsou k dispozici pod článkem ke stažení.