18.04.2016 17:56:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Lomnice nad Popelkou

Kromě Bozkova konečně pojizerské týmy v krajském přeboru bodovaly. Košťálov sice opět nevstřelil gól, přesto se proti Višňové dočkal na jaře poprvé bodu po remíze 0:0. Sedmihorky dokázaly otočit poločasový stav v Železném Brodě ve svůj prospěch. Lomničtí ve Mšeně měli po většinu zápasu převahu, ale prohrávali a konečnou remízu vystřelil Gaubman až pět minut před koncem.

Košťálov - Višňová 0:0

Utkání se hrálo na velmi těžkém a podmočeném terénu a na výkonu obou mužstev to bylo znát. V 9. minutě došlo k prvnímu ohrožení hostující branky, kdy Cerman ze za vápna střílel nad. Ve 40. minutě se mohli dostat domácí do vedení, kdy se v pokutovém území probojoval do nadějné pozice Sádek, ale jeho technická střela šla těsně nad. První poločas měli převahu domácí, ale trápili se v koncovce.

V 58. minutě se už i hosté začali osmělovat, kdy střílel Štrbák, ale jeho pokus skončil v náruči Průchy. V 60. minutě se ve vápně se k odraženému míči dostal Cerman, ale jeho pokus byl zblokován. V 75. minutě se hosté mohli ujmout vedení, Dobrovodský u úhlu už překonal brankáře, ovšem střela byla tak slabá, že ji ještě domácí hráč dokázal odkopnout do bezpečí. V 78. minutě se zrodila asi největší šance zápasu, kdy domácí obrana byla v nedbalkách a toho se snažil využít Dobrovodský, který z úhlu postupoval na brankáře, ale Průcha jeho pokus zneškodnil. Hosté hráli ze zajištěné obrany a podnikali nebezpečné brejky. Domácí už třetí zápas po sobě nedokázali vstřelit branku.

Krajský fotbalový přebor, utkání Košťálov - Višňová „Dnes se hrálo na velmi těžkém terénu. Pozitivní je, že se nám podařilo odehrát zápas bez obdržené branky. Už třetí zápas po sobě jsme ovšem nedokázali vstřelit branku a je potřeba na tom zapracovat," uvedl po utkání vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Rozhodčí: Marek, ŽK: 2:1. Diváků: 80. Košťálov: Průcha - Grafek, Kosina, Piry, Fejfar - K. Janata, Mečíř (86. Móro), Cerman, Sádek - Klaban (89. Baudyš) - Houžvička (8. Holovič). Fotogalerie z utkání

Železný Brod - Sedmihorky 2:4 (2:1)

Sedmihorky po dvou prohraných utkání už chtěly opět naplno bodovat. Sehráli těžký zápas na půdě Železného Brodu, který se hodně diskutabilní penaltou dostal celkem rychle do vedení. Nicméně o chvilku později se dokázal na přední tyči z rohového kopu hlavou prosadit Marcel Špína. Stejný hráč měl i ještě jednu tutovou šanci, kterou ovšem neproměnil. Hráči Železného Brodu se do prvního poločasu dokázali z brejku a opět po sporné ofsajdové situaci prosadit, a tak se do šaten šlo za stavu 2:1 pro Železný Brod.

Druhý poločas byl už jasně v režii hostů, kteří stupňovali tlak a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Na 2:2 srovnal z rohového kopu Marek. Poté se krásně hlavou prosadil po centru Špíny Vaníček, který chvíli na to opět po centru, tentokrát od Kroupy, hlavou orazítkoval břevno, které zvoní možná ještě teď. V závěru ještě konečný výsledek 4:2 zpečetil střelou ve vápně Pařízek.

Branky: 5. Maryško z penalty, 38. Frolík - 6. Petrlák, 53. Marek, 61. Vaníček, 90. Pařízek. Rozhodčí: Vrtal - Průcha, Urbánek, ŽK: 4:3. Diváků: 100. Železný Brod: Krčmárik - Grebeníček, Podstavek (89. Král), Aubrecht, Picek (73. Berka), Holeček, Maryško, Močkovský, Šefr (40. Šimek), Frolík, Kotlár. Sedmihorky: Martin Špína - Zonyga, Petrlák, Kroupa, Vaníček, Marcel Špína, P. Dvořák, Čermák (82. Feurich), Pařízek, Červinka (67. Kodr), Kratochvíl (28. Marek).

Mšeno - Lomnice 3:3 (2:0)

Hosté potřebovali bodovat a začátek měli skvělý, když si vytvořili hned tři velké šance - Gaubman trefil břevno, Drahoňovský unikl a Drusan trefil z trestného kopu tyč - žádná z nich ale nedošla k naplnění. Domácí poté udeřili z brejku a díky Hartmanovi se ujali ve 31. minutě vedení. Těsně před přestávkou využili další chybu hostů a vedli po brance Štětkáře už 2:0.

Lomničtí trochu přeskupili síly a vrhli vše do útoku. Střídající Šteffan dokázal snížit, ale vzápětí vrátil střelou z dálky znovu dvougólové vedení domácím Svoboda. Po velkém tlaku se konečně ve skrumáži prosadil v 75. minutě Gaubman - 3:2. Stejný hráč poté vyrovnal i na konečných 3:3. Předtím přitom běžel sám na domácího brankáře Drahoňovský, ale přestřelil branku. Domácí ovšem také jednou nastřelili břevno a jednou zachránil situaci na brankové čáře lomnický obránce. Šancí na vstřelení gólu tak bylo v tomto zápase tak na dvě až tři utkání.

„Druhá půle byla z naší strany vynikající, chybělo nám pár minut, abychom utkání úplně otočili. Teď nás čeká silná Chrastava, kterou musíme důstojně zvládnout a poté další důležité zápasy pro záchranu," řekl trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 31. Hartman, 44. Štětkář, 57. Svoboda - 61. Šteffan, 75. a 86. Gaubman. Rozhodčí: Linhart - Jacik, Špidlen, ŽK: 4:1, ČK: 1:0 (88. Svoboda). Diváků: 30. Lomnice: Zachoval - Košťák, Nechanský, Veber, Janata (44. Zboroň) - Heřmanský (46. Šteffan), Korček, Gaubman, Drusan - Drahoňovský, Fedorko.

Hejnice - Bozkov 4:0 (2:0)

Bozkovu se v utkání nedařilo, domácí vedli již v prvním poločase o dva góly a ve druhé části přidali další dva zásahy, takže si připsali přesvědčivé vítězství.

Branky: 37. a 41. Kobr, 80. Neumann, 88. Koťátko. Rozhodčí: Blaschke - Štastný, Vokřínek, ŽK: 2:4. Diváků: 80. Bozkov: Králíček - Musil, Bém, Tuma, Kobrle, Liďák, Bejda (69. Prousek), Červený, Mazánek, Vrchovský (34. Plátek), Havel.