FOTO: Seriál KTM ECC 2015 pokračoval ve Vysokém nad Jizerou

23.09.2015 17:47:02 | Autor: Luboš Kučera a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

FOTO: Seriál KTM ECC 2015 pokračoval ve Vysokém nad Jizerou

Třetí zářijovou sobotu se opět roztočila kola populárního seriálu KTM ECC 2015, který po letní přestávce zavítal do Vysokého nad Jizerou. Za krásného a slunečného počasí se závodilo mezi Vysokým a Roprachticemi na stejné trati jako v loňském roce. Změnou pro jezdce bylo, že ji absolvovali v opačném směru.

Pořadatelé z Vysockého motoklubu připravili i několik umělých překážek, které umístily do prostoru depa a zázemí závodu. Celkem se na start jednodenního závodu postavilo 229 jezdců. Celé soutěžní klání zahájil dětský závod, který startoval v 8.45 a byl tradičně rozdělen do dvou tříd. V kubatuře do 50ccm zvítězil Jiří Halama, před Přemyslem Pluchou a Lucií Novotnou. Ve třídě do 65ccm potvrdil letošní neporazitelnost Martin Balatka, druhý dojel Miloš Klimeš a třetí Vítek Tomeš.

Do závodu se startem v 11 hodin nastoupili LIC A, LIC B, VET a do 85ccm. Po dvou hodinách ostré jízdy projeli jezdci cílem v tomto pořadí: LIC A Jan Balaš, Patrik Markvart, Milan Baroš. LIC B Miroslav Škaloud, Martin Chlupáč, David Nosek. VET Jan Unger, Martin Michna, Radim Drlík. Do 85ccm Vladimír Duchoslav, Matěj Škuta, Petr Petříček ml.

Závod KTM ECC 2015 ve Vysokém nad Jizerou<br />Autor: Olda Johan Ve 14 hodin se na startovním roštu seřadili jezdci hobby kategorií E1, E2 a E3. Z první vlny odstartovali jezdci E3 a v cíli se seřadili v pořadí Ondra Josífek, Jan Havlík a Tomáš Tochtar. Z druhé potom E1, které přivedl do cíle Martin Makovec, před Lubošem Ducháčkem a Ivo Hlouškem. Jako poslední ze třetí vlny startovali E2, v této kategorii nastoupilo 57 jezdců. Vítězství vybojoval Jan Kobos, druhý dojel domácí Aleš Kučera a třetí Michal Hanuš.

Seriál KTM ECC 2015 se tímto závodem přehoupl do druhé poloviny, ve které nás čekají ještě dva závody v Bozkově a Benešově u Semil.

Kompletní pořadí závodu i průběžné celkové pořadí najdete v příloze pod článkem.

Související články:

FOTO: Jan Balaš na jubilejním Cross country Loukov vyhrál oba závody

24 hodinovka fichtlů v Dolním Bousově přilákala celkem 63 týmů

Třetí závod seriálu Motocross cup přivítala Nová Paka

FOTO: Endurosprint v Košťálově si užilo celkem 188 jezdců

FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky Vysoké n. J. | Průběžné pořadí KTM ECC

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 125 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT