I.A třída: Bělá remizovala se Sokolem Pěnčín a po podzimu je čtvrtá

10.11.2021 21:04:54 | Autor: Petr Ježek, mp | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Semily

V posledním podzimním kole I.A třídy Semily podlehly 2:4 Bílému Kostelu a Košťálov/ Libštát nestačil doma v poměru 2:5 na první FC Pěnčín. Bodovala tak pouze Bělá, která remizovala 3:3 se Sokolem Pěnčín, a podzim končí na čtvrté příčce tabulky.

Semily - Bílý Kostel 2:4 (1:3)

Bílému Kostelu se letos nedaří, ale v posledním kole v Semilech začal lépe, když první gól vstřelil v 19. minutě Lochman. Domácí dokázali vzápětí - za pět minut srovnat Frolíkem, ale v závěru první půle se dvakrát trefili hosté, konkrétně Vacek a Karásek.

Ve druhém poločase snížili domácí na rozdíl gólu v 59. minutě po vlastním gólu Fedáka, ale za další tři minuty rychle potvrdil výhru hostů Gazquez.

Branky: 24. Frolík, 59. vlastní (Fedák) - 19. Lochman, 35. Vacek, 39. Karásek, 62. Gazquez. Rozhodčí: Havel - Jirák, Ježek, ŽK: 1:3. Diváků: 53. Semily: Zamastil - Chlupáč, M. Hradecký, Peškar, Mazánek (65. Zelenka), Káňa, Podzimek, Frolík (72. Lukeš), M. Hájek, Reichl, V. Hájek (72. Klíma).

Košťálov/ Libštát - FC Pěnčín 2:5 (1:4)

V 5. minutě Lukeš dostal balón za obranu a postupoval sám, čehož dokázal využít- 1:0. V 11. minutě vyrovnal po rohovém kopu Vrabec. Ve 23. minutě Scholz dával vysoký balon křížem za obranu a Hartman z voleje prostřelil brankáře Klazara - 1:2. ve 36. minutě zvýšil na 1:3 pro hosty Vébr. Ve 41. minutě pěnčínský hráč vystřelil ze za vápna, Klazar pokus vytáhl na břevno, ale poté se míč odrazil k Hrnčířovi, který zvýšil na 1:4.

V 52. minutě hosté zahráli rohový kop a na zadní tyči Vrabec zvýšil už na 1:5. Za dvě minuty Houžvička šel sám, ale příležitost neproměnil. V 64. minutě Houžvička postupoval opět sám, ale opět nebyl úspěšný. To se mu povedlo až v 78. minutě, když snížil na 2:5. Ještě v 89. minutě nastřelil střídající Hruška břevno, ale skóre se už nezměnilo.

Branky: 5. T. Lukeš, 79. Houžvička - 11. a 53. Vrabec, 23. Hartman, 36. Vébr, 41. Hrnčíř. Rozhodčí: Brož - Dvořák, Svoboda, ŽK: 0:1. Diváků: 120. Košťálov/ Libštát: Klazar - Klaban, Vancl (69. Tulach), Piry, Houžvička, Sádek, K. Janata, Koldovský (79. R. Baudyš), T. Lukeš (69. J. Lukeš), Šafář (86. Hruška), Kosina. FC Pěnčín: Franc (86. Kvítek) - Heinrich (62. Pumrle), Scholz, Dědek, Ráček, Vrabec, Maryško (71. Bistiak), Hartman, Hrnčíř (62. Tokár), Vébr, Nulíček (62. Kohout).

Bělá - Sokol Pěnčín 3:3 (2:2)

K sobotnímu utkání přijeli hosté v kombinované sestavě, s domluvenou taktikou, kterou dle hráčů splnili, a s přáním odvézt si nějaký ten bod. Vše se naplnilo do puntíku.

Domácí měli od začátku zápasu mírnou převahu a dvě šance, které Otmar a Militký, bohužel neproměnili. Ve 12. minutě mohli jít hosté do vedení. Radost jim odhlavičkováním balónu z brankové čáry překazil Rypl. O minutu později už domácí vedli, když se tvrdou střelou trefil nejlepší střelec domácích Liška. Radost domácím ale dlouho nevydržela. V téže minutě totiž vyrovnal Schmeiler. Ve 30. minutě už hosté vedli, když všem utekl Bárta - 1:2. O minutu později mohlo být vyrovnáno, kdyby Militký trefil branku a ne jenom břevno. Vše ale napravil ve 41. minutě, vyrovnal na 2:2 a uzavřel výsledek první půle.

Na začátku druhé půle sudí nařídil nepřímý kop z malého vápna. Ač se do domácí branky postavili úplně všichni, tak se Bárta trefil krásně pod břevno a hosté vedli 2:3. Domácí opět museli dotahovat a jejich tlak stoupal. V 60. minutě střílel z voleje nad branku Brožek. Vyrovnání se Bělá dočkala v 65. minutě, když Kázmer na balón vyskočil nejvýše a tvrdě hlavou zavěsil - 3:3. Tlak domácích stoupal, ale kýžený čtvrtý gól už nepřišel. Na konci zápasu se ještě vytáhl Jakubičko, když zneškodnil další brejk hostů.

„Věděli jsme, jak silný a nepříjemný soupeř k nám přijede. Viděli jsme v jak kombinované sestavě nastoupil, a přesto jsme nedokázali vyhrát. Hosté podřídili vše obraně a vyráželi do nebezpečných brejků, z nichž dva proměnili. Našim hráčům je třeba ale za bojovnost a bod ze zápasu poděkovat. Je třeba poděkovat i fanouškům. Jak za sobotní zápas, tak za celou podzimní sezonu, kdy ve velkém počtu bělské hráče podporovali. Za sebe bych ještě poděkoval hráčům, kteří nás v zimě zřejmě opustí. Myslím si, že pro Bělou odvedli velký kus práce. My ostatní se budeme těšit na uzdravení dlouhodobých marodů a samozřejmě na jarní sezonu. Ještě jednou díky všem," uvedl k zápasu za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 13. Liška, 41. Militký, 65. Kázmer - 13. Schmeiler, 30. a 47. Bárta. Rozhodčí: Čurda - Nagy, Šedina, ŽK: 2:3. Diváků: 100. Bělá: Jakubičko - Rypl, Vitvar, Brožek, Beran, Liška, Mach, Grebeníček, Militký (46. Kázmer), Vorel, Otmar (74. D. Hanč). Sokol Pěnčín: J. Bárta - Mendlík, Kratochvíl (70. Gábr), Primásek, Šerpán, M. Žďárský, J. Škréta, Borovička (89. J. Žďárský), Matějíček, Schmeiler, T. Bárta.