I.B třída východ: Všechny přední týmy vzájemně remizovaly

27.09.2016 13:43:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

Jakoby snad nikdo nechtěl do čela tabulky, tak to vypadá po 6. kole I.B třídy východ. Všechny přední celky remizovaly - Harrachov s Horní Brannou a Jabloneček se Smržovkou. První výhru si po gólové přestřelce připsal Kokonín, bohužel na úkor Roztok. Libštát doma prohrál s Lučany a je v tabulce předposlední.

I tady se hraje ve středu 28. září vložené kolo: 10.00: Kokonín - Libštát, 15.30: Albrechtice - Horní Branná, 16.30: Pěnčín - Lučany, Roztoky - Smržovka a Harrachov - Jablonec n. J. Na 12. října je odloženo utkání Plavy - Držkov.

Kokonín - Roztoky 6:5 (4:1)

Kokonín hraje svá utkání na úzkém hřišti v Rádlu, a tak bylo jisté, že budou rozhodovat hlavně standardní situace. Už ve 3. minutě přišel centr z levé strany a střelou z vápna šli domácí do vedení 1:0. O minutu později to zkoušeli z dvaceti metrů k tyči, ale roztocký brankář Madarčík míč vyrazil na roh. Potom Roztoky na 20 minut domácí přišpendlily k vlastní brance, ale vytěžily z toho pouze jeden gól, a to bylo důležité pro další vývoj utkání. V 8. minutě vyslal Illner do úniku Jak. Nýdrleho, který nájezd proměnil a vyrovnal na 1:1. V 10. minutě zahrával rohový kop Jak. Nýdrle a osamocený Kužel hlavičkoval těsně nad branku. Ve 12. minutě se k míči u rohového praporku postavil Kupkár a opět osamocený Kužel trefil hlavou tyč. V 17. minutě vhodil Kužel dlouhý aut a Baytalon míč hlavou do branky zase nedostal. Potom Roztokám nebyl uznán gól Jak. Nýdrleho (brankář míč chytil zřejmě až za brankovou čárou) a domácí trestali. Ve 28. minutě zahrávali trestný kop, míč odražený od zdi se dostal před branku a dorážka M. Šilhána znamenala vedení Kokonína 2:1. Když ve 29. minutě po dlouhém autu a skrumáží před brankou domácí zvýšili na 3:1 a byli na koni. Zvláště když ve 40. minutě opět po dlouhém autu zvýšili na 4:1.

Od začátku druhého poločasu byly Roztoky lepším týmem a s vývojem utkání se nechtěly smířit. V  54. minutě. Illner zahrál rohový kop, na míč si naskočil Kupkár a hlavou snížil na 4:2. V 56. minutě Roztoky podnikly rychlý brejk, Jak. Nýdrle přiťukl Illnerovi, který zblízka snížil na 4:3. Domácí se prosadili v 59. minutě, kdy opět po dlouhém autu a dorážce zvýšili na 5:3. O minutu později vybojoval důrazný Illner míč pro Jak. Nýdrleho, který svůj druhý nájezd v utkání s přehledem proměnil a upravil na 5:4. Roztoky vystřídaly dva hráče, změnily rozestavení a tlak ještě zvýšily. V 65. minutě vhodil dlouhý aut roztocký Tuláček, sám před brankou Jak. Nýdrle však trefil pouze tyč. V 76. minutě opět Tuláček vhodil dlouhý aut a Illnerova hlavička znamenala vyrovnání na 5:5. V 82. minutě měl roztocký Baytalon příležitost zakončit na malém vápně, ale po jeho pádu na zem rozhodčí nereagoval. Kokonín míč odkopl od branky, vyrazil do rychlého protiútoku a po přihrávce z levé strany do jasného ofsajdu, M. Šilhán svým čtvrtým gólem upravil na konečných 6:5.

„Doplatili jsme hlavně na neproměněné šance v úvodu prvního poločasu. Ve druhém jsme ukázali sílu týmu, ale na body to nestačilo. V obraně jsme dali soupeři příliš mnoho prostoru ke skórování," dodali k zápasu trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 3. Čech, 28., 29., 58. a 87. M. Šilhán, 40. J. Šilhán - 8. a 61. Jakub Nýdrle, 54. Mikolášek, 56. a 76. Illner. Rozhodčí: Ouředník - Vachek, Rympler, ŽK: 2:2. Diváků: 30. Roztoky: Maďarčík - O. David, Hornig, Mikolášek (62. Honců) - D. David, Kužel (62. Tuláček), Baytalon, Fischer (37.Jar. Nýdrle) - Jak. Nýdrle, Illner, Kupkár.

Libštát - Lučany 1:4 (1:3)

Hosté se poměrně rychle dostali do vedení 0:2, ale v 19. minutě snížil Vancl a Libštát byl znovu ve hře. Na dvoubrankový náskok hostům ovšem pojistil vedení proměněnou penaltou těsně před poločasem Vaněček. Ve druhém poločase už domácí s výsledkem nic nesvedli, naopak purm v 68. minutě ještě více pojistil výhru hostů.

Branky: 19. Vancl - 8. Patočka, 13. Pavelka, 45. Vaněček z penalty, 68. Purm. Rozhodčí: Maruška - Dytrt, Šubrt, ŽK: 3:1. Diváků: 90. Libštát: Hrubý - Fiedler (75. Palounek), Vejnar, Koldovský, Vancl, Beran, Šif, Smolík, Patka, D. Kobrle, L. Kobrle (81. Tolaci).

Harrachov - Horní Branná 3:3 (2:0)

Domácí vedli 2:0 už v 18. minutě po brankách Kyncla a Veselého. Druhý poločas ale lépe vyšel hostům, kteří nejprve snížili Fiedlerem, na což ještě reagoval úpravou stavu na 3:1 domácí Kyncl. V 71. a 75. minutě ale dvěma góly vyrovnal Dušan Paulů na konečných 3:3.

Branky: 2. a 63. Kyncl, 18. Veselý - 60. Fiedler, 71. a 75. Dušan Paulů. Rozhodčí: Ďörď - Pánek, Kutílek, ŽK: 3:0. Diváků: 100. Harrachov: Uhlíř - Kroupa, Horáček (49. Kočib), Kobr, Rieger (87. Ibrahim), Bergmann, Medal, Kyncl, Veselý (69. P. David), M. David, Poselt. Horní Branná: Hofman - David Paulů, Strmeň, Kocourek, Šimek, Kubelka (68. Holman), Beneš (46. Kobrle, 90. Hochbergr), Vašek, Dušan Paulů, Fiedler, Jón.

Jablonec n. J. - Smržovka 2:2 (1:1)

Vyrovnané utkání, ve kterém hosté dvakrát vedli, ale domácí dvakrát dokázali srovnat. Mužstvo Jablonečku si už připsalo čtvrtou remízu z šesti odehraných zápasů. Paradoxně je tak jediným týmem, který ještě neprohrál, ale díky menším bodovým ziskům je ve vyrovnané tabulce čtvrtý se ztrátou jednoho bodu na vedoucí trojici. Úplně první je díky nejlepšímu skóre právě sobotní soupeř ze Smržovky.

Branky: 27. Pičman, 78. Hájek - 22. Klaus, 63. Frydrych. Rozhodčí: Švajdler - Frýda, Horáček, ŽK: 2:4. Diváků: 190. Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, Hájek, Hrbek, Zahradník, Havrda, Exner (63. Šír), Pičman, J. Ďoubalík (73. Brož), T. Ďoubalík, Trepera (66. Holeček).

Další utkání 6. kola:

Držkov - Albrechtice 6:0 (1:0)
Branky: 42., 59.a 65. Stoličný, 55. Ševčík, 60. Batěk, 70. Vokáček. Rozhodčí: Kvítek - Čurda, Bukvička. Diváků: 50.

Plavy - Pěnčín 1:4 (1:0)
Branky: 14. Sitarčík - 52. a 82. Hušek, 58. Barcuch, 90. Matúška. Rozhodčí: Havel - Paulus, Kutílek. Diváků: 108.