Jaký bude program vánočního týdne v Harrachově

22.12.2022 19:11:21 | Autor: Hana Veselá, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Harrachov

Jaký bude program vánočního týdne v Harrachově

Vánoční týden v Harrachově nabídne návštěvníkům nejen upravené sjezdovky a běžecké tratě, ale také koncerty, výstavy i osvětlený mamutí můstek.

„Vánoční týden nám pomyslně začne ve středu 21. prosince koncertem Jany Vébrové. Na koncert srdečně zvu do našeho kostela sv. Václava od 18 hodin. Před koncertem a po koncertě bude výjimečně otevřený také vstup na půdu kostela, kde je připravena malá výstava," sdělil místostarosta Tomáš Ploc.

Jedná se o stálou expozici, která je přístupná vždy kolem veřejných akcí v kostele, nikoli bohoslužeb, spíše koncertů a dalších slavnostních setkání. „Do budoucna plánujeme otevřít návštěvníkům také samotnou věž kostela se zvony. Momentálně ale řešíme otázky bezpečnosti a technického zajištění, protože přeci jen prostor na věži je velice malý. Jenom připomenu, že zvony se do našeho kostela vrátily letos v květnu, jsou tři a kromě toho, že září novotou, také báječně zní," připojil se Radek Pilař ze Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu v Harrachově.

Na výstavě můžeme vidět předměty, které byly nalezeny v kostele či jeho blízkosti, ale nejsou součástí výzdoby kostela. S nápadem přišel pan farář Ivo Kvapil, který podobné výstavy viděl v kostelech v zahraničí. V tom Harrachovském uvidíme například dřevěného Krista nebo část křížové cesty, původní dřevěný rumpál ke zvonům. „Historicky největší hodnotu pak má torzo původního skleněného zvonu, který byl v kostele zavěšený. I ten chceme do budoucna obnovit," prozradil Pilař.

Na podzim letošního roku se vrátil původní skleněný zvon do kapličky sv. Alžběty. Ta je volně přístupná veřejnosti a krásně nasvícená. A když už jsme u adventního nasvícení, pak musíme zmínit naši harrachovskou raritu - nasvícený mamutí můstek. „Ani v letošním roce nevynecháme a od štědrého dne do Silvestra tak mohou návštěvníci Harrachova vidět krásně nasvícený můstek, který ční nad městem," řekl starosta Tomáš Vašíček.

Vánoční atmosféru nám celý vánoční týden podbarví i tradiční trhy, kde si u stánku můžete zakoupit něco dobrého a voňavého a jen tak se projít podvečerním městem. Harrachov i v letošním roce slibuje perfektně upravené sjezdovky i běžecké tratě, které vás vyvezou až na hřebeny Krkonoš. Již tradičně u nás máme den před silvestrem, tedy 30. prosince skialpový závod SkiMo - Harrachovská noc pod hvězdami. Start je v 17.30 večer, jedná se tedy o noční závod, ukončení je tradičně v 22 hodin. Akce je zajímavá také divácky, někteří závodníci nosí svítivé kombinézy, samotný start je určitě zážitek.

„Na silvestra zveme všechny návštěvníky na tradiční silvestrovský sjezd s pochodněmi. Jedná se o exhibici našich nejlepších lyžařských instruktorů, kdy po ukončení provozu odpoledního lyžován sjíždí po sjezdovce na Čertovu horu se zapálenými pochodněmi. Je to mnohaletá tradice a určitě doporučuji," řekl starosta Tomáš Vašíček.

Silvestr je také posledním dnem, kdy je v Harrachově nasvětlený mamutí můstek, a to je pohled který mne vždy znovu fascinuje. Můstek uvidíte již při vjezdu do centra města od Kapličky sv. Alžběty Největší zimní sportovní událostí v roce 2023 bude závod SkiTour. To je organizátor Jizerské padesátky, který od roku 2023 své portfolio závodů rozšiřuje o závod v Harrachově.

Bude to druhou březnovou sobotu a bude to zároveň zakončením celého seriálu SkiTour 2023, takže nebude chybět bohatý kulturní program. V současnosti jsou již otevřené registrace. Letošní zimu samozřejmě nebudou chybět tradiční akce, jako je příjezd Krakonoše okolo prvního jarního dne, nebo hned zkraje ledna Youth Cup, což je mezinárodní soutěž mládeže v severské kombinaci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uprchlíci nemusí z Harrachova. Domov našli v jiné chalupě
V Harrachově ocenili sportovce do 21 let. Králem sezony Jiří Konvalinka
V Harrachově už znají nové vedení města
Harrachov se připravuje na zimu
V Harrachově finišuje turistická sezona
V Harrachově proběhne již 27. ročník festivalu Keltská noc
Harrachovské pivní slavnosti zvou podevatenácté do místní sklárny
Letní Krkonoše lákají k vodopádu, pivní stezku i jízdu na pneumatice
Fanoušci aut se sjedou pod mamutí můstek do Harrachova
Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
Gladiator Race navštíví vertikální svět
Harrachov je připravený na léto
Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Výlet Labským dolem v Krkonoších potěší i vozíčkáře
Světový unikát otevírá letní turistickou sezonu v České republice
Horská střediska v květnu zahajují letní sezonu
Skiareál Rokytnice nad Jizerou zahajuje letní sezonu
Obrazem: Květnové frézování sněhu na vrcholcích Krkonoš
Výlet provede pomezím Jizerských hor a Krkonoš kolem Bílé skály
Krkonošský výlet nabídne putování za řemesly a tradicemi
Výlet po stopách rodu Harrachů zavede k zámku i na unikátní nádraží
Výlet přiblíží krkonošská zvířata a poučí, jak zacházet s odpadky
Jaro v Harrachově opět zahájil Příjezd Krakonoše
Areál harrachovské sklárny si připsal loni další dvě kulturní památky
Na lyžařskou sezonu je připraven i Skiareál Harrachov
V Harrachově otevřeli kapli Sv. Alžběty. Dorazil i hrabě Harrach
Harrachov má nové logo

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT