Krajský přebor: Přepeře a Rovensko vyhrály, bod získaly Sedmihorky

06.11.2017 19:31:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Přepeře,Semily

Plný bodový zisk si ve víkendovém kole krajského přeboru připsali fotbalisté Přepeř po domácí výhře nad Bilým Kostelem a Rovenska po vítězství ve Frýdlantu. Sedmihorky remizovaly s Železným Brodem 1:1. Stejný stav držely i domácí Semily v poločase s Velkými Hamry, ale výsledkem nakonec byla jasná výhra hostů.

Přepeře - Bílý Kostel 5:0 (2:0)

Již ve 2. minutě se prokličkoval ve vápně do šance přepeřský Horáček, ale jeho prudkou střelu srazil obránce na roh. Ve 4. minutě zahrával Peškar rohový kop, našel hlavu Horáčka, kterému zkazil radost na brankové čáře stojící obránce. V 10. minutě Ježek vybojoval ve vápně míč a po krátké kličce prostřelil brankáře Beňa na 1:0. Ve 24. minutě obešel Bína tři protihráče, přistrčil do šance Ježkovi, který skákavý balón poslal z desítky dva metry od nebe. Ve 39. minutě Bína našel za obranu nabíhajícího Horáčka, ten si zpracoval míč na prsa a na dvakrát překonal gólmana hostí - 2:0. Ve 41. minutě se prokličkoval ve vápně Řeháček, předložil na malé vápno Peškarovi, jehož střelu Beňo vyrazil. Havlínova dorážka do branky nebyla uznána pro ofsajd.

Obraz hry se ve druhém poločase nezměnil. Hosté v jedenácti lidech bránili své pokutové území a domácí si kombinační hrou vytvářeli šance. V 51. minutě poslal za obranu přesný balón Bína, nabíhající Krasnický našel na malém vápně Řeháčka, a ten pod břevno zvýšil na 3:0. V 55. minutě si poprvé a naposledy sáhl na balón domácí brankář Koudelka, když na něho vyslal z dálky slabou střelu Studnička. V 56. minutě vstřelily Přepeře další branku, když po rohovém kopu Peškara hlavičkoval Nesvadba, ale kvůli útočnému faulu nebyla uznána. V 60. minutě po narážečce s Ježkem postupoval Vokáček sám na brankáře, ale místo pohodlného zakončení volil přihrávku na Nesvadbu do ofsajdové pozice. V 70. minutě se po rohovém kopu dostal ke střele Vokáček, obrana jeho pokus srazila na břevno a dorážející Mička z malého vápna levačkou přestřelil. V 77. minutě unikl po levém křídle unikl Horáček, odcentroval do vápna, kde Abraham krásně sklepl na Ježka, ale jeho střelu obránce v poslední chvíli srazil na roh. O minutu později se k centru z pravé strany dostal Bína a Abraham elegantně hrudí dal další branku na 4:0. V 82. minutě vybojoval míč na půlce výborně hrající Bína, našel nabíhajícího Abrahama, ten připravil lahůdku Tokanovi pro kterého nebyl problém uklidit míč do sítě na konečných 5:0.

„Dnes to bylo o trpělivosti a o proměňování šancí. Hosté po celý zápas bránili vápno v jedenácti lidech a tak "pouze" pět branek pro ně bylo ještě milosrdné," uvedl k zápasu asistent trenéra FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 10. Ježek, 39. Horáček, 51. Řeháček, 78. Abraham, 83. Tokan. Rozhodčí: Brož - Horák, Blaschke, ŽK: 0:0. Diváků: 100. Přepeře: Koudelka - Krasnický, Linhart, Nesvadba, Havlín (69. Mička) - Řeháček (83. Tokan), Bína, Vokáček, Peškar (69. Abraham), Horáček - Ježek.

Semily - Velké Hamry 1:4 (1:1)

Domácí přivítali soupeře s ambicemi na postup a tomu i přizpůsobili taktiku. Úvod se jim povedl, když v 18. minutě krásnou přihrávku Frolíka zužitkoval Kořínek. V 25. minutě měl Kořínek další slušnou šanci, ale tentokrát jeho hlavička úspěšná nebyla. Ve 30. minutě hosté trochu lacino vyrovnali Hlubučkem. Další dobrou šanci měl domácí Frolík, ale místo kličky chtěl gólmana Hamrů přehodit a neuspěl. Při vstřelení druhého domácího gólu by se zápas mohl vyvíjet jinak.

Začátek druhé půle už ale vyšel lépe hostům, kteří šli po gólu Šedého poprvé v zápase do vedení. V 55. minutě byl vyloučen za faul brankář hostů Kobachidze. Domácí měli chvíli náznaky šancí na vyrovnání, ale nedokázali je dotáhnout. V posledních dvaceti minutách nebylo vůbec znát oslabení hostů, kteří naopak svou výhru potvrdili dalšími dvěma góly.

Utkání krajského přeboru SK Semily - TJ Velké Hamry<br />Autor: Petr Ježek „Rozehraný byl zápas dobře, ale hráči nedodrželi taktické pokyny a individuální chyby znamenaly góly soupeře. Slušně zahráli pouze Ďoubalík, Kořínek, Hradecký a Motejlek," dodal k zápasu trenér Semily Petr Javůrek.

Branky: 18. Kořínek - 30. Hlubuček, 51. Šedý, 70. Linka, 78. Kováčik. Rozhodčí: Janeček - Franěk, Špáta, ŽK: 0:1. Diváků: 120. Semily: Králíček - T. Ďoubalík, Zelenka, Hradecký, J. Ďoubalík, Močkovský, Kořínek (79. Kutek), Lukeš, Chlupáč, Frolík, Motejlek. Fotografie z utkání

Sedmihorky - Železný Brod 1:1 (1:0)

Začátek utkání byl opatrný s minimem šancí. Po úvodní šanci Špíny zahrozili hlavičkou hosté. Ve 35. minutě Kodr přihrál Marcelu Špínovi, který přehodil gólmana Brodu - 1:0. Velkou šanci měl Vaníček, ale brodský gólman Ducháček jej tentokrát vychytal.

Ve druhém poločase se při šanci Špíny opět ukázal gólman hostů, střelu Vaníčka následně zblokoval brodský obránce. V 65. minutě se po otočce a centru zleva vyrovnal na 1:1 M. Šefr. Za dvě minuty pálil na druhé straně Škréta, trefil břevno, od kterého se míč ovšem odrazil do náruče gólmana. V 72. minutě už míč po skrumáži před brodskou brankou poskakoval na brankové čáře, ale ani to neskončilo gólem, takže se nakonec soupeři rozešli smírně.

Branky: 28. Marcel Špína - 65. M. Šefr. Rozhodčí: Nešněra - Špidlen, Maruška, ŽK: 3:3. Diváků: 50. Sedmihorky: Martin Špína - J. Marek, M. Marek, Čermák, Pařízek - Škréta, Hořák (76. Beneš), Vaníček, Ložek - Kodr, Marcel Špína. Železný Brod: Ducháček - Král, Aubrecht (54. M. Šefr), Novotný, K. Makula, Maryško, Šilhán, Šimek, Kysela, T. Kotlár, Vanc.

Frýdlant - Rovensko 2:4 (0:2)

Trenér a kapitán Jaroslav Mencl má natažený sval, takže tentokrát nemohl hrát, ale jinak přijelo Rovensko do Frýdlantu téměř v optimální sestavě. Rovensko po doložení zápasů nastoupilo po delší době, navíc se překvapivě hrálo na trávě, protože hosté už se spíš připravovali na umělku. Po chvilce hledání se ale hosté probudili a po předchozích náznacích šancí je gólem ve 24. minutě poslal koubek do vedení, když obstřelil domácího gólmana. Ve 41. minutě přidal povedenou střelu Veber, a bylo to 0:2.

Ve druhém poločase byli domácí najednou důraznější a aktivnější, brankami v 81. a 85. minutě dokázali vyrovnat na 2:2. V 87. minutě ale vzal odpovědnost na sebe Štěpnička, obešel tři protihráče a předložil balon čerstvému Němcovi - 2:3. Domácí vyrovnání už nepřišlo, naopak Koubek potvrdil vítězství hostů gólem z protiútoku na 2:4.

Branky: 81. Pleskač, 85. Coufal - 24. a 90. Koubek, 41. Veber, 87. Němec. Rozhodčí: Bahník - Zlatník, Havel, ŽK: 1:0. Diváků: 47. Rovensko: Prokopec - Šteffan, Vítek, Bakeš, Kočí - Krejčík (63. Pařízek), Valentin, Štěpnička, Koubek, Veber (73. Němec) - L. Malý (90. Vágenknecht).