Krajský přebor: Sezonu zakončily výhrami Semily, Košťálov i Bozkov

14.06.2015 19:47:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

V posledním kole krajského přeboru už bylo jasno o vítězi i sestupujících, ale přesto se nikdo nechtěl loučit se sezonou prohrou. Derby v Sedmihorkách zvládly i přes jistotu titulu Semily, Košťálov až nečekaně snadno přehrál Višňovou a v přestřelce se Skalicí zvítězil i Bozkov. Pouze rezerva FKP Turnov zakončila jaro prohrou v Železném Brodě.

Sedmihorky - Semily 2:3 (1:1)

Ve 22. minutě otevřel skóre zápasu po pěkné kombinaci semilský Rumler. Chybu semilského týmu využil k vyrovnání ve 36. minutě domácí Marcel Špína, a skóre 1:1 skončil i poločas. V 53. minutě po ztrátě míče Bíny fauloval Nesvadba a z nařízené penalty zajistil vedení Sedmihorkám Škréta. Zanedlouho v 67. minutě byl ale po faulu na Ježka nařízen pokutový kop i na druhé straně hřiště. Sám faulovaný jej proměnil, a vyrovnal na 2:2. V 78. minutě po pěkné akci Ježek vstřelil vítězný gól na 2:3. Semilský střelec tak uzavřel svou bilanci v sezoně na úctyhodných 26 gólech!

„I když semilští hráči měli v zápase o něco častěji míč na svých kopačkách, rozhodně se za výkon nemusíme stydět a s troškou štěstí jsme mohli alespoň bod získat," uvedl vedoucí mužstva Seedmihorek Miroslav Kobrle.

„Před zápasem bylo už rozhodnuto, takže se hrálo trochu z povinnosti. Chvíli byli lepší domácí, chvíli zase my, ale velkých šancí jsme nakonec měli více a zaslouženě vyhráli," řekl po utkání trenér Semil Miroslav Procházka.

Branky: 36. Marcel Špína, 53. Škréta z penalty - 22. Rumler, 67. a 78. Ježek (první z penalty). Rozhodčí: Špidlen, Linhart, Horáček, ŽK: 1:4. Diváků: 150. Sedmihorky: Masařík - Mach, Vaníček, Marek, Pařízek - Holý, Dvořák, Petrlák, Kroupa (82. Feurich) - Škréta, Marcel Špína. Semily: Koudelka - Hartman (80. Motejlek), Brett, Nesvadba, Kočí - Vlach, Bína - Hurt, Rumler, Vrchovský (65. Hradecký) - Ježek (86. Maleček).

Košťálov - Višňová 4:1 (2:0)

V první gólové šanci zápasu se ocitl ve 12. minutě Havel a hned ji dokázal využít. Čtyři minuty poté unikl Houžvička a střelou ze za vápna zvýšil už na 2:0 pro domácí. Ve 27. minutě střílel těsně vedle Sádek.

V 57. minutě Sádek vysunul Koldovského, ten ale netrefil přesně. Tři minuty na to prošel přes tři obránce Karel Janata, ale mířil těsně mimo branku. To ovšem tolik nevadilo, protože v 64. minutě zvyšoval na 3:0 Sádek. V 71. po samostatné akci utekl Houžvička, ovšem gólman Višňové jej vychytal. V 74. minutě Cerman našel kolmicí Fišara, a ten upravil na 4:0! V 76. minutě ještě Janata netrefil v dobré pozici branku. Až v 80. minutě se brankově prosadili i hosté. Po faulu brankáře Jakubičky na jejich útočníka byl nařízen pokutový kop, který proměnil Štrbák. Nic už to ale nezměnilo na pohodlné výhře domácích.

Branky: 12. Havel, 16. Houžvička, 64. Sádek, 74. Fišar - 80. Štrbák. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Košťálov: Jakubičko - Huráň, Grafek, Klazar, Jisl (51. Piry) - Janata, Cerman, Poledník (55. Fišar), Sádek - Havel (46. Koldovský), Houžvička.

Železný Brod - FKP Turnov B 3:0 (0:0)

Turnovská rezerva odehrála v Železném Brodě své poslední utkání vůbec, protože do další sezony se již nepřihlásí. Hosté přijeli v jedenácti a ve 20. minutě se navíc zranil útočník Šulc, takže zbytek zápasu dohrávali v deseti! I přesto byli hosté kombinačně lepším mužstvem, ale své šance nedokázali proměňovat, ve 20. minutě dokonce Šteffan neproměnil penaltu! Ve druhém poločase nakonec domácí přesilovku využili, když se třikrát trefili mezi 50. až 60. minutou. Hosté měli i poté další šance, ale naložili s nimi jako s předchozími a skóre už se nezměnilo.

„Musím poděkovat klukům co i v deseti předvedli, škoda, že jsme některou z šancí neproměnili," poznamenal po utkání trenér FKP Turnov Josef Petřík.

Branky: Šefr 2, Picek. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 0:1. Diváků: 60. FKP Turnov B: Semenský - Kratochvíl, Matoušek, Šteffan, Veber - Tvrdý, Kunst, Korček, Hurt - Randák, Šulc.

Bozkov - Skalice 6:4 (3:2)

Poslední zápas sezony se proměnil v přestřelku, která se musela líbit divákům, ale trenérům vstávaly vlasy na hlavě hrůzou. A tak se Cihelné pole dočkalo deseti branek. První se trefili hosté, jenže za dvě minutky proměnil penaltu Červený a v půlce poločasu už vedli domácí, to když dorazil Mazánek vlastní střelu do břevna. Hra se přelévala od branky k brance a šance střídala šanci. Proto hosté už za dvě minuty opět srovnali stav hlavou po rychlém brejku. Po rohu Mazánka strhl vedení na stranu Bozkova Aster pěkně umístěnou hlavičkou - 3:2. Skalice ještě zahrozila z přímého kopu, Balatka byl na místě.

Ve druhé půli se brankostroj na chvíli zastavil, až po hodině hry opět Mazánek trefil břevno a tentokrát dorážel Aster - 4:2. Za deset minut se povedl rychlý útok po pravé straně a po centru Béma završil hattrick Aster a potvrdil roli jarního kanonýra Bozkova - 5:2. Vše se zdálo rozhodnuto, jenže to by nebyl Bozkov, aby nepřišla zápletka. Za dvě minuty to bylo zase o gól, nejprve si dal vlastní branku ve skluzu Červený a hned poté prostřelili hosté Balatku z úhlu - 5:4! Domácí měli ve druhé půli převahu a více šancí z nichž několik neproměnil Burnus, ale i ostatní včetně soupeře mu „zdatně" sekundovali. Definitivní pojistku přidal až dvě minuty před koncem po centru Krejčíka Mazánek - 6:4.

„V Bozkově se hrál bezstarostný fotbal, my jsme částečně napravili ziskem tří bodů ostudný debakl z Hrádku a v konečné tabulce obsadili solidní páté místo. Dnes jsem spokojen s počtem vstřelených branek, ale počet inkasovaných mě mírně děsí. Zápas si museli užít diváci," uvedl k zápasu trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: Aster 3, Mazánek 2, Červený - Hlavinka, Milner, Martínek, vlastní. Rozhodčí: Blaschke - Horák, Miklovič, ŽK: 0:2. Diváků: 80. Bozkov: Balatka - Plátek, Tůma, Vanc, Červený - Krejčík, Burnus, Bém, Močkovský (72. Prousek) - Aster, Mazánek.