Kulturní léto v Semilech 2022

03.07.2022 19:41:16 | Autor: Jitka Bažantová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Kulturní léto v Semilech 2022

Pozvánka na letní podvečery v Semilech je určena především pro příznivce hudby. Připravena jsou i divadelní představení, a to jak pohádka pro děti, tak i akrobatické, pohybové divadlo pro širokou veřejnost.

Léto v Semilech zahájí dechová hudba Semilská 12, která se rozezní v prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf v pátek 1. července od 17 hodin. Místní dechovka vystoupí pod vedením kapelníka Daniela Bismilera. V případě špatného počasí nebo naopak příliš velkého tepla proběhne koncert v KC Golf.

Mladší generaci zveme tentýž večer na Dico párty. Megahity od 90. let do současnosti Vám namixují na prostranství před KC Golf 1. července od 22 hodin. rozhlasové legendy DJ Aleš Mastník a DJ Jarda Hoření. V případě špatného počasí se akce nekoná.

V pátek odpoledne 15. července bude program věnován dětem. Na Ostrově bude od 16 hodin. pohádka Kocour v botách. Mohlo by se zdát, že zdědit kocoura není zrovna výhra. Ale pozor, on tak docela obyčejný není, on totiž mluví! A dokáže taky ledacos vymyslet a zařídit, třeba princeznu nebo... Nevěříte? Tak se přijďte podívat! Pro děti od 3 let hraje divadlo Buchty a loutky.

Večer bude zase hudební: 15. července od 21 hodin na Ostrově zazní rockový nářez místních stálic z kapely Suffering Souls se zpěvačkou Nikitou. Hrají skladby předních českých i světových kapel. V případě špatného počasí se zábava konat nebude.

Další hudební párty, která věříme roztančí většinu návstěvníků je naplánována na čtvrtek 11. srpna, kdy pro všechny věkové generace od 19.30 zahraje kapela Hromosvod, která je srdeční a současně domovská kapela Ondřeje Fencla, který jinak hraje třeba s Lubošem Pospíšilem, Vladimírem Mertou nebo skupinou Schodiště. Kapela hraje našlapaný písničkový folk-rock s autorskými texty. Následovat bude od 21 hod. skvělý hudební večírek v podání kapely Lucie Revival. Příznivci skupiny Lucie si užijí revival ve špičkovém provedení. Nejúspěšnější revival české superskupiny má na kontě stovky koncertů napříč republikou. Díky přesvědčivému frontmanství Ondřeje Fencla a jednomu z nejlepších českých bubeníků Tomáši Markovi si může pražský revival dovolit opravdu věrnou interpretaci veškerých hitů jako jsou Amerika, Černí andělé, Oheň, Dotknu se ohně, Chci zas v tobě spát...

Kus vyhlášeného festivalu Letní Letná si budete moci užít ve čtvrtek 25. srpna od 16 hod. v Semilech na Ostrově. Novocirkusové představení Narušení zahraje nezávislý soubor „Cirkus TeTy" z Prahy, který se zaměřuje na vzdušnou akrobacii a hledání nových závěsných materiálů a tvarů. Inscenace Narušení je hra pro dvě performerky a pohybuje se na pomezí nového cirkusu a fyzického divadla. Využívá techniky vzdušné akrobacie, a uvidíte nápadité způsoby visu a balance na zlaté zavěšené židli. Tato neobvyklá podívaná, které propojuje akrobatické umění, pohybové divadlo, rytmus a hudbu je vhodná pro dospělé, mládež a děti od 5ti let. Po představení bude následovat Workshop. Zájemcům, kteří si budou chtít prvky akrobacie vyzkoušet performerky poodhalí techniku vzdušné akrobacie na závěsných šálách. Můžete zažít, jak složité je zvládnutí akrobatických cviků.

Poslední letní hudební pozvánka je na hudební Memoriál Tomáše Hyky, který proběhne na Ostrově v neděli 4. září od 14 hod. Již popáté hudebně zavzpomínáme na výborného muzikanta a zveme Vás na country odpoledne s kvalitní hudbou, o kterou se postará skupina Kapelníci ze Železného Brodu a folková skupina Marola z Prahy. Hvězdou hudebního odpoledne bude legendární brněnská skupina ze sedmdesátých let Trapeři a Robert Křesťan - první kapela Roberta Křesťana, která letos slaví 50. let od svého vzniku! Přijďte si poslechnout písničky, jako jsou třeba Pojďme se napít, Královna cest, Balada o cínovejch vlnách, Dostal jsem facku od silnice, Jesse Younger nebo Pět prázdnejch sluncí. Memoriál je pořádán ve spolupráci Kulturního centra Golf a kapely Sapr, jíž byl Tomáš členem.

„Na všechny letní akce je vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí proběhne program až na výjimku v KC Golf. Všem návštěvníkům kulturních akcí přejeme krásné slunné léto a budeme se s nimi rádi setkávat na dalších akcích," uvedl kolektiv Kulturního centra Golf Semily.

Kulturní centrum Golf Semily uvede v červenci a srpnu 2022:

pátek 1. července

SEMILSKÁ 12
Tradiční letní promenádní koncert místní dechové hudby, která má za sebou již letitou tradici a vystoupí pod vedením kapelníka Daniela Bismilera.
V případě špatného počasí nebo naopak příliš velkého tepla proběhne koncert v KC Golf.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 17.00 hod. Vstupné dobrovolné.

DISCO PARTY - ROZHLASOVÉ LEGENDY
Letní akce pod širým nebem. Hudbu širokého spektra Vám namixují rozhlasové legendy Aleš Mastník (RCL, E2, RČH, Čro) a Jarda Hoření (RCL, RČH, Čro). Disco s megahity od 90. let do současnosti.
V případě špatného se party nekoná.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 22.00 hod. Vstupné dobrovolné.

pátek 15. července

KOCOUR V BOTÁCH
Žili byli tři bratři a tatínek jim nechal dědictví... Nejstarší syn dostal mlýn, prostřední peníze a nejmladší, hm, na toho zbyl jen kocour. Cha chá, jen obyčejný kocour? Ale pozor, on tak docela obyčejný není, on totiž mluví! A dokáže taky ledacos vymyslet a zařídit, třeba princeznu nebo... Nevěříte? Tak se přijďte podívat! Pro děti od 3 let hraje divadlo Buchty a loutky V případě nepříznivého počasí proběhne pohádka v KC Golf.
Park Ostrov od 16.00 hod. Vstupné dobrovolné.

pátek 15. července

SUFFERING SOULS
Rockový nářez místních stálic a zpěvačka Nikita. Kvalitní rock s kapelou, které to pěkně šlape a má svým fanouškům stále co nabídnout. 2S zahrají skladby předních českých i světových kapel.
V případě špatného počasí se zábava nekoná.
Park Ostrov od 21.00 hod. Vstupné dobrovolné

čtvrtek 11. srpna

LUCIE REVIVAL & ONDŘEJ FENCL A HROMOSVOD
Nejdřív vystoupí kapela Hromosvod, která je srdeční a současně domovská kapela Ondřeje Fencla, který jinak hraje třeba s Lubošem Pospíšilem, Vladimírem Mertou nebo skupinou Schodiště. Kapela hraje našlapaný písničkový folk-rock s autorskými texty.
Příznivci skupiny Lucie si užijí revival ve špičkovém provedení. Nejúspěšnější revival české superskupiny má na kontě stovky koncertů napříč republikou. Díky přesvědčivému frontmanství Ondřeje Fencla a jednomu z nejlepších českých bubeníků Tomáši Markovi si může pražský revival dovolit opravdu věrnou interpretaci veškerých hitů jako jsou Amerika, Černí andělé, Oheň, Dotknu se ohně, Chci zas v tobě spát...
V případě nepříznivého počasí proběhne v KC Golf.
Park Ostrov od 19.30 hod. Vstupné dobrovolné.

čtvrtek 25. srpna

NARUŠENÍ - NOVÝ CIRKUS + WORKSHOP
Kus vyhlášeného festivalu Letní Letná v Semilech!!!
Nezávislý soubor „Cirkus TeTy" z Prahy se zaměřuje na vzdušnou akrobacii a hledání nových závěsných materiálů a tvarů. Inscenace Narušení je hra pro dvě performerky a pohybuje se na pomezí nového cirkusu a fyzického divadla. Využívá techniky vzdušné akrobacie, a uvidíte nápadité způsoby visu a balance na zlaté zavěšené židli. Tato neobvyklá podívaná, která propojuje akrobatické umění, pohybové divadlo, rytmus a hudbu je vhodná pro dospělé, mládež a děti od 5ti let.
Po představení bude následovat workshop. Zájemcům, kteří si budou chtít prvky akrobacie vyzkoušet performerky poodhalí techniku vzdušné akrobacie na závěsných šálách. Můžete zažít, jak složité je zvládnutí akrobatických cviků.
V případě nepříznivého počasí proběhne program v KC Golf.
Park Ostrov od 16.00 hod. Vstupné dobrovolné.

neděle 4. září

MEMORIÁL TOMÁŠE HYKY
Již popáté hudebně zavzpomínáme na výborného muzikanta a zveme Vás na jeho počest na country odpoledne s kvalitní hudbou. Zahraje country skupina Kapelníci ze Železného Brodu a folková skupina Marola z Prahy. Hvězdou hudebního odpoledne bude legendární brněnská skupina ze sedmdesátých let TRAPEŘI S ROBERTEM KŘESŤANEM - první kapela Roberta Křesťana, která letos slaví 50. let od svého vzniku! Přijďte si poslechnout písničky, jako jsou třeba Pojďme se napít, Královna cest, Balada o cínovejch vlnách, Dostal jsem facku od silnice, Jesse Younger nebo Pět prázdnejch sluncí.
Memoriál je pořádán ve spolupráci Kulturního centra Golf a kapely Sapr, jíž byl Tomáš členem. V případě špatného počasí proběhne akce v KC Golf.
Park Ostrov od 14.00 hod. Vstupné dobrovolné.

Samostatné pozvánky a související články:  

Umění i hudba přináší skvělý zážitek na půdě FABRIKY 1861

Akce Kulturního centra Golf Semily v červnu

Další tipy na akce v regionu:

Léto a babí léto na lomnickém zámku 2022

Program Jilemnického léta 2022

Prázdninový program Turnovské léto 2022

Turnovská kultura v červenci

Léto a babí léto na lomnickém zámku 2022

Červencová nabídka Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Červencový program letního kina v Turnově

Co zažijí návštěvníci na hradech a zámcích o prázdninách?

Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
První ročník festivalu Rokytnice zní propojí literaturu a hudbu
Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT