Kulturní léto v Semilech 2022

03.07.2022 19:41:16 | Autor: Jitka Bažantová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Kulturní léto v Semilech 2022

Pozvánka na letní podvečery v Semilech je určena především pro příznivce hudby. Připravena jsou i divadelní představení, a to jak pohádka pro děti, tak i akrobatické, pohybové divadlo pro širokou veřejnost.

Léto v Semilech zahájí dechová hudba Semilská 12, která se rozezní v prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf v pátek 1. července od 17 hodin. Místní dechovka vystoupí pod vedením kapelníka Daniela Bismilera. V případě špatného počasí nebo naopak příliš velkého tepla proběhne koncert v KC Golf.

Mladší generaci zveme tentýž večer na Dico párty. Megahity od 90. let do současnosti Vám namixují na prostranství před KC Golf 1. července od 22 hodin. rozhlasové legendy DJ Aleš Mastník a DJ Jarda Hoření. V případě špatného počasí se akce nekoná.

V pátek odpoledne 15. července bude program věnován dětem. Na Ostrově bude od 16 hodin. pohádka Kocour v botách. Mohlo by se zdát, že zdědit kocoura není zrovna výhra. Ale pozor, on tak docela obyčejný není, on totiž mluví! A dokáže taky ledacos vymyslet a zařídit, třeba princeznu nebo... Nevěříte? Tak se přijďte podívat! Pro děti od 3 let hraje divadlo Buchty a loutky.

Večer bude zase hudební: 15. července od 21 hodin na Ostrově zazní rockový nářez místních stálic z kapely Suffering Souls se zpěvačkou Nikitou. Hrají skladby předních českých i světových kapel. V případě špatného počasí se zábava konat nebude.

Další hudební párty, která věříme roztančí většinu návstěvníků je naplánována na čtvrtek 11. srpna, kdy pro všechny věkové generace od 19.30 zahraje kapela Hromosvod, která je srdeční a současně domovská kapela Ondřeje Fencla, který jinak hraje třeba s Lubošem Pospíšilem, Vladimírem Mertou nebo skupinou Schodiště. Kapela hraje našlapaný písničkový folk-rock s autorskými texty. Následovat bude od 21 hod. skvělý hudební večírek v podání kapely Lucie Revival. Příznivci skupiny Lucie si užijí revival ve špičkovém provedení. Nejúspěšnější revival české superskupiny má na kontě stovky koncertů napříč republikou. Díky přesvědčivému frontmanství Ondřeje Fencla a jednomu z nejlepších českých bubeníků Tomáši Markovi si může pražský revival dovolit opravdu věrnou interpretaci veškerých hitů jako jsou Amerika, Černí andělé, Oheň, Dotknu se ohně, Chci zas v tobě spát...

Kus vyhlášeného festivalu Letní Letná si budete moci užít ve čtvrtek 25. srpna od 16 hod. v Semilech na Ostrově. Novocirkusové představení Narušení zahraje nezávislý soubor „Cirkus TeTy" z Prahy, který se zaměřuje na vzdušnou akrobacii a hledání nových závěsných materiálů a tvarů. Inscenace Narušení je hra pro dvě performerky a pohybuje se na pomezí nového cirkusu a fyzického divadla. Využívá techniky vzdušné akrobacie, a uvidíte nápadité způsoby visu a balance na zlaté zavěšené židli. Tato neobvyklá podívaná, které propojuje akrobatické umění, pohybové divadlo, rytmus a hudbu je vhodná pro dospělé, mládež a děti od 5ti let. Po představení bude následovat Workshop. Zájemcům, kteří si budou chtít prvky akrobacie vyzkoušet performerky poodhalí techniku vzdušné akrobacie na závěsných šálách. Můžete zažít, jak složité je zvládnutí akrobatických cviků.

Poslední letní hudební pozvánka je na hudební Memoriál Tomáše Hyky, který proběhne na Ostrově v neděli 4. září od 14 hod. Již popáté hudebně zavzpomínáme na výborného muzikanta a zveme Vás na country odpoledne s kvalitní hudbou, o kterou se postará skupina Kapelníci ze Železného Brodu a folková skupina Marola z Prahy. Hvězdou hudebního odpoledne bude legendární brněnská skupina ze sedmdesátých let Trapeři a Robert Křesťan - první kapela Roberta Křesťana, která letos slaví 50. let od svého vzniku! Přijďte si poslechnout písničky, jako jsou třeba Pojďme se napít, Královna cest, Balada o cínovejch vlnách, Dostal jsem facku od silnice, Jesse Younger nebo Pět prázdnejch sluncí. Memoriál je pořádán ve spolupráci Kulturního centra Golf a kapely Sapr, jíž byl Tomáš členem.

„Na všechny letní akce je vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí proběhne program až na výjimku v KC Golf. Všem návštěvníkům kulturních akcí přejeme krásné slunné léto a budeme se s nimi rádi setkávat na dalších akcích," uvedl kolektiv Kulturního centra Golf Semily.

Kulturní centrum Golf Semily uvede v červenci a srpnu 2022:

pátek 1. července

SEMILSKÁ 12
Tradiční letní promenádní koncert místní dechové hudby, která má za sebou již letitou tradici a vystoupí pod vedením kapelníka Daniela Bismilera.
V případě špatného počasí nebo naopak příliš velkého tepla proběhne koncert v KC Golf.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 17.00 hod. Vstupné dobrovolné.

DISCO PARTY - ROZHLASOVÉ LEGENDY
Letní akce pod širým nebem. Hudbu širokého spektra Vám namixují rozhlasové legendy Aleš Mastník (RCL, E2, RČH, Čro) a Jarda Hoření (RCL, RČH, Čro). Disco s megahity od 90. let do současnosti.
V případě špatného se party nekoná.
Prostranství před hlavním vchodem do Kulturního centra Golf od 22.00 hod. Vstupné dobrovolné.

pátek 15. července

KOCOUR V BOTÁCH
Žili byli tři bratři a tatínek jim nechal dědictví... Nejstarší syn dostal mlýn, prostřední peníze a nejmladší, hm, na toho zbyl jen kocour. Cha chá, jen obyčejný kocour? Ale pozor, on tak docela obyčejný není, on totiž mluví! A dokáže taky ledacos vymyslet a zařídit, třeba princeznu nebo... Nevěříte? Tak se přijďte podívat! Pro děti od 3 let hraje divadlo Buchty a loutky V případě nepříznivého počasí proběhne pohádka v KC Golf.
Park Ostrov od 16.00 hod. Vstupné dobrovolné.

pátek 15. července

SUFFERING SOULS
Rockový nářez místních stálic a zpěvačka Nikita. Kvalitní rock s kapelou, které to pěkně šlape a má svým fanouškům stále co nabídnout. 2S zahrají skladby předních českých i světových kapel.
V případě špatného počasí se zábava nekoná.
Park Ostrov od 21.00 hod. Vstupné dobrovolné

čtvrtek 11. srpna

LUCIE REVIVAL & ONDŘEJ FENCL A HROMOSVOD
Nejdřív vystoupí kapela Hromosvod, která je srdeční a současně domovská kapela Ondřeje Fencla, který jinak hraje třeba s Lubošem Pospíšilem, Vladimírem Mertou nebo skupinou Schodiště. Kapela hraje našlapaný písničkový folk-rock s autorskými texty.
Příznivci skupiny Lucie si užijí revival ve špičkovém provedení. Nejúspěšnější revival české superskupiny má na kontě stovky koncertů napříč republikou. Díky přesvědčivému frontmanství Ondřeje Fencla a jednomu z nejlepších českých bubeníků Tomáši Markovi si může pražský revival dovolit opravdu věrnou interpretaci veškerých hitů jako jsou Amerika, Černí andělé, Oheň, Dotknu se ohně, Chci zas v tobě spát...
V případě nepříznivého počasí proběhne v KC Golf.
Park Ostrov od 19.30 hod. Vstupné dobrovolné.

čtvrtek 25. srpna

NARUŠENÍ - NOVÝ CIRKUS + WORKSHOP
Kus vyhlášeného festivalu Letní Letná v Semilech!!!
Nezávislý soubor „Cirkus TeTy" z Prahy se zaměřuje na vzdušnou akrobacii a hledání nových závěsných materiálů a tvarů. Inscenace Narušení je hra pro dvě performerky a pohybuje se na pomezí nového cirkusu a fyzického divadla. Využívá techniky vzdušné akrobacie, a uvidíte nápadité způsoby visu a balance na zlaté zavěšené židli. Tato neobvyklá podívaná, která propojuje akrobatické umění, pohybové divadlo, rytmus a hudbu je vhodná pro dospělé, mládež a děti od 5ti let.
Po představení bude následovat workshop. Zájemcům, kteří si budou chtít prvky akrobacie vyzkoušet performerky poodhalí techniku vzdušné akrobacie na závěsných šálách. Můžete zažít, jak složité je zvládnutí akrobatických cviků.
V případě nepříznivého počasí proběhne program v KC Golf.
Park Ostrov od 16.00 hod. Vstupné dobrovolné.

neděle 4. září

MEMORIÁL TOMÁŠE HYKY
Již popáté hudebně zavzpomínáme na výborného muzikanta a zveme Vás na jeho počest na country odpoledne s kvalitní hudbou. Zahraje country skupina Kapelníci ze Železného Brodu a folková skupina Marola z Prahy. Hvězdou hudebního odpoledne bude legendární brněnská skupina ze sedmdesátých let TRAPEŘI S ROBERTEM KŘESŤANEM - první kapela Roberta Křesťana, která letos slaví 50. let od svého vzniku! Přijďte si poslechnout písničky, jako jsou třeba Pojďme se napít, Královna cest, Balada o cínovejch vlnách, Dostal jsem facku od silnice, Jesse Younger nebo Pět prázdnejch sluncí.
Memoriál je pořádán ve spolupráci Kulturního centra Golf a kapely Sapr, jíž byl Tomáš členem. V případě špatného počasí proběhne akce v KC Golf.
Park Ostrov od 14.00 hod. Vstupné dobrovolné.

Samostatné pozvánky a související články:  

Umění i hudba přináší skvělý zážitek na půdě FABRIKY 1861

Akce Kulturního centra Golf Semily v červnu

Další tipy na akce v regionu:

Léto a babí léto na lomnickém zámku 2022

Program Jilemnického léta 2022

Prázdninový program Turnovské léto 2022

Turnovská kultura v červenci

Léto a babí léto na lomnickém zámku 2022

Červencová nabídka Městského kina v Lomnici nad Popelkou

Červencový program letního kina v Turnově

Co zažijí návštěvníci na hradech a zámcích o prázdninách?

Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Libor Drahoňovský ukáže krásy Jihočeské Šumavy
Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT