Liberecký kraj děkuje vojákům, kteří pomáhali v domovech důchodců

14.11.2020 13:57:51 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou,Liberecký kraj

Liberecký kraj děkuje vojákům, kteří pomáhali v domovech důchodců

Také vojáci pomáhají v současné náročné koronavirové době v zařízeních sociálních služeb zřizovaných Libereckým krajem. Od poloviny října do 11. listopadu dalo své síly k dispozici 12 příslušníků armády z vojenského útvaru 2266 Liberec. Jejich pomoci využili senioři v domovech důchodců v Rokytnici nad Jizerou a Jabloneckých Pasekách.

Liberecký kraj proto děkuje Armádě ČR za pomoc. „Vojáci zareagovali opravdu rychle a pružně. Pro naše zařízení sociálních služeb byla jejich pomoc neocenitelná," konstatoval Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Vděčnost vojákům neskrývají ani ředitelé těch zařízení, v nichž armáda pomáhala. „Pomohli nám v těžkých dnech, kdy byla řada klientů i pracovníků nakažena Covidem-19. Vojáci přišli s pomocí do prostředí, které neznali, ale vše bravurně zvládli," řekla Helena Housová, ředitelka Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou. „Pro některé klientky přítomnost armády byla i vzpomínkovou terapií, zavzpomínaly na svá mladá léta, kdy vojenské posádky byly ve většině měst."

Ředitel domova důchodců v Jabloneckých Pasekách Jan Sembdner je rád, že se podařilo zvládnout kritické období, kdy bylo nakaženo mnoho pracovníků. „V jeden čas jich bylo nakažených víc než třicet. Nyní si již vystačíme víceméně vlastními silami, ovšem stále s pomocí dobrovolníků," řekl.

V sociální oblasti zřizuje kraj devatenáct příspěvkových organizací, z nichž 18 poskytuje pobytovou péči. Nalézá se v nich kolem 1300 uživatelů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V kraji ubylo nakažených i hospitalizovaných, ohroženi jsou stále senioři
VIDEO: Práce na Covid jednotkách v jilemnické a semilské nemocnici
Seniorům na Semilsku v době pandemie pomáhají skautští dobrovolníci
Policisté pořádkové jednotky vymění uniformu za zdravotnický oblek
Žlutá ponorka Turnov nabízí pomoc nejen s učením
Na kraj nepřišly antigenní testy, mají být přitom hotové do 11. listopadu
Aktuálně nakažených v kraji 7665, nemocnice mají 180 volných lůžek
Sociální služby v Libereckém kraji obdržely respirátory
Chcete být dobrovolníkem v sociálních zařízeních? Obraťte se na ČČK
Semilská nemocnice přeměnila dvě oddělení na covidové jednotky
Policejní srdce bije pro zdravotníky i v Libereckém kraji
V Libereckém kraji začne fungovat nové odběrové místo
V turnovském domově Pohoda proběhne testování všech klientů
Mobilní tým HZS Libereckého kraje provedl za 10 dní již 545 odběrů
V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
Turnovská firma vyvinula respirátor, který nebere úsměv
O pomoc žádají domovy důchodců v Rokytnici a Jabloneckých Pasekách
Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
Dan Hůlka zpívá seniorům v domovech po celém kraji
Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj bude nadále přispívat na tramvaje mezi Libercem a Jabloncem

Liberecký kraj bude i nadále přispívat na provoz tramvajové linky č. 11 z Liberce do Jablonce nad Nisou. Celkem se jedná o částku 51.719.400 korun. „Na provoz tramvajové linky č. 11 přispíváme pravidelně. V roce 2019 to bylo 18 milionů korun, v roce 2024 pak 55.447.000 korun a pro letošek počítáme s částkou 51.719.400 korun," uvedl Jan Sviták, náměstek pro dopravu.

Liberecký kraj založil dvě obchodní společnosti pro energetické projekty

Jednatelem nově založených společností Energie Ralsko, s.r.o. a Energie LK, s.r.o. bude Zbyněk Miklík. Krajské organizace se zaměří na provozování obnovitelných zdrojů energie a na její distribuci. „Obě obchodní společnosti jsme založili na konci loňského roku s hlavním cílem hledat energetické úspory a vlastní zdroje energií. Pracovat pro kraj budou na základě příkazní smlouvy, ve které kraj bude zadávat požadované úkoly. Jednatelem obou společností bude Zbyněk Miklík. Budu se těšit na spolupráci," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Správa KRNAP v loňském roce vykoupila přes 11 hektarů pozemků
Dvě prohry volejbalistů Malé Skály s hradeckou Slavií
Sluha dvou pánů v podání Divadla Bez debat v Libštátě
Kraj hledá firmu, jež postaví Centrální depozitář v Českém Dubu
Nové odchytové zařízení pro psy v Turnově spouští provoz

Nejčtenější články

21.01.: Neformální lednové setkání s podnikatelským sektorem v Turnově
21.01.: Ve sbírce Krabice od bot dárci doručili 61 tisíc krabic plných radosti
22.01.: Mladí sportovci se chystají na olympiádu dětí a mládeže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT