Maloskalští volejbalisté jsou stále na vítězné vlně

21.11.2023 22:48:01 | Autor: Lukáš Zeman, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Tým volejbalistů z Malé Skály přivítal o víkendu na domácím hřišti tým ze spodní části tabulky VK Choceň. Po minulé víkendové bodově úspěšné jízdě byla očekávání velmi vysoká. Maloskalští volejbalisté jsou ale stále na vítězné vlně, dvakrát vyhráli 3:1 a v neúplné tabulce jsou stále na prvním místě.

VK Malá Skála - VK Choceň 3:1 (17, 22, -24, 24)

V téměř plné sestavě a nasazení volejbalisté Malé Skály v prvním setu nechybovali a chopili se vedení. Jejich vysoce úspěšná obrana a silný servis pokračovaly i v následujícím setu. Ve třetím setu ovšem Maloskalští polevili, a tak za stavu 10:16 přišlo na řadu dvojité střídání trenéra Preislera, které opět nastartovalo tým až do stavu 23:23, kdy ovšem ani to nestačilo a nakonec domácí prohráli set 24:26. Čtvrtý set byl opět napínavý v duchu předchozího, nakonec však domácí tým Malé Skály získal cenné tři body výsledkem 26:24 a celkově 3:1.

Sestava Malá Skála: Preisler, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kinský a libero Folprecht. Střídali  Novák, Zeman, Kovář, Anděl a Bukovjan.

VK Malá Skála - VK Choceň 3:1 (22, -28, 22, 27)

Utkání 2. volejbalové ligy VK Malá Skála - VK Choceň<br />Autor: Archiv VK Malá Skála Do druhého zápasu dal trenér Malé Skály šanci ukázat své kvality i hráčům, kteří se v prvním zápase nedostali na hřiště. Prvního setu se opět zhostili domácí, bez výrazných chyb a pomocí silného útoku z pravého kůlu univerzála Zemana. Druhý set byl opět napínavý a hrálo se až do stavu 28:30, kdy tento set nakonec získal hostující tým pomocí tvrdého podání a vytrvalosti na útoku.

Třetí set se držel stejného kroku jako set předchozí, oba týmy byly namotivovány vyhrát. Celý set domácí tým táhnul za kratší konec, ale v závěru hráči stav otočili a získali set poměrem 25:22. V tento moment již byla vidět únava, která hráče Malé Skály tížila. Ve čtvrtém a závěrečném setu opět týmy bojovaly o každý bod a byla to napínavá bitva až do konce. Nakonec se mohli radovat domácí, kteří udolali hráče Chocně nejmenším možných rozdílem 29:27.

Sestava Maká Skála: Novák, Chum, Mařík, Zeman, Macháč, Kovář a libero Bukovjan. Střídali Preisler, Pastuch, Kinský, Anděl, Holubec a Folprecht.