Maškova zahrada se otevře již 2. června
01.06.2022 21:58:57 | Autor: Zdenka Štrauchová, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov
Koupaliště v Maškově zahradě v Turnově mělo v pátek 27. května zahájit provoz. Bohužel počasí vodním radovánkám na konci května nepřálo, a tak se jeho brány otevřou později. Podle posledních zpráv k tomu ale dojde již ve čtvrtek 2. června od 14 hodin.
Studená fronta s sebou přinesla ochlazení a teploty pouze do 19 stupňů. Navíc voda v bazénu má v tuto chvíli maximálně 15 stupňů a přestože je celý systém technologií zapojen, solární ohřev vody ještě nestihl zafungovat. Meteorologové slibují v polovině prvního červnového týdne oteplení, které by mohlo ohřevu vody pomoci. Koupaliště je na novou sezonu jinak vzorně připraveno, bazény prošly komplexním čištěním.
Do 19. června bude koupaliště fungovat v mimosezonní provozní době. Všední dny bude otevřeno od 14 do 19 hodin, o víkendech od 9 do 19 hodin. Hlavní sezona pak odstartuje 20. června. Na základě spolupráce se Střediskem volného času Žlutá ponorka jsou i letos plánované animační programy. V areálu najdou návštěvníci řadu vylepšení jako novou dlažbu pod minigolfem, pro pořádání kulturních akcí vyrostlo na travnaté ploše pódium nebo venkovní otevřené ohniště.
Související články
Na koupališti v Maškově zahradě probíhá před sezonou velký úklid
Zimní sezona v Turnově ukončena, led je vyvezen
Nová podoba koupání v Dolánkách je na světě
Bazén na Výšince vstoupil do nové sezony. Školy ho vzaly útokem
Animační programy zpestří pobyt na koupališti v Maškově zahradě
Koupaliště v Turnově je připravené, počasí ale zatím nepřeje
V Maškově zahradě připravují bazény na otevření
Jak jsou turnovská sportoviště připravena na uvolnění opatření?
Turnovská sportoviště se chystají na novou sezonu
V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě končí sezonu
FOTO: Pumptrack v Turnově je už naplno otevřen!
Sezonu na koupališti v Maškově zahradě oživí animační programy
Otevření turnovského koupaliště oddálil studený víkend
Maškova zahrada je aktuálně na suchu! Připravuje se na pátou sezonu
Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Koupaliště v Maškově zahradě navštívilo za červen 18 tisíc lidí!
Areál Maškova zahrada je připravený na sezonu, zavádí čipové karty
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě hlásí rekordní návštěvnost
FOTO: Na turnovském koupališti rozšířili občerstvení i jeho zázemí
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
FOTO: Skauti rozváželi Betlémské světlo, znovu pojedou 20. prosince
Obnovili výsadbu v turnovské ulici Žižkova
Krkonošské muzeum v Jilemnici rozšířilo sbírky o kresby Jiřího Šlitra
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
18.12.: Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
18.12.: První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.