Nadace Euronisa rozdělila výtěžek Veřejné sbírky Pozvedněte slabé!

05.03.2023 23:02:39 | Autor: Jiří Helis | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou

Nadace Euronisa rozdělila výtěžek Veřejné sbírky Pozvedněte slabé!

Za přítomnosti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a primátora statutárního města Liberce Jaroslava Zámečníka předala Nadace Euronisa v úterý 28. února 2023 v obřadní síni liberecké radnice výtěžek 19. a 20. ročníku Veřejné sbírky Pozvedněte slabé! Šeky v celkové hodnotě 222 tisíc korun převzali zástupci 13 neziskových organizací.

Jelikož se sbírka kvůli covidové pandemii v roce 2021 nemohla konat v ulicích, došlo ke sloučení 19. a 20. ročníku. V roce 2022 se již sbírka konala v 10 městech Libereckého kraje a Šluknovského výběžku. Jejím smyslem je pomoci neziskovým organizacím, které v jednotlivých městech působí, získat prostředky na konkrétní projekt, se kterým se do sbírky přihlásily. Výhodou je, že místní obyvatelé neziskovou organizaci většinou dobře znají a jsou proto ochotní na ni přispět.

Ředitelka nadace Noemi Martinová promluvila o historii sbírky a jejím přínosu pro neziskový sektor v regionu. Hejtman Martin Půta poděkoval nadaci i neziskovým organizacím za jejich práci a primátor Jaroslav Zámečník poděkoval všem, kteří do sbírky přispěli a ocenil zapojení studentů středních škol předáním drobného dárku.

Organizacím byly předány šeky ve výši čtyř až čtyřiceti tisíc. Velké rozdíly byly způsobeny rozdílným zapojením jednotlivých organizací do sbírky. Některé z nich se zapojily do obou kol sbírky v ulicích, a navíc značnou část prostředků získaly sbírkou do putovních pokladniček na vlastních akcích. Jiné byly zapojené jen do některé z aktivit.

Nejvyšší částku čtyřicet tisíc získalo Dětské centrum Liberec na dovybavení bytů krizového řízení a Domov u Spasitele ve Frýdlantu na polohovací křeslo pro imobilní klienty. Částka podstatně přesáhla jejich očekávání, prostředky proto budou stačit i na další vybavení domova. Částkou třicet devět tisíc korun bylo dále podpořeno Salesiánské středisko mládeže v Rumburku, které prostředky využije na projektor a vybavení mateřského centra. Do Lomnice nad Popelkou putovalo osm tisíc korun, které obdrželo Centrum Fialka, provozované Charitou Jičín. Tyto peníze jsou naléhavě potřeba na prázdninové aktivity dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Předání výtěžku Veřejné sbírky Pozvedněte slabé!<br />Autor: Jiří Helis

Velký dík patří studentům z celkem 11 škol, bez kterých by sbírka nebyla možná. A především také občanům našich měst, kteří do ní přispěli.

Významnými partnery celého projektu jsou UniCredit Bank a.s., Liberecký kraj, ČSOB a.s., COPIA Liberec, spol. s r.o., Kancl.cz, Tiskárna Irbis. Mediálními partnery jsou RCL Liberec, Liberecký deník, RTM+ a Český rozhlas Liberec.

Podpořené organizace a školy zapojené v jednotlivých městech:

Liberec - sbírku uskutečnilo Gymnázium F. X. Šaldy a ČSOB - pobočka Liberec
40 000 Kč obdrželo Dětské centrum Liberec - na nákup vybavení dětských pokojů nového bytu krizového zařízení.
18 000 Kč obdržel Hospic sv. Zdislavy, o.p.s. - na spolufinancování mzdy sociálně aktivizační pracovnice.
12 000 Kč obdržela Česká unie neslyšících, z.ú. - na náklady spojené s realizací kurzu svépomocí - informačních brožurek, dopravy, náklady lektora.

Jablonec n. N. - sbírku uskutečnila Obchodní akademie Jablonec n. N.
5 000 Kč obdržel Most k naději, z.s. - na Dům na půl cesty - na nákup náčiní pro volnočasové aktivity (stolní fotbal, ping pongový stůl).

Česká Lípa - sbírku uskutečnila Obchodní akademie Česká Lípa a Gymnázium Česká Lípa
15 000 Kč obdrželo Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje o.p.s. - na kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením.

Turnov - sbírku uskutečnilo Gymnázium Turnov a SZŠ Turnov
24 000 Kč obdržel FOKUS Turnov, z.s. - na vytvoření venkovní relaxační zóny pro klienty ambulantních služeb (pergola, lavičky).
4 000 Kč obdržel Spokojený domov, o.p.s. - na zakoupení podpůrných prostředků pro terénní pracovníky (vitamíny, potravinové doplňky).

Rumburk - sbírku uskutečnila SOŠ mediální grafiky a polygrafie
39 000 Kč obdržel Salesiánský klub mládeže, z.s. - na nákup vybavení - projektoru a dalšího vybavení mateřského centra.

Semily - sbírku uskutečnila Waldorfská škola Semily
7 000 Kč obdrželo Zrnko naděje, z.s. - na nákup výtvarného materiálu, kancelářských potřeb a surovin na společné vaření.

Tanvald
4 000 Kč obdrželo Rodinné centrum Maják, z.s. - na nákup vybavení terapeutické místnosti (např. sedačky, koberce, stolku, křesílek).

Frýdlant - sbírku uskutečnila SŠ hospodářská a lesnická Frýdlant
40 000 Kč obdržel DOMOV U SPASITELE středisko Husitské diakonie - na nákup polohovacího křesla pro imobilní klienty a didaktických her pro seniory.

Nový Bor - sbírku uskutečnila VOŠ sklářská a SŠ Nový Bor
6 000 Kč obdržela Charita Česká Lípa - na nákup pomůcek pro mobilitu - chodítek a vozíků pro osoby se zdravotním postižením.

Lomnice nad Popelkou - sbírku uskutečnila ZŠ v Lomnici n. P.
8 000 Kč obdržela Oblastní charita Jičín - Centrum Fialka - na realizaci prázdninových aktivit pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Křesťanská Nadace Euronisa vznikla v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské. Od svého založení rozdělila potřebným přes 39 milionů korun a podpořila jimi více než 300 neziskových organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je Veřejná sbírka Pozvedněte slabé!, jejímž patronem je herec Jiří Lábus.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nadace Euronisa letos rozdělila 920 tisíc korun
V semilském muzeu se bude dražit umění pro hospic
20. ročník sbírky Pozvedněte slabé! zatím vynesl 88 tisíc
Dražba uměleckých děl Nadace Euronisa vynesla přes 800 tisíc korun
Nadace Euronisa letos rozdělila přes 1 milion korun!
Benefiční aukce Nadace Euronisa bude online!
Již 15. benefiční ples hejtmana vynesl pro pečující organizace 588 tisíc
Benefiční aukce Nadace Euronisa vynesla přes 600 tisíc korun!
Výtěžek letní sbírky Pozvedněte slabé! je 156 tisíc korun
Nadace Euronisa rozdělila v Turnově 20 tisíc
Nadace Euronisa rozdělila přes 800 tisíc korun!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT