Nový cyklus v kině Jitřenka uvede Studentské kino

18.01.2024 17:43:39 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Nový cyklus v kině Jitřenka uvede Studentské kino

Od počátku roku 2024 funguje v kině Jitřenka v Semilech zbrusu nový cyklus, který nese název Studentské kino. Od jiných cyklů se liší tím, že jeho dramaturgii nevybírá vedoucí kina ani zkušení pedagogové, ale projekce si volí sami studenti.

První filmy pro Studentské kino vybrali studenti Waldorfského lycea s tím, že měli možnost volit ve dvou okruzích. V první půli měsíce tak představili film, kteří sami považují za kultovní, v závěru měsíce naproti tomu vybrali jednu z premiér ze standardní distribuční nabídky. V lednu tak přišli na řadu kultovní Hanební pancharti z dílny Quentina Tarrantina. Druhým zvoleným filmem se stal nový britský životopisný film o Nicholasu Wintonovi nazvaný Jeden život.

„Každý, kdo se zúčastní projekce studentského kina, bude moci spolurozhodnout o tom, jaký film nabídneme v cyklu příště," vysvětlil Mgr. Ondřej Šír, vedoucí kina Jitřenka. „Předpokládáme, že se do projektu postupně zapojí studenti všech semilských škol. Chceme dát prostor mladší generaci, aby si sama spoluvytvářela program kina. Nechceme z pozice starších autorit určovat mladým lidem, co by měli vidět, ale chceme se ptát, co bychom měli vidět my. Zároveň nás přirozeně zajímá, jaké filmy považuje dnešní generace studentů za kultovní," dodává Ondřej Šír.

Projekt, který má zároveň za cíl prozkoumat vkus dnešních mladých diváků, finančně podpořila na konci roku 2023 také Asociace provozovatelů kin, jíž je kino Jitřenka členem. Představenstvo profesní organizace konstatovalo, že se jedná o dobře připravený, srozumitelný a jednoznačně přínosný projekt. Nezbývá tedy, než se těšit na to, jaké filmy nám představí studenti dalších semilských škol.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V lednu semilské diváky osloví severské filmy
Fokus Fest 2023 míří do Semil
Kino Jitřenka v srpnu chystá novinky
Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Semilské kino Jitřenka pokračuje v zavedených cyklech i chystá novinky
Do Jitřenky se diváci vrací ve velkém!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
18.04.: Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT