Ohlédnutí za podzimem v krajském přeboru

16.11.2014 17:54:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Ohlédnutí za podzimem v krajském přeboru

Po odehrání posledního podzimního kola je čas na zhodnocení účinkování pojizerských mužstev v krajském přeboru. Na medailových příčkách jsou Semily a Bozkov, ve středu tabulky FKP Turnov a Sedmihorky a na chvostu je zatím Košťálov.

 

SK Semily, po podzimu 1. místo, 24 bodů

Přes kolísavé výkony mohou být nakonec určitě spokojení v Semilech, protože jim 24 bodů stačí na průběžné 1. místo. „O našem vedení po podzimní části rozhodla zaváhání mužstev ze špičky tabulky, což je důkaz toho, že každý může porazit každého a žádný z favoritů soutěže neměl stálou výkonnost. K nám přijela mužstva bránit, a s tím jsme se nedokázali vypořádat. Naopak venku jsme mohli hrát fotbal, který nám vyhovuje, protože máme hráče,kteří jsou schopni kombinovat a tím pádem soupeře přehrávat," snažil se najít příčinu rozdílných výkonů doma a venku trenér SK Semily Miroslav Procházka.

Přístup hráčů byl podle trenéra v mezích možností a zaměstnání. „Špatné utkání jsme sehráli s Velkými Hamry, kde bylo veliké podcenění, dále to bylo utkání s FK Pěnčín-Turnov a zápasy s Chrastavou a Bozkovem, kde jsme díky neproměněným penaltám přišli o pět bodů. Naopak velice jsem byl spokojen v České Lípě. K utkání ve Višňové se nebudu vyjadřovat, protože by mi to nikdo nevěřil," hodnotil jednotlivá utkání Procházka. 

Tým má kvalitní a zkušené hráče, ale jejich výkonnost byla střídavá. „Kdybych měl jmenovat opory, tak to je Koudelka-Brett-Bína a během sezony to byl Hájek, díky změně postu v sestavě. Více jsem čekal od trojice Hrmo-Nesvadba-Ježek," uvedl semilský trenér.

Úspěšně se do podzimní části zapojili dorostenci Hradecký, Seifert, Špidlen. V zimě přesto zřejmě v mužstvu dojde k některým změnám. „Nyní máme s kolegou Janem Brettem jednání se sponzory a výborem SK Semily o tom, jakou cestou se vydáme a podle výsledků jednání budeme doplňovat a nebo se s některými hráči rozloučíme. Jeden příchod je jistý a to je Vojtěch Havlín, na kterého se já těším, protože bude mít velký hlad po fotbale a doufám, že jeho zdravotní stav mu to umožní," dodal Procházka.  

Zimní příprava mužstvu začne 12. ledna 2015 v cyklu pondělí, středa, čtvrtek a sobota. Již jsou známí někteří soupeři - 18. 1. FC Slovan Liberec U 19, 24. 1. dopoledne SK Rejšice (KP Středočeský kraj), 24. 1. odpoledne FC Lomnice, 31. 1. FK Baumit Jablonec junioři, 7. 2. Mnichovo Hradiště, 21. 2. Doubí,  28. 2. Trutnov, 7. 3. Jičín, 14. 3. krajský pohár, 21. 3. vstup do jara. 

Nejlepší střelci týmu: Ježek 8, V. Hurt, Hartman 5,  Hrmo, Nesvadba, Rumler 4, Vrchovský 3, Bína a Kysela 1.

Sokol Bozkov, 3. místo, 23 bodů                                                       

Před sezonou se v přípravě zranili Aster a Mazánek a chyběli týmu hodně dlouho. Ani dlouhodobě zraněný Maňák se do přípravy nezapojil, proto byl tým doplněn o dva brankáře, Libora Kanavala z Dobrovic a Jiřího Jíru z Turnova. Zároveň byl doplněn i realizační tým o Míru Jeníka, který se podělil o trenérské starosti s Milanem Mayerem a zapojil se i do hráčského kádru.

„První ostrý zápas jsme sehráli na půdě Skalice, výsledek 1:1 byl vzhledem průběhu spravedlivý, ale přišli jsme o vyloučeného Makulu, a tak úzký kádr bylo nutné doplnit. Postupně byl do týmu povolán Renda Feri i Libor Nesvadba a týmu výrazně pomohli, dále se připojili během podzimu i Karel Vanc, Filip Koubek a Miloš Močkovský," uvedl trenér Bozkova Milan Mayer.

Nevyrovnané výkony, špatná koncovka, časté změny v sestavě a spousta zranění (Jeník, Aster, Kanaval, Mazánek, Makula) byli příčinou slabšího rozjezdu. Přesto Bozkov v zápasech vyloženě nepropadl, kromě utkání v Železném Brodě, ale tři výhry, tři remízy a dvě porážky po osmi kolech znamenaly pouze zisk 12 bodů a střed tabulky. „Jeden z nejlepších zápasů jsme sehráli na půdě Chrastavy, kde jsme zvítězili 2:1, tohoto vítězství si velmi vážíme," upřesnil Mayer.

Po návratu zraněných hráčů se bozkovská sestava ustálila a výsledky se dostavily. V posledních pěti kolech získal Bozkov za tři výhry a dvě remízy bodů 11 a v tabulce se i díky ostatním výsledkům vyšvihl na třetí příčku. „Po rozpačitém začátku se tým jak herně tak výsledkově zvedl a nakonec můžeme být s podzimem spokojeni. Žádný z týmů nás vyloženě nepřehrál a několik utkání mohlo dopadnout lépe, ale několik zase hůře, takže „poločasový" výsledek bereme. Dle předpokladů je letos krajský přebor velice vyrovnaný a pohled na tabulku slibuje velice zajímavou jarní část. Bude záležet na nás, jak přistoupíme k zimní přípravě, abychom i na jaře hráli důstojnou roli a obhájili stávající postavení v tabulce," zve na druhou půlku soutěže bozkovský trenér.

FK Pěnčín-Turnov B,  8. místo, 18 bodů

Nakonec slušné osmé místo získali před zimní přestávkou fotbalisté rezervního týmu FK Pěnčín-Turnov. „Výsledky bych rozdělil na dvě fáze. Začátek byl slabý výsledkově i herně a dostávali jsme hodně gólů. Vítězství ve Skalici byl náš zlomový moment, poté už jsme předváděli solidní výkony," řekl trenér A i B týmu FK Pěnčín-Turnov.

Trenér se mohl spolehnout na gólmany a zkušené hráče jako Roman Matoušek, Jiří Šimek a Tomáš Kratochvíl. Nejlepším střelcem byl Dominik Šulc s celkem 8 góly.

„Oproti loňsku jsme stejně gólů vstřelili, ale mnohem více obdrželi, z čehož vyplývá, v čem byl náš problém. Postavení uprostřed tabulky je solidní, ale je to hodně vyrovnané," dodal turnovský trenér.

Do přípravy se určitě zapojí mladí Lukáš Kunst a Primásek, ale také nový hráč Macháček, hráč Slovanu, který byl naposledy na hostování v Hejnicích. Naopak odejde, respektive se vrátí do Přepeř, Žabokrtský. Příprava začne společně A i B týmu FK Pěnčín-Turnov 14. ledna, prvním přípravným zápasem by měl být duel proti juniorce Baumitu Jablonec.

FK Sedmihorky, 9. místo, 17 bodů

 Pouze napůl byl spokojený trenér Sedmihorek Bohuslav Dvořák. „Mančaft hrál co uměl, ale vyhořeli nám v některých zápasech oba brankáři. Nejslabším článkem soutěže pak určitě byli rozhodčí," řekl trenér Dvořák.

Jako nejméně povedené označil trenér první kolo v Semilech, kde doslova vyhořeli, možná i díky špatně zvolenému rozestavení. V Košťálově utkání podle něj ovlivnilo vyloučení. „Soutěž jinak šla nahoru omlazením většiny mužstev, ale někteří rozhodčí právě i díky rychlosti hráčů na tuto soutěž prostě nestačí," dodal trenér Sedmihorek.

Nejvíce branek nastříleli Martin Špína a Dvořák. „Máme vyrovnaný mančaft, který podával kolektivní výkon. Úkolem je pro nás sehnat brankáře," doplnil.

Naplno sedmihorský tým začne přípravu 18. ledna.

FK Košťálov, 12. místo, 13 bodů

logo FK Košťálov

Nejhorší postavení v průběžné tabulce mají z pojizerských týmů hráči Košťálova, ale vzhledem k bodovému odstupu zatím rozhodně nemusejí „házet flintu do žita." „Šli jsme do soutěže s tím, že nemáme co ztratit, ale mohlo to být samozřejmě i lepší. Škoda ztracených bodů v Bozkově, v Železném Brodě a v Semilech, mrzí samozřejmě i domácí porážky," řekl trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Podle trenéra do týmu dobře zapadly nové posily Lukáš Jisl, Ondřej Mach, Antonín Landiga a Tomáš Houžvička. Po odchodu Zboroně do Skalice ale chyběl týmu klasický střelec, částečně jej v závěru nahradil pouze 16 letý Houžvička. Tým měl vyrovnanou brankářskou dvojici Jakubičko - Průcha a hlavní kostru tvořili Hurán, Klazar, Janata, Piry a Cerman. „Chci kluky hlavně pochválit, že bojují, i když se nedaří," dodal trenér Pálka. Zimní příprava košťálovskému mužstvu začne 10. ledna, v jednání je zatím zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou.

Jistý už je odchod Houžvičky do FKP Turnov, proto bude klub znovu hledat především útočníka. „Určitě dojde v zimě ke změnám, máme vyhlídnuté některé posily, ale zatím nemůžeme jmenovat," doplnil Miroslav Pálka.

Nejlepší střelci týmu: Cerman 5, Houžvička 4, Huráň, Janata, Mach a Poledník 2.

Krajský přebor po podzimu:

1. Semily               13   7   3   3    35:22    24
2. Chrastava          13   7   2   4    32:21    23
3. Bozkov               13   6   5   2    27:22    23
4. Doksy                 13   7   2   4    19:21    23
5. Č. Lípa               13   7   1   5    28:21    22
6. Ž. Brod               13   6   2   5    36:29    20
7. Višňová              13   5   4   4    28:22    19
8. FKP Turnov B      13   5   3   5    24:24    18
9. Sedmihorky        13   5   2   6    28:28    17
10. V. Hamry          13   5   1   7    14:28    16
11. Mšeno              13   4   3   6    20:24    15
12. Košťálov           13   3   4   6    23:28    13
13. Hrádek             13   4   0   9    18:26    12
14. Skalice             13   2   4   7    16:32    10

Nejlepší střelci krajského přeboru celkově:

1. Beneš Jakub (Chrastava) 11
2. -4. Kaňkovský Karel (Č. Lípa) 10
2. -4. Studnička Tomáš (Višňová) 10
2. -4. Věchet Radim (Č. Lípa) 10
5. Červený Petr (Bozkov) 9
6. -8. Ježek Martin (Semily) 8
6. -8. Rozmajzl Michal (Chrastava) 8
6. -8. Šulc Dominik (Pěnčín-Turnov B) 8
9. Šťastný David (Ž. Brod) 7
10. -13. Kulhánek Michal (Mšeno) 6
10. -13. Kýček Daniel (Doksy) 6
10. -13. Šimek Pavel (Ž. Brod) 6
10. -13. Špína Martin (Sedmihorky) 6

Fotbalová hodnocení po podzimu:

Josef Petřík hodnotí podzim fotbalistů FK Pěnčín-Turnov

Zbyněk Houška hodnotí podzim fotbalistů Sokola Jablonec

Fotbalové kuriozity 3 aneb Vtipné momenty při zápasech na podzim 2014

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola

Podrobnosti o jednotlivých kolech:

Krajský přebor: Semily si podaly Mšeno a končí podzim na první příčce

Semily zbytečně ztratily remízou, Bozkov naopak vyzrál na lídra

FOTO: Košťálov zdolal v okresním derby Sedmihorky

V derby Bozkov – Semily vládli gólmani, padlo jen po gólu na každé straně

Derby v krajském přeboru zvládl lépe Bozkov

FOTO: Semily nečekaně přenechaly všechny body Hamrům

Krajský přebor: Semily vyhrály v České Lípě a stíhají první Chrastavu

Bozkov v derby zdolal Sedmihorky, vyhrály i Semily a Turnov B

FOTO: Semilští střelci se probudili a vyřídili sedmi zásahy Skalici

Košťálov a Bozkov braly bod, Sedmihorky nadělovaly Hamrům

FOTO: Výhru měli Semilští na dosah, nakonec má všechny body Chrastava

Kolaps Semil ve Višňové, vezou domů kanára

Krajský přebor: Výhry Bozkova nad Doksy a Sedmihorek v České Lípě

Bozkov porazil loňského mistra, Sedmihorky braly bod

Duely Semil s Turnovem B i Košťálova s Chrastavou skončily smírně

Bozkov i rezerva Turnova vybojovaly po bodu góly v nastavení

FOTO: Semily porazily v nervozním derby Košťálov

FOTO: Košťálov doma udolal rezervu Turnova

Vyhecované derby v Brodě, i přes dva vyloučené, vyhrály Semily

Bod veze jen Bozkov ze Skalice, Turnov B i Košťálov prohrály

FOTO: Semily přehrály přesvědčivě na úvod sezony Sedmihorky

Rozhovor s Jaroslavem Nesvadbou: Každý zápas musíme devadesát minut odmakat

Krajský přebor: Semily přes léto posílily, ale nespala ani konkurence + plakát týmu SK Semily

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj vybral firmy, které opraví komunikaci v Janově či most ve Víchové
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT