Posílená rezerva Hradce vyhrála v Přepeřích 2:0

28.09.2022 16:49:05 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V sobotním slunečném dopoledni přijel do Přepeř pro domácí velmi neoblíbený soupeř-rezerva ligového Hradce Králové. Ten byl navíc i díky reprepauze posílen o hráče ligového áčka. Výsledkem byla výhra hostů 2:0.

FK Přepeře - FC Hradec Králové B 0:2 (0:0)

Od začátku se hrál rychlý a důrazný fotbal. Do první šance se dostali domácí. V 8. minutě poslal míč za obranu hostí Janošík, na ten si naběhl Bulíř, který vyběhnuvšího brankáře Čábelku z hranice vápna přeloboval. Bohužel míč skončil těsně vedle branky. Ve 20. minutě se proháčkoval do vápna domácí Bulíř, ale Čábelka jeho střelu z úhlu zkrotil ve svých rukavicích. Ve 24. minutě se po centru z levé strany dostal do šance hostující Koubek, Truksa jeho pokus prsama z malého vápna chytil. Ve 27. minutě se rychlé kombinaci před vápnem dostal ke střele domácí Bulíř, ale jeho pokus levačkou se otřel o tyčku. Za tři minuty se po centru z pravé strany dostal z hranice vápna ke střele Hodač, Truksa si s prudkou střelou poradil. Ve 41. minutě zahrával trestný kop z levé strany Bulíř, nejvýše vyskočil Pavlata, ale míč jen těsně minul branku.

V úvodu druhé půlky měli šanci hosté. Ve 47. minutě se po akci na pravé straně dostal útočník hostů ke střele, ale Janošík jeho střelu do branky zablokoval. V 52. minutě předvedly Přepeře krásnou akci, když Novotný vysunul na levé straně rozběhnutého Bulíře, ten přihrál balón do kapsy na penaltu, ale nabíhající Martan sám před brankářem netrefil skoro opuštěnou branku. V 56. minutě hosté centrovali před branku, centr byl sražen a Nesvadba nešťastně míč ve skluzu před dotírajícím útočníkem uklidil k tyči bezmocného Truksy - 0:1. V 63. minutě se hosté po rychlém brejku dostali ve vápně ke střele Kosařem, Truksa střelu k tyči vyrazil na roh. V 65. minutě se ve vápně uvolnil Bulíř, míč vykulil na penaltu proti noze Novotnému, jeho střelu vykopl obránce z branky na roh. V 73. minutě si z pravé strany navedl míč na střed hostující Kosař, jeho prudká rána trefila zadní tyč a Koubek hlavou míč dorazil za Truksova záda - 0:2. Po této brance se hosté ještě více zatáhli a Přepeře marně dobývaly jejich branku. V závěru se ještě ke střele z 10 metrů dostal Pavlata, ale obránce před brankovou čárou míč zblokoval. O minutu později se na malém vápně dostal k hlavičce Janošík, ale Čábelka robinzonádou míč vyrazil na roh.

„Dnes to bylo o první brance. My jsme bohužel své dvě stoprocentní šance Bulířem a Martanem neproměnili a pak nás Hradec z nenápadné akce potrestal, takže jsme doma opět ztratili body. Jinak to byl velice pohledný a kvalitní zápas," hodnotil utkání za Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 56. vlastní, 73. Koubek. Rozhodčí: Coufal - Šmat, Jati, ŽK: 0:4. Diváků: 200. Přepeře: Truksa - Janošík, Tvaroha, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Novotný - Novák (71. Synek), Bulíř (81. Gebert), Šulc - Martan (88. Majer).

V příštím kole Přepeře zajíždí v sobotu 1. 10. do Benešova, výkop je v 10:15. Další domácí zápas hrají v sobotu 8. 10. od 10:30. Soupeřem bude celek FK Teplice B.