Přepeře přejely Semily, Rovensko i Sedmihorky bez bodu

07.05.2018 20:21:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Přepeře,Semily

Ve 21. kole krajského přeboru bodovaly z pojizerských mužstev jen Přepeře, které derby se Semilami ovládly v poměru 9:0. Body ale nezískali ani fotbalisté Sedmihorek a Rovenska, kteří shodně svým soupeřům doma podlehli 1:3.

Přepeře - Semily 9:0 (4:0)

Přepeře se do posledního celku tabulky zakously hned od úvodního hvizdu. V 6. minutě Vrabec našel Řeháčka, ten mu balón vrátil pod sebe a přepeřský středopolař míč uklidil k tyči - 1:0. V 10. minutě uvolnil Řeháček Novotného, jehož přihrávku před opuštěnou branku zlikvidovala na poslední chvíli hostující obrana. V 11. minutě se na pravé straně prokličkoval až brankové čáře Krasnický, přihrál pod sebe a obrana Semil opět těsně před Vrabcem odvrátila. Ve 13. minutě se uvolňoval na levé straně Vrabec, přešel přes Motejlka, ten ho fauloval a bohužel mu zřejmě předčasně ukončil sezonu. Ve 20. minutě zahrával z pravé strany roh Novotný a hosté po závaru před brankou vykopávali míč z brankové čáry. Ve 22. minutě se na levé straně uvolnil Vaníček, vystřelil a jeho střelu zastavila tyčka. Ve 31. minutě sklepl hlavou Řeháček do křídla na Novotného, na jeho centr si naběhl Petřík a pravačkou nedal šanci Zamastilovi v brance Semil 2:0. Ve 33. minutě rohový kop Novotného prodloužil na přední tyči Řeháček a osamocený Vokáček na zadní tyči skóroval - 3:0. Ve 36. minutě uvolnil Bína na vápně Vokáčka,ale jeho prudká střela prolétla těsně nad břevnem. Ve 41. minutě vyslal Nesvadba do šance nabíhajícího Novotného, jeho prudkou střelu brankář Zamastil vyrazil. Ve 43. minutě se po narážečce Peškara s Řeháčkem dostal k míči Krasnický. Udělal rychlou kličku a levačkou poslal míč k tyči - 4:0. Ve 44. minutě se na vápně uvolnil opět Krasnický, ale tentokrát jeho střelu zastavilo břevno. Ve 45. minutě Novotný z první vyslal do šance Peškara, ale ten z malého vápna přestřelil.

Hned v úvodu druhé půle zahrával Peškar rohový kop, odražený míč se dostal k Petříkovi, který nekompromisně zavěsil na 5:0. V 50. minutě se ocitl ve velké šanci Řeháček, ale sám před brankářem zaváhal, odražený míč se dostal na levou stranu k Vaníčkovi, ten se zbavil obránce a předložil míč na penaltu Sedláčkovi. Jeho první střelu na čáře zblokoval obránce a dorážka skončila nad brankou. V 51. minutě po rohu Novotného se k hlavičce prodral Nesvadba a brankář Zamastil v brance čaroval a vytáhl ji z pod břevna na roh. Zamastil se zaskvěl i v 59. minutě, kdy střelu Krasnického k tyči s námahou vyrazil na roh. V 68. minutě ale už nestačil na prudkou a umístěnou střelu Novotného - 6:0. V 70. minutě odcentroval Krasnický, Vaníček vystřelil z úrovně penalty z první a Zamastil opět jeho střelu vyrazil na roh. V 73. minutě si Novotný počkal na náběh Mičky do uličky, přesně načasoval přihrávku a Mička sám před gólmanem nezaváhal 7:0. O minutu později právě Mička poslal chybnou rozehrávkou do šance semilského Lakatoše, ale ten svůj únik nezakončil gólově, neboť netrefil branku. V 75. minutě napřáhl z 25 metrů Novotný, Zamastil jeho střelu vyrazil na roh. Z něho Nesvadba prodloužil hlavou a pro Vokáčka bylo jednoduché vstřelit svojí druhou branku - 8:0. V 83. minutě si na Bínovu uličku naběhl Vaníček, položil si na zem obránce Sůvu a nabil proti noze Novotnému, který pravačkou uzavřel skóre na 9:0!

„Zápas probíhal na jednu branku a otázkou bylo jen výše skóre. O to víc mrzí zbytečný faul na Vrabce, pro kterého po zlomenině zánártní kůstky sezona skončila...," uvedl k zápasu asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

„Musím konstatovat, že kvalita soupeře je na výborné úrovni a byli jsme rádi, že utkání neskončilo dvouciferně. Měřítko s tímto soupeřem snese jen pár hráčů. Další utkání hrajeme v domácím prostředí v sobotu s Hrádkem," hodnotil utkání trenér Semil Petr Javůrek.

Branky: 7. Vrabec, 31. a 49. Petřík, 33. a 76. Vokáček, 68. a 83. Novotný, 43. Krasnický, 73. Mička. Rozhodčí: Zlatník - Marek, Špáta, ŽK: 0:0. Diváků: 100. Přepeře: Majer - Krasnický, Vokáček, Nesvadba, Petřík - Novotný, Bína, Vrabec (26. Peškar), Vaníček - Sedláček (67. Mička) - Řeháček (67. Horáček). Semily: Zamastil - Sůva, Králíček, Hradecký, Motejlek - Káňa, Grebeníček, Lakatoš, Lukeš - Kutek (63. Adamec), Balcar (77. Brett).

Rovensko - Skalice 1:3 (1:1)

První poločas měli domácí povedený, ale zahodili nejméně tři tutové šance (Štěpnička, Šteffan a Malý), které mohly zápas rozhodnout. Do vedení tak šli hosté brankou Bezoušky ve 37. minutě, za tři minuty vyrovnal po krásné akci Štěpnička, když se na jejím konci trefil přesně k tyči.

Ve druhém poločase museli v domácí sestavě střídat zkušení Mencl a Vítek a kombinační hra prakticky skončila. V 64. minutě domácí nevyužili standardní situaci, naopak hosté z ní vytěžili rychlý protiútok, ze kterého vstřelil gól Demke. V závěru pak využil ještě chybu domácích Tschakert a stanovil výsledek zápasu na 1:3.

Branky: 40. Štěpnička - 37. Bezouška, 64. Demke, 82. Tschakert. Rozhodčí: Kvítek, Nádeník, Horáček, ŽK: 4:4. Diváků: 100. Rovensko: Prokopec - Kočí, Vítek (69. Pařízek), Bangha, Valentin - Mencl (61. Koubek), Štěpnička, Šteffan, Němec, Krejčík - Malý.

Sedmihorky - Doksy 1:3 (0:1)

V 6. minutě pálil vedle Škréta. Ve 27. minutě přišla špatná domácí rozehrávka a z 16 metrů se trefil přesně k tyči dokský Burian - 0:1. ve 39. minutě ještě střelu Škréty zblízka zblokoval obránce.

Druhý poločas se odehrával podobně. V 60. minutě šel sám na branku Ložek, ale šanci nevyužil. V 70. minutě domácí obránce špatně nahrával a našel balonem soupeře Finklára, který zvýšil na 0:2. Po další chybě domácího hráče o pět minut později se míče zmocnil Kukla, jenž vstřelil třetí gól hostů. V posledních deseti minutách se domácí probudili, zatlačili hosty do jejich pokutového území a snížení přinesl gól z kopačky Hořáka po centru Škréty. Ještě v 90. minutě hlavičkoval Marek do gólmana.

„Ulehčili jsme vítězství soupeři vlastními chybami. Zatímco my své šance neproměňovali, tak hosté naopak efektně trestali naše chyby," doplnil k zápasu asistent trenéra Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 85. Hořák - 27. Burian, 70. Finklár, 75. Kukla. Rozhodčí: Marek - Zlatník, Špáta, ŽK: 1:2. Diváků: 50. Sedmihorky: Lamač - Novotný, Holý, Marek, Čermák - Kroupa, Ložek, Kodr, Močkovský - Hořák, Škréta.