Říjnové setkání starosty Turnova proběhlo v Nudvojovicích

15.10.2017 11:42:27 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Říjnové setkání starosty Turnova proběhlo v Nudvojovicích

Ve středu 4. října 2017 pokračovalo pravidelné setkávání starosty s obyvateli města Turnova. Říjnové setkání patřilo lokalitě Nudvojovice.

Po loňské premiéře zavítal starosta na druhé setkání do občerstvení fotbalového hřiště v Koškově ulici. Setkání se účastnila desítka obyvatel, která starostu nijak nešetřila a zahájila setkání rovnou diskusí témat, které je nejvíce trápí. Hned v úvodu se řešily možnosti propagace setkání, kde vzešel požadavek na přidání oficiální plakátovací plochy pro lokalitu Nudvojovice. Obyvatelé by si také přáli být informování o setkání veřejným rozhlasem. Používání rozhlasu pro informativní účely však zrušilo zastupitelstvo města s účinností od května 2015 z důvodu opakujících se stížností obyvatel města.

Obyvatelé Nudvojovic se hlavně zajímali o současnou situaci v objektech s nepřetržitým provozem. Již v loňském roce obyvatelé proti nevítanému sousedovi bojovali prostřednictvím podání petice. Na základě petice a jednání s obyvateli Nudvojovic byla ve společnosti provedena prohlídka a Krajská hygiena uložila podniku, aby provedla úpravu technologie proti zamezení zápachu. Technologie měly být nainstalovány do července tohoto roku, avšak místní obyvatelé si i nadále stěžují na nepříjemný zápach. Starosta na místě slíbil, že bude kontaktovat Stavební úřad Turnov s žádosti o kontrolu instalace požadovaných technologií.

Od loňského setkání se do lokality Nudvojovic umístily dvě lavičky. Jedna je dle přítomných obyvatel zcela v pořádku, avšak umístění druhé lavičky se příliš nepovedlo a žádají město o nápravu. Lavičky jsou v současnosti umístěny v parčíku, který by místní obyvatelé rádi využívali jako místo setkávání při neformálních událostech, například opékání či společná oslava pálení čarodějnic. Od parčíku se dostáváme také k probírané tématice údržby zeleně. Místní obyvatele trápí některé neudržované plochy a žádali město o pomoc při urgencích vlastníka pozemků. Kromě pravidelné údržby byl pan starosta upozorněn na nebez-pečně se naklánějící strom.

Doprava je stálým tématem všech setkání se starostou a v Nudvojovicích tomu nebylo jinak. Kromě oprav konkrétních komunikací se zde řešilo také parkování nejen v blízkosti velkých výrobních závodů, ale také v oblasti u terminálu vlakového nádraží. K dopravní problematice se také vázaly žádosti na doplnění chybějícího značení či omezení vjezdu pro kamionovou dopravu. Od obyvatel vzešel námět na posun přechodu pro chodce od bývalých uhelných skladů blíže k Alešově ulici, který by usnadnil pohyb dětí do školských zařízení. Tento přechod je skvělým příkladem, jak spolupracovat na projektu Nádražní ulice, který se blíží ke své realizaci.

Ohledně projektu Nádražní ulice bude příští setkání starosty s obyvateli, které se uskuteční ve středu 8. listopadu 2017 od 17:00 hodin v prostoru školní jídelny odloučeného pracoviště ZŠ Skálova v Alešově ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V září se starosta Turnova sešel s obyvateli v ZŠ Žižkova
Starosta Turnova se setkal s občany v Dolánkách
Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova
Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT