Vedení v tabulce přeboru udržely Roztoky, naplno bodoval i Stružinec

26.08.2014 11:32:06 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Zajímavě se zatím vyvíjí letošní okresní fotbalový přebor. Všechny týmy už nějaký ten bod ztratily, vedení v tabulce udržely i přes remízu v Jilemnici Roztoky a druhé jsou rovněž ambiciózní Přepeře po výhře nad rezervou Košťálova. Poprvé vyhrál i poslední mistr přeboru Stružinec, jenž porazil Bělou.

Kromě rozšířeného zpravodajství právě z těchto tří utkání přinášíme i přehled dalších zápasů. Libštát těsně zdolal Novou Ves, která stále nemůže najít herní pohodu po pádu z krajské soutěže. V dalším podkrkonošském derby Horní Branná B porazila 4:3 Mříčnou. Neměla to ale vůbec jednoduché, protože hosté do 70. minuty vedli, ale pak domácí zabrali a dvěma brankami ještě výsledek otočili. Celkem jasné bylo vítězství Studence nad Bozkovem B. Víchová spíše vydřela výhru nad Lomnicí. Ta sice v zápase vždy prohrávala, ale v závěru měla velkou převahu a byla blízko vyrovnání.

V dohrávkách v týdnu slavily výhru Košťálov nad Bělou, Lomnice v Horní Branné a remízou skončilo utkání Jilemnice B - Mříčná. Zbylá dohrávka Studenec - Víchová se hraje ve středu 27. 8. od 17 hodin. Domácí se v případě úspěchu mohou posunout do čela tabulky!

Stružinec - Bělá 2:1 (2:0)

Na stružineckém hřišti se utkala dvě nejlepší mužstva loňského ročníku přeboru. Domácí mohli již počítat se střelcem Votočkem a poprvé oblékl žlutomodrý dres Lukáš Böhm. Hosté přijeli s velmi mladým týmem, kterému zkušenost dodávají kapitán Čokina, Kukučka a špílmachr Bažík. Stružinec chtěl již naplno bodovat, aby neztratil kontakt s první polovinou tabulky. Hosté naopak neměli co ztratit.

Domácí začali velmi zostra. Ve 4. minutě se navrátilec do sestavy Votoček uvedl tím nejlepším způsobem. Svoji lepší nohou levačkou napálil balon k tyči bezmocného brankáře Šíra. Asistenci si připsal kolega z útoku Böhm. V 6. minutě důrazný Böhm vybojoval balon po chybě hostů po autovém vhazování, Votoček doleva přenesl balon na Sehnoutka, a ten se nemýlil - 2:0. Bělský Bažík poté neuspěl z trestného kopu ani v následné dorážce. Ve 44. minutě stoper hostů Čokina přihrál z rohu do vápna Zaplatílkovi, který ovšem trestuhodně minul.

Okresní fotbalový přebor, utkání TJ Sokol Stružinec - Jívan Bělá<br />Autor: Zdeněk Matura V 66. minutě střídající Hajna snížil na 1:2. Hosté cítili šanci na bod a domácí jim umožnili si vytvořit tlak vyklizením středu hřiště. V 86. minutě se zaskvěl domácí brankář Škopán, který reflexivně vyrazil střelu Bažíka na roh. V 90. minutě dalším bravurním zákrokek vyrazil střelu Bažíka a udržel pro domácí výhru.

Branky: 4. Votoček, 6. Sehnoutek - 66. Hajna. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 3:1. Diváků: 140. Sestava Stružince: Škopán - Hamáček, Hloušek, L. Stránský, Schreyer - Matěja (68. Vágenknecht), Martinec, Vágner, Sehnoutek - Votoček, Böhm (78. Bajgar). Fotogalerie z utkání

Přepeře - Košťálov B 4:1 (0:0)

V prvním poločase šlo o lehké oťukávání z obou stran s lehčí převahou domácích, ale žádná branka nepadla i kvůli tomu, že nebyl odpískaný faul v pokutovém území na Tokana.

Ve druhé části se domácí hráči Přepeř rozstříleli a od druhého gólu byla patrná jejich jasná převaha. Za Přepeře poprvé nastoupila i nová posila Jaroslav Peškar a uvedl se jednou brankou.

Branky: 58. Tokan, 61. Peškar, 67. Trč, 86. Císař - 78. Jakub Moravec. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Přepeře: Šmídek - Tušer, Kupka, Kopečný, Kubáček - Trč (75. Kvapil ml.), Uličný, Peškar (88. Šulava), Horák - Císař, Tokan (85. Víšek).

Jilemnice B - Roztoky 2:2 (1:1)

Domácí začali lépe, ale do šancí se více dostávali hosté. V 5. minutě Jakub Nýdrle střílel těsně vedle. Ten samý hráč v 11. minutě šel sám na brankáře Tuže, který však jeho střelu chytil. V 19. minutě brankář Roztok Dlabola dlouhým výkopem vysunul za obranu Jakuba Nýdrleho, který po zemi prostřelil brankáře - 0:1. Ve 22. minutě po rohovém kopu Mečíř hlavou pouze do boční sítě Tužeho branky. Ve 30. minutě bombu Jakuba Nýdrleho jilemnický brankář opět vyrazil. Potom přišli ke slovu domácí. Ve 44. minutě po střele na zadní tyč zblízka vyrovnal na 1:1 Tuže.

V poločase zřejmě domácí trenéři polili své hráče živou vodou a domácích bylo plné hřiště. Již v 53. minutě středem unikl Tonar, a bylo to 2:1. V 60. minutě Dlabola chytil další gólovou příležitost domácích. V 61. minutě Tuláček šel sám na Tuže, ale nedal. V 77. minutě Tuláček prodloužil na Kupkára, a ten nekompromisně srovnal na 2:2. V poslední minutě ještě domácí mohli strhnout vítězství na svou stranu, ale Dlabola střelu zblízka vyrazil na roh. Bojovné podkrkonošské derby tak nakonec skončilo spravedlivou remízou.

„Vypadli nám bezprostředně před utkáním ze sestavy dva hráči kvůli náhlé indispozici a proto jsme museli na poslední chvíli provést změny, což se projevilo i v zápase. Samotné utkání mělo dobrou atmosféru. Na derby nás přišlo povzbudit  také mnoho diváků z Roztok, kterým tímto děkujeme," uvedli trenéři hostů Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 44. Tuže, 53. Tonar - 19. Jakub Nýdrle, 77. Kupkár. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Sestava Roztoky: Dlabola - Hornig, Mečíř, Mikolášek (46. O. David) - Baytalon (61. Tuláček) - Jarda Nýdrle, Illner, Kužel - Jakub Nýdrle, Kopáček, Kupkár.

Další utkání 3. kola:

Libštát - Nová Ves 3:2 (1:1)
Branky: Palounek, Patka, Semecký - Saliga, Tomášek. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 2:0. Diváků: 80.

Horní Branná B - Mříčná 4:3 (2:2)
Branky: Fiedler 2 (obě z penalty), L. Svoboda, M. Svoboda - Podzimek, Jiřišta, J. Jaroš . Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 1:0. Diváků: 160.

Studenec - Bozkov B 3:0 (1:0)
Branky: J. Synek 2, Havlíček. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 0:0. Diváků: 150.

Víchová - Lomnice B 3:2 (2:0)
Branky: Mikolášek, P. Hartig st, Rypl - Kraus 2. Rozhodčí: Klouda, ŽK: 0:0. Diváků: 60.

Dohrávky 1. kola:

Košťálov B - Bělá 2:0 (0:0)
Branky: R. Baudyš, L. Stránský. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 2:1. Diváků: 120.

Jilemnice B - Mříčná 3:3 (3:3)
Branky: Šťastný 2, Tuže - Kubelka 2, D. Jaroš. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 2:1. Diváků: 150.

Horní Branná B  - Lomnice B 3:5 (1:3)
Branky: Fiedler, Novotný, Svoboda - Hrnčíř, J. Ďoubalík, Kraus, Cerman, Fedorko.  Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 2:2. Diváků: 50.