Volejbalisté TJ Zikuda Turnov na úvod 1. ligy dvakrát vítězně

26.09.2016 21:53:23 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V zahajovacím utkání prvoligové sezony zavítali v pátek večer turnovští volejbalisté na palubovku Nymburka, což znamenalo souboj s třetím týmem loňské sezony. V rámci druhého kola pak zavítali turnovští volejbalisté opět po týdnu, kdy zde zvítězili v Českém poháru, na palubovku Chocně. Oba zápasy Turnovští vyhráli a jen o skóre jsou v tabulce druzí.

Volleyball Nymburk - TJ Zikuda Turnov 0:3 (-14, -22, -21)

Domácí nastoupili i s čerstvou posilou z Odoleny Vody Bartůňkem, a jelikož hosté přijeli taktéž s kompletní sestavou, dal se očekávat zajímavý zápas. Turnovští vstoupili do utkání výborně, od úvodu zápasu diktovali tempo hry a od prvních míčů si začali budovat náskok. Výsledkem byl jednoznačně získaný první set, ale bylo jasné, že domácí již hůře hrát nemohou.

Druhou sadu zahájili lépe domácí, kteří si vytvořili dvoubodový náskok, ale již po prvním technickém time - outu bylo srovnáno a vedení postupně získávali na svou stranu hosté. Turnovští výborně přihrávali a s vysokou úspěšností útočili do rozhozené obrany domácích. Rozhodující náskok získal Turnov při podání Fučíka a vedení 16:20 již nepustil.

I do třetího setu vstoupili lépe domácí, ale turnovští trpělivou hrou na ztrátu a dobrými bloky jejich náskok postupně zlikvidovali a při podání Čermáka šli do rozhodujícího trháku 14:19. Domácí ještě dokázali snížit na 18:20, ale zkušenější hosté si již náskok pohlídali a mohli tak slavit první letošní vítězství.

Sestava Turnova: Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L - Kunc). Střídali: Folprecht, Kovář, Melich, Bukovjan, Šén.

VK Choceň - TJ Zikuda Turnov 1:3 (-27, 23, -17, -16)

Domácí dokázali v pátečním zápase otočit utkání s ČZU Praha z 0:2 na 3:2 a tak se dalo předpokládat, že utkání nebude tak jednoznačnou záležitostí jako v Českém poháru. Turnováci nastoupili bez Fučíka se třemi změnami v sestavě, kdy na nahrávce nastoupil Folprecht a dalšími novými tvářemi byli Šén a Bukovjan, kteří nahradili Bäumelta s Kuncem.

V bouřlivé atmosféře začali lépe domácí, a to i přes to, že hosté měli velice dobře přihráno. Turnovští smečaři však nedokázali dobrý příjem využít, a tak na ukazateli rychle svítil stav 6:2 a 17:13. Turnováci se však dokázali včas vzpamatovat a díky zlepšenému útoku a obraně dotáhli set do napínavé koncovky, ve které byli šťastnější a získali ji na svoji stranu.

Druhý set byl vyrovnanou bitvou, domácí však dokázali ve střední části využít nepřesností ve hře Turnova a dostali se do vedení 16:14 a 21:17. Turnovští dokázali dobrými bloky zkorigovat na 24:23, ale více už jim domácí nepovolili a stav na sety byl 1:1.

Do třetího setu provedli hosté změny v sestavě, kdy se na palubovku dostali Bäumelt s Kuncem a korektury se jim vydařily. Jejich hra se uklidnila, přišlo zlepšení celého týmu ve všech činnostech a to se projevilo také na skóre. Rozhodující zlom nastal při podání Čermáka, kdy dobrou obranou došlo k odskočení ze stavu 12:14 na 12:18 a o vítězi 3. sady nebylo pochyb.

Stejný průběh měl i čtvrtý set, kdy v úvodu vyrovnané skóre na svou stranu strhl bodovou šňůrou ve střední části Turnov. Turnovští tak díky zlepšenému kolektivnímu výkonu ve 3. a 4. sadě mohli slavit druhé vítězství v soutěži, a připsali si tak skvělý start do ligy.

Sestava Turnova: Folprecht, Šén, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L - Bukovjan). Střídali: Kovář, Melich, Bäumelt, Kunc, Kuncíř.

V příštím kole přivítají Turnováci v domácí hale nejprve v pátek 30. 9. 2016 vedoucí tým soutěže VK EGE České Budějovice B (19:30) a v sobotu 1. 10. 2016 družstvo ČZU Praha B (16:30), který je vesměs složen z juniorských reprezentantů ČR.

Další výsledky 1. a 2. kola: VK Choceň - TJ ČZU Praha 3:2 (-23, -18, 15, 14, 8), Tesla Brno - VSK Staré Město 2:3 (-18, 11, 23, -13, -11), ČZU Praha B - MFF Praha 3:0 (19, 26, 24), České Budějovice B - Dobřichovice 3:0 (23, 13, 21), Beskydy - Brno B 3:0 (21, 20, 21), Beskydy - VSK Staré Město 3:1 (23, -22, 12, 18), ČZU Praha B - Dobřichovice 2:3 (31, -23, 16, -22, -9), České Budějovice B - MFF Praha 3:0 (22, 19, 20), Volleyball Nymburk - TJ ČZU Praha 3:0 (16, 18, 23).