Začátek roku 2024 proběhl v Turnově hudebně a barevně

08.01.2024 18:11:53 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Začátek roku 2024 proběhl v Turnově hudebně a barevně

Novoroční ohňostroj zahájil turnovský rok 2024. Na přelomu roku je to tradicí od roku 1998, kdy se ještě podobná akce konala na náměstí Českého ráje. V roce 2009 se přesunula do bezpečnějšího prostředí Na Lukách a do termínu, kdy se mohou dívat také rodiny s dětmi. Hudební složka odpoledne nemůže chybět, v letošním roce s příjemnou rockovou muzikou skupiny Jen tak na pohodu.

Po výzvě ministra vnitra Víta Rakušana vedení město důkladně zvažovalo možnost zrušení akce na poslední chvíli. Nakonec Novoroční ohňostroj 2024 proběhl v původně plánované podobě. Konání nemělo nijak zpochybnit pietu, ale připomenout příchod nového roku, který vždy přináší určitou naději do budoucna.

„Show profesionálně a na špičkové úrovni připravuje Zdeněk Pohl, kterému patří velké poděkování za celkové zajištění představení. Stejně tak se patří poděkovat všem sponzorům ohňostroje, který by bez jejich výrazného přispění nemohl proběhnout v této podobě," připomněla tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Novoroční ohňostroj v Turnově s doprovodným programem<br />Autor: Marcela JandováMěsto Turnov ohňostroj pokrývá pouze minimální částkou, většina je financována právě turnovskými podnikateli a firmami. Podle návštěvnosti se i letos potvrdilo, že novoroční zážitek si nenechá ujít řada místních i obyvatel okolních obcí. Jak zmínil starosta Tomáš Hocke v úvodním slovu, akce rozhodně není jen místem, kde se odpálí ohňostroj, ale také prostorem pro setkání se širší rodinou či přáteli, kde si můžeme navzájem popřát vše dobré do nového roku.

Moderátorka odpoledne Eva Kordová během odpoledne několikrát připomněla letošní výtvarnou soutěž. Děti mohly přinést obrázek na téma šperkařské tradice našeho města. Sešel se úctyhodný počet nejrůznějších náhrdelníků, náušnic, prstenů a přívěšků. A každý z malých výtvarníků také dostal sladkou odměnu.

Družstvo umělecké výroby Granát Turnov, které v těsně uplynulém roce oslavilo kulatou sedmdesátku, navíc věnovalo dárkové tašky pro tři vylosované umělce. Těšte se na výstavu všech prací, která se brzy objeví na schodišti historické radnice v ulici Antonína Dvořáka.

„Ještě jednou děkujeme všem sponzorům a partnerům akce: Měšťanský pivovar Turnov, Final - obaly, Komerční Slévárna Turnov, Pamico Czech, Richter Heating, Zikuda - vodohospodářské stavby, Crytur, Dias Turnov, Granát Turnov, Kašír, Kontakt - služby motoristům, Pivovar Svijany. Za poskytnutí improvizovaného pódia patří poděkování firmě Autodoprava Dovosstrans a stejně tak všem, kdo se podíleli na dalším zajištění a organizaci akce. Přejeme vám vydařený nový rok 2024, více dobrých zpráv a hodně naděje do budoucna," dodala tisková mluvčí města Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Novoroční ohňostroj 2024 v Turnově bude
Jak probíhaly Vánoční trhy 2023 v Turnově
Rozsvícení stromu v Turnově spojili s adventem v Uličce řemesel
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Nový rok 2023 v Turnově odstartovala působivá světelná show s hudbou
Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje
První den roku 2020 začal v Turnově tradičním novoročním ohňostrojem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT