Florbalová 1. liga žen zavítala poprvé do Turnova

11.10.2018 15:54:25 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Muži TJ Turnov v Národní lize nedokázali zachytit nástup Pelhřimova, kterému tak vysoko podlehli. Naopak mužská rezerva zvládla oba své duely a vévodí Liberecké lize. 1. liga žen byla poprvé k vidění na turnovské palubovce, kde se turnovskému týmu, po sobotní porážce, podařilo v neděli přetlačit Dračice, a udržet tak krok se špičkou tabulky.

Dařilo se také mládeži, junioři i starší žáci zvítězili ve všech svých zápasech, dorostenky k jedné výhře přidaly remízu. První zápasy sezóny mají za sebou také elévové a mladší žákyně.

Národní liga, 5. kolo

Spartak Pelhřimov - TJ Turnov 10:1 (2:0, 5:0, 3:1)

Před stovkou diváků utrpěli turnovští florbalisté jednu z nejvyšších porážek v Národní lize. Domácí dokázali zúročit své zkušenosti z první ligy a trestali všechny chyby v turnovské defenzivě. Naopak hosté využili ke vstřelení pouze jedinou svou šanci. Utkání rozhodla především druhá dvacetiminutovka, ve které se Pelhřimov trefil hned pětkrát a turnovští většinu času strávili v oslabení, čímž měl soupeř jednodušší cestu si tento nadějný náskok vybudovat. V tabulce tak turnovští florbalisté klesli na osmé místo a v následujícím týdnu je čeká dvojutkání s Florbalem Kobylisy. Nejprve se oba celky střetnou ve středu v rámci Poháru České pojišťovny v Turnově, v neděli pak v šestém kole Národní ligy v Praze.

Komentář trenéra domácích: „V dnešním zápase podali všichni hráči výborný výkon a to se odrazilo i na výsledku utkání. Děkujeme divákům za podporu!"

Komentář trenéra hostů Antonína Palatínuse: „Nechytli jsme se už od začátku zápasu. Soupeř si vedení zkušeně hlídal a byl lepší a lepší. My jsme byli už jenom horší a horší. Dneska to od nás nevyšlo nikomu a dostali jsme nářez, který jsme ještě nezažili. Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství."

Branky: 4. Fučík, 16. Knězů, 23. Běhounek, 29. Běhounek, 35. Blažek, 38. Fučík, 39. Fučík, 51. Drgoňa, 55. Běhounek, 58. Běhounek - 54. Vitásek. Rozhodčí: Pěnička - Šafář; vyloučení: 4:6; využití: 4:1. Diváků: 104.

1. liga žen

3. kolo: TJ Turnov - Florbal Chomutov 5:7 (4:2, 1:1, 0:4)

Historicky první domácí zápas první ligy žen přiblížila hrající trenérka Marcela Urbanová: Hned ve druhé minutě skórovala Urbanová po nahrávce Müllerové. Další střídání druhé lajny znamenalo ve čtvrté minutě falší branku zásluhou Červová po nahrávce Urbanové. Hra se přelévala nahoru dolu, šance byly na obou stranách. V osmé minutě se dostala na hřiště nebezpečná Červová a po nahrávce Müllerové jsme se dostali do vedení 3:0. Po vyhraném buly se dostal Chomutov na naši půlku a skóre na tabuli se měnilo na 3:1 po střele Malecké. Na střídačce jsme si řekli, že musíme být v klidu a podržet míček. To bohužel nevyšlo a v deváté minutě bylo skóre 3:2 po střele Schoberové. Klid na hokejce nebyl ani na jedné straně, hra se přelévala ze strany na stranu, ale většina střel byla zblokována. V 15. minutě vlétla na hřiště Červová a po nahrávce Urbanové završila hattrick a upravila stav na 4:2. Zbytek první třetiny proběhl v poklidu.

Po odpočinku v šatně a dalších taktických pokynech jsme šli do druhé třetiny. Hned 20 vteřin po začátku třetiny měla gólovku na holi Urbanová, ale tu úspěšně vychytala Blahniková a skóre se neměnilo. Opět se potvrdilo, že máme skvělé vstupy do třetin a hned v 22. minutě skórovala Veselá po skvělé individuální akci. Turnov i přes několika minutový tlak gól nevstřelil a štěstí se obrátilo na stranu Chomutova. Ve 27. minutě vstřelila pro nás velmi smolný gól Malecká z poloviny hřiště, a skóre se tak měnilo na 5:3. Obě dvě gólmanky předváděly neskutečné výkony a proto byla střelecká impotence hlavně z naší strany tak velká. Ve 36. minutě se nechala lehce unést hrou Kotátková a byla vyloučena na dvě minuty za vrážení zády. Oslabení jsme přečkali bez ztrát a dohráli jsme v klidu a míru druhou třetinu.

Při příchodu z šatny nás přivítal kotel mladých turnovských nadějí, které přijeli fandit hned po svých zápasech. Do třetí třetiny vstoupil lépe Chomutov vyhraným buly. Poprvé se nám nepovedl vstup do třetiny a Chomutov toho využil a během dvou minut nám dal dva rychlé góly po střelách Malecké a Schoberové. Skoré 5:5 jsme mohli otočit na naší stranu, kdy jsme měli výhodu dvou minut přesilové hry. Přesilová hra byla plná šancí, ale bohužel se nám ji nepovedlo využit. Poté, co skončila naše přesilová hra, tak jsme šli hned do oslabení, které se nám opět podařilo ubránit. Hra se opět přelévala ze strany na stranu, šance se objevovaly na obou stranách. Minuty pomalu, ale jistě ubíhaly a v 50. minutě skórovala Kratochvílová ze střední vzdálenosti. Turnov byl v neustálém tlaku, ale střelecká smůla a někdy i zbytečné kombinace nás připravily o 3 body. Po neúspěšném dobýváni chomutovské branky stačila jedna střela z hokejky Čihákové, která potvrdila výhru Chomutova 5:7. Děkujeme divákům za skvělou atmosféru.

Komentář trenéra hostů Davida Tauše: „Po katastrofálním začátku, jsme se dopracovali k úžasnému výkonu, díky kterému jsme dnes vyhráli. Utkání bylo po celých 60 minut nahoru a dolu. Pro diváky to muselo být velmi zajímavé utkání ve kterém padlo dost branek. Musím pochválit holky za dnešní výkon a doufám, že takových zápasů bude více. Dále děkuji soupeři za utkání, fanouškům za krásnou atmosféru. "

Komentář trenéra domácích Marcela Urbanová: „V průběhu první a druhé třetiny utkání jsme byly aktivnější i více na míčku, bohužel jsme doplatily na naši nedůraznost. Třetí třetina rozhodla tento zápas. Do dalších bojů máme ponaučení, že musíme hrát důrazně a precizněji. Děkujeme soupeři za hru. Přejeme šťastnou cestu domů."

Branky: 3. Urbanová, 5. Červová, 9. Červová, 16. Červová, 23. Veselá - 9. Malecká, 10. Schoberová, 28. Malecká, 42. Malecká, 43. Schoberová, 51. Kratochvílová, 59. Čiháková. Rozhodčí: Honíšek - Macoun; vyloučení: 2:1; využití: 0:0. Diváků: 42. Zásahy brankářů: Horáková 15 - Blahníková 34.

4. kolo: TJ Turnov - Rudý Dračice Mladých nadějí Týn 8:7 (5:3, 2:3, 1:1)

Hned na úvod diváky rozehřála bývalá extraligová hráčka krásnou střelou do šibenice Barbora Červová, a to již v čase 1:05. Skandující diváci se nestihli ani pořádně usadit a znovu se zakousnout do labužnických pokrmů z nabídky místního butiku, protože turnovské hráčky zvýšily vedení na 2:0 v zápase hned 35 vteřin po prvním gólu. O druhý, neméně parádní gól, se postaralo duo Bajerová - Veselá. Tempo hry se poté trochu uklidnilo. Přece jenom před námi bylo ještě 58 minut zápasu a bylo by hloupé nenechat si nějaké skvostné momenty i na další třetiny. Hostující tým vyzkoušel pozornost místních diváků nastřelením tyče v šesté minutě zápasu. O pár minut později, v čase 11:18, se už hosté mohli radovat naplno z jejich prvního gólu v zápase, kdy Stašková vyslala pumelici ze střední vzdálenosti a takříkajíc fotbalově angličákem o tyčku korigovala z pohledu hostů skóre. Radost ze snížení ale hostům nevydržela ani minutu, kdy v čase 12:07 zvýšila turnovskou radost Veselá. Půl minutky na to již Veselá byla veselá o trochu méně, protože hostující hráčka Hašlová znovu dotáhla Mladé naděje na dostřel. Včas se však do hry vložila zkušená turnovská harcovnice Leona Müllerová, která zařídila odskočení turnovského celku na dva góly, 4:2. Tento již skoro nudný scénář se opakoval ještě jednou, kdy radost přecházela ze strany na stranu. Gól za hostující vstřelila Šímová a za turnovské Pavla Klementová. Po první třetině tabule hlásila skóre 5:3, což odpovídalo i počtu střel 10:7.

Stejně jako v první třetině Nella Stašková probudila střelecky hostující tým krásnou dalekonosnou střelou, která vymetla dokonale roh branky, a to již v čase 21:09. Mezi diváky bylo cítit jemné napětí. Druhá třetina po očku opisovala od té první a tak se z dalšího gólu mohly radovat hráčky Turnova, a to po neskutečné kombinaci známé údernické dvojice Bajerová - Veselá. Stylem já na bráchu, brácha na mě, zametala krásnou akci zmíněné dvojce střelkyně gólu Bajerová a Turnov se ujal vedení 6:4. Prohrávat o dva góly ale moc hostujícím hráčkám nevonělo a tak se v časech 25:48 a 28:37 rozhodly vyrovnat. Nejprve míček do sítě dopravila Bočková, poté Hašlová, a tak stav zápasu byl vyrovnaný 6:6. V hale bylo cítit, že hostující celek byl na koni, a to se přirozeně nelíbilo jedné z tahounek týmu, Leoně Müllerové. Hostujícím dovolila vyrovnaný stav pouze 11 vteřin, poté jim narušila rozehrávku a uklidila míček tam, kam patří. Stav zápasu byl 7:6 pro Turnov. V druhé třetině se už skóre neměnilo.

Do třetí třetiny nastupovali oba týmy připravené se porvat o tížené tři body. Na první minuty třetiny nestihla dorazit taktika ani klid na hokejkách, a tak se diváci mohli bavit hrou hezky pěkně nahoru dolu. Na trápení obou celků a velké zmatky jak v rozehrávce, tak v bránění, se již nemohla dále koukat Pavla Klementová, a proto raději krásně zavěsila míček pod horní tyč v čase 45:31, což znamenalo vedení turnovského celku o dva góly 8:6. Další minuty hry se nesly ve znamení hry nahoru dolu a moc taktiky jsme neviděli, což si diváci náležitě užívali. Gól visel ve vzduchu prakticky každou vteřinu hry, ale ne a ne to trefit. První šťastná byla až v čase 57:41 hostující hráčka Jana Nováková, která přinesla radost pro hosty v podobě snížení na 8:7. V hale by se dala atmosféra krájet, protože zkušení turnovští diváci věděli, že přichází turnovská specialitka napříč snad všemi kategoriemi, a tou je infarktový závěr. Naštěstí hostující tým počechral turnovské pouze fyzicky, což vyústilo v dva tresty. Poslední povedená finesa pro diváky byl skvěle načasovaný samostatný únik hostující hráčky přesně na poslední vteřinu, takže dechberoucí akci přerušil klakson a turnovský celek mohl naplno propuknout v radost a připsat si veledůležité tři body do tabulky.

Komentář trenérky domácích Marcely Urbanové: „Po úspěšném vstupu do zápasu se opakoval sobotní scénář, opět jsme inkasovaly branky z individuálních chyb. Zápas byl ve velikém tempu a mladý tým protihráček nám nenechal nic zdarma. Po infarktovém konci utkání štěstí přálo nám. Děkujeme soupeři za rychlou hru a přejeme štastnou cestu domů."

Komentář vedoucího hostů: „Před zápasem jsme si řekli taktické pokyny, které jsme nebyli schopni plnit. Dostávali jsme zbytečné góly ze situací, které jsme si xkrát kreslili na tabulku. Postupem času se naše hra zlepšila a začaly padat branky. Další věcí je, že se nás držela smůla. Nechtěli jsmetřetí zápas prohrát o gól. Děkujeme soupeři za napínavý zápas."

Branky: 2. Červová, 2. Bajerová, 13. Veselá, 16. Müllerová, 17. Klementová, 24. Bajerová, 29. Müllerová, 46. Klementová - 12. Stašková, 13. Hašlová, 17. Šímová, 22. Stašková, 26. Bočková, 29. Hašlová, 58. Nováková. Rozhodčí: Mádr - Macoun; vyloučení: 0:3; využití: 0:0. Diváků: 45. Zásahy brankářů: Horáková 10 - Werbynská 18.

Liberecká liga mužů

Turnaj Český Dub (sobota 6. října): TJ Turnov B - TJ Sokol Koberovy - Stará garda 8:4, SC Podještědí Český Dub B - TJ Turnov B 5:10.

2. liga juniorů

Turnaj Lovosice (sobota 6. října): TJ Turnov - Florbal Jirkov 5:3, FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 4:6.

1. liga dorostenek

Turnaj Česká Lípa (sobota 6. října): TJ Turnov - FBK Wings Most 9:1, BK Real Roudnice - TJ Turnov 4:4.

Liga elévů

Mladé turnovské naděje vyrazili v sobotu 6. října ke svému prvnímu turnaji do Liberce. Všem, včetně několika nováčků, se do nové sezony podařilo vstoupit úspěšně a přestože budou mít elévci na treníncích na čem pracovat, první ligové minuty si užili. V soubojích s libereckými Panthers a FBC Liberec si zahrálo všech jedenáct elévků, kteří se tak společně podepsali pod jednu výhru.

Přebor starších žáků

Turnaj Liberec (neděle 7. října): TJ Turnov - FBC Lomnice 10:3, FBC ZŠ Mimoň Česká Lípa - TJ Turnov 5:8.

Liga mladších žákyň

Turnaj Most (neděle 7. října): SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 6:3, TJ Turnov - FBC Liberec Chrastava 5:6, FBK Wings Most - TJ Turnov 4:0, TJ Turnov - SK Dubí 4:6.