FOTO: Druhý říjnový víkend jezdci závodili v Bozkově

14.10.2015 21:21:52 | Autor: KTM ECC 2015, Luboš Kučera | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

FOTO: Druhý říjnový víkend jezdci závodili v Bozkově

Pro členy Motosportu Bozkov, byl začátek října opravdu náročný. Vše začalo v sobotu 3. října, kdy pořádali na svojí motokrosové trati tradiční závody traktorů. Po ukončení této akce ihned začali s přípravou závodů seriálu KTM ECC 2015, které se konaly v sobotu  10. a v neděli 11. října. Depo a zázemí pro jezdce pořadatelé umístili do prostoru hasičského hřiště. Samotný závod potom jezdci absolvovali na pozměněné místní trati, do které se podařilo přidat nové zajímavé lokality.

Jak se stalo již tradicí seriálových klání, vše zahájil sobotní závod pro nejmenší jezdce, který odstartoval soutěžní víkend a nastoupilo do něj 17 jezdců ve dvou třídách. V kategorii do 50 ccm zvítězil David Šťastný, druhý dojel Jiří Halama a třetí Přemysl Plucha. V silnější třídě do 65 ccm vyhrál Matěj Skořepa, před Martinem Balatkou a Milošem Klimešem.

Jako první vyrazili na trať jezdci  kategorií hobby E1, E2, E3, kterých se na start celkem seřadilo 123 a odstartovali v 11 hodin. Za slunečného počasí  si pro vítězství v nejslabší třídě E1 dojel Martin Makovec, druhý v cíli byl Luboš Ducháček a třetí Josef Koza. Stupně vítězů, tak patřily jezdcům Motosportu Lhotka. E2 ovládl Lukáš Kučera, před Janem Kobosem a Adamem Erlebachem. Nejsilnější E3 se stali kořistí Františka Medka, který porazil týmového kolegu z Vysokého Ondru Josífka a Semilského Václava Studničku. 

KTM ECC Bozkov 2015<br />Autor: David Bouchal Ve 14 hodin se na startovní rošt postavili jezdci LIC A, LIC B, VET a do85ccm. Celkem 66 jezdců tak doplnilo celkový počet na 206 startujících. V LIC A zvítězil domácí Jirka Hádek, druhý dojel Kryštof Kouble a třetí Stanislav Čtvrtka. V LIC B potvrdil pozici lídra vítězstvím Jilemnický Miroslav Škaloud před Martinem Malátem a Ondřejem Havrdou. VET zdolal Jan Unger, před Radimem Drlíkem a Miroslavem Hančem. Ve třídě do 85ccm zvítězil Vladimír Duchoslav.

V neděli se jezdci probudili do mrazivého rána. Trať byla, ale po sobotních kláních suchá, prašná a start v 10 hodin se neodkládal. V neděli se postavilo na start 88 jezdců startujících po vlnách. V jednotlivých třídách zvítězili LIC A Jiří Hádek, LIC B Ondřej Havrda, VET Radim Drlík, do 85ccm Vladimír Duchoslav, E1 Josef Koza, E2 Jan Kobos a E3 Ondřej Josífek.

Pořadatelům z Motosportu Bozkov se podařilo připravit kvalitní závodní klání, kde si každý našel to svoje. Vše ještě podpořil největší partner seriálu pan Aleš Vondrák a jeho firma UNIVOK, když v prostoru stupňů vítězů vystavil motocykly KTM modelové řady 2016.

Sedmý ročník pomalu spěje do finále. Zbývá odjet závěrečné klání v Benešově u Semil v termínu 24. a 25. října pod křídly Enduroklubu Semily a vše zakončit slavnostním vyhlášením 7. 11. v kulturním domě v Jilemnici. Kompletní výsledkový servis najdete na stránkách http://www.endurocc.cz/.

FOTO: Traktory opět lákaly do Bozkova. Přijelo víc než tři tisíce diváků

Související články:

Obrazem: Šampionát v endurosprintu hostila Mříčná

FOTO: Seriál KTM ECC 2015 pokračoval ve Vysokém nad Jizerou

FOTO: Jan Balaš na jubilejním Cross country Loukov vyhrál oba závody

FOTO: Endurosprint v Košťálově si užilo celkem 188 jezdců

FOTO: V druhém díle si jezdci užívali bahno na kozákovské sjezdovce

FOTO: Sedmý ročník KTM ECC zahájil vydařený závod v Kunčicích

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Obrázky na útěku rozdělily přítomné, nikoli ovšem umělecky

Vernisáž výstavy obrazů malovaných utečenci v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos ohromila návštěvníky ve foyer Městského divadla Jablonec nad Nisou nejen svoji čistotou, ale i uměleckým provedením, a to navzdory tomu, že jejich autoři jsou amatéři. Podrobnosti a fotogalerie z vernisáže na Našem Jablonecku

V Turnově uzavřou schodiště z ulice Nad Perchtou do Koškovy ulice

Ředitelství silnic a dálnic ČR informuje, že od 12. srpna do 31. srpna 2019 dojde k uzavření schodiště, které vede z ulice nad Perchtou do ulice Koškova. Schodiště je spojeno s mostem na silnici I/35 na průtahu. Důvodem je pokračující rekonstrukce mostu na silnici I/35 nad Koškovou ulicí. Předchozí článek o opravách mostu na silnici I/35


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedm perel astronomie v semilském muzeu
Krajský přebor: Turnov podruhé nadílel sedmičku a vede tabulku
TU Liberec vyvíjí chameleoní kamufláž pro armádu
Obrazem: 8. ročník festivalu ZasTenRock
Železnické hudební léto zakončí koncert Yolo kvartetu

Nejčtenější články

18.08.: Přehled fotbalových výsledků druhého podzimního kola
16.08.: Na motoristy u Turnova dohlížel vrtulník
16.08.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 16. až 18. srpna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT