19.06.2019 20:23:09 | Autor: Milan Poličanský a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Posledním kolem byla zakončena i sezona v krajské I.B třídě východ. O celkovém vítězství SK Jívanu Bělá bylo rozhodnuto již pět kol před koncem, ale přesto domácí nechtěli prohrát ani poslední utkání, a tak se v duelu se Smržovkou přetahovali o výhru až do výsledku 6:5, pak mohli převzít pohár pro mistra a slavit až do rána...

Bělá - Smržovka 6:5 (2:2)

V sobotním utkání už nešlo vůbec o nic. Domácím tedy možná o to, rozloučit se vítězně před svými fanoušky. Zápas totiž sledovalo neuvěřitelných 300 diváků.

Domácí začali výborně, malého nedorozumění v obraně hostů využil asi ve 20 sekundě Pavlata a hlavou poslal Bělou do vedení. V 6. minutě opět Pavlata a opět hlavou. Tentokrát, ale mířil vedle. V 8. minutě se k hlavičce dostali i hosté, ale skončila nad brankou. V 16. minutě vyslal Čokina Berana,ale ani jeho pokus gólem neskončil. V 18. minutě zase vyrazil střelu Pavlaty po jeho úniku a ve 28. střelu Čokiny, kterého vyslal Rypl. Gólman hostů v první půli opravdu čaroval. A následoval trest. Z ojedinělé akce hostů bylo ve 32. minutě vyrovnáno na 1:1. A ještě hůře bylo ve 36. minutě. To si křížnou střelu hostů, srazil do vlastní brány Huráň. Ve 40. minutě poslal do brejku Mach Pavlatu, a ten vyrovnal na 2:2. O poločase byli diváci odměněni vystoupením mažoretek z Hořic.

Druhá půle začala pro domácí opět skvěle. Ve 47. minutě se totiž hlavou trefil Lukáš Beran a Bělá vedla 3:2. V té době už byla na hřišti dvě příjmení Beran. Málo vídaná věc, ale zápas si zahrál otec Pavel Beran a syn Lukáš Beran. V 51. minutě trefil Pavlata, který byl hodně při chuti, hlavou břevno. O dvě minuty později bylo ale zase vyrovnáno na 3:3. Obrany měly trochu volnější sobotu a střelecké "závody" pokračovaly. V 57 minutě tvrdou střelu Macha gólman ještě vyrazil, ale na dělovku Kosiny už byl krátký a Bělá opět vedla 4:3. V 63. minutě a v 70. minutě se trefil Pavlata a bylo jasné, že střeleckou soutěž v kanonýrech vyhraje a porazí Kotyzu z Držkova. Náskok 6:3 už byl docela pohodlný, ale hosté se nevzdali ani za tohoto stavu. V 81. minutě totiž opět skórovali. V 86. minutě mohla u Beranů propuknout ještě větší radost. Lukáš zatáhl balón po křídle, nahrál Pavlovi, ten ale z vyložené pozice minul. O minutu později se trefili hosté a stanovili výsledek na konečných 6:5.

S koncem zápasu začalo sice pršet, ale oslavu titulu si domácí zkazit nenechali a veselili se dlouho do noci.

Branky: 1., 41., 63. a 70. Pavlata, 48. L. Beran, 53. Kosina - 33. Sucharda, 36. a 82. Jelínek, 53. Klaus, 87. Červenka. Rozhodčí: Bohatý - Šmíd, Diringer, ŽK: 0:0. Diváků: 300. Bělá: Jakubičko - Huráň, Kosina (80. Vorel), Beran Lukáš, Jaroš (46. D. Hanč), Pácalt (46. M. Hanč), Čokina, Pavlata (71. P. Beran), Otmar, Mach, Rypl (46. Tauchman). Smržovka: Burianek - Kobr, Sucharda, Vokuš, Frydrych (75. Červenka), Jelínek, Klaus, Nič, Štěpánek, Hásek, Hnídek. Fotogalerie z utkání

Utkání SK Jívan Bělá - TJ Spartak Smržovka a následné oslavy titulu Mistra I.B třídy<br />Autor: Věra Bucharová

Roztoky - Bozkov 1:2 (1:1)

Lépe začali domácí, ve třetí minutě dokonce vstřelili gól, ale to už měl pomezní zdvižený praporek pro ofsajd. A za dvě minuty měli domácí šanci, když po chybě Soudila šli sami na bránu, ale Kobrle na poslední chvíli míč zezadu vykopl na rohový kop. V 9. minutě zahrávali přímý kop domácí z 35 metrů a Zemánek poté míč vyrazil, ale sudí odpískal následně ofsajd. V 10. minutě se ukázali i hosté, Jech zleva přihrál před vápno na Šimka, ten dal doprava Mazánkovi, který vystřelil jen vedle levé tyče. Rohový kop Šimka za dvě minuty zlikvidovala domácí obrana. Ve 14. minutě Mazánek vybojoval míč asi 40 metrů od brány, poté s ním doběhl na dostřel Maďarčíkovi svatyně a vystřelil, jenže míč pouze prolétl nad břevnem. Hosté gól nedali, a tak přišel trest. Za minutu zahrávali domácí rohový kop zprava a z něho hlavičkoval v náběhu do brány M. Hornig - 1:0. V 18. minutě mohli domácí navýšit vedení po chybě obrany, ale v dobré pozici vystřelili vedle brány a zahodili tak tutovku. Za dvě minuty Balcar hlavou prodloužil na Jecha, ten vystřelil vedle brány. Ve 23. minutě nebezpečně vystřelil Štěpánek a Maďarčík musel míč vytáhnout nad bránu. Od 27. minuty kvůli ošetřování Balcara hráli hosté o deseti, ale povedlo se jim vyrovnat skóre, když po střele hostí se dostal k dorážce Mazánek, trefil sice pouze obránce před sebou, od něj se ale míč odrazil k Malečkovi, a tomu už se dostat míč do sítě povedlo. Ve 33. minutě hosté faulovali 25 metrů od brány a domácí dostali dobrou pozici k přímému kopu, ale špatně ho rozehráli a sudí přisoudil míč hostům. Balcar po návratu na hřiště odehrál asi čtyři minuty a opět se mu spustila krev z nosu a musel být vystřídán nestorem Havlem.

Druhý poločas začali hosté šancí, když Šimek zprava vystřelil a obránce míč nadzvedl na rohový kop. Ten byl rozehrán nakrátko a nedošlo ani k ohrožení brány. Za tři minuty se postavil Mazánek k dalšímu rohovému kopu, ten obránci odvrátili na další roh, po něm hlavičkoval Šimek vedle brány. V 60. minutě zkusil vystřelit Kurfiřt z 35 metrů, míč ovšem prolétl v bezpečné vzdálenosti od brány. V 64. minutě vybojoval rohový kop po střele z 30 metrů Mazánek, obránce ho odhlavičkoval na další roh, ten už byl úspěšný, neboť z něho se trefil Havel hlavou a gólman neměl šanci. V 75. minutě měli šanci i domácí, když po centru zleva hlavičkoval mimo tři tyče Illner. V 82. minutě po střele zprava Maďarčík pouze prodloužil míč za sebe, kam nabíhal Kasan, ten míč jen těsně nestihl. A za dvě minuty šel Kasan sám na bránu, ale neměl rychlost a tak z 30 metrů zkusil vystřelit a míč trefil dobře, ten jen o kousek minul bránu. V poslední minutě zahrávali Bozkovští roh, po něm musel Madarčík vyrážet míč. Poté sudí hru ukončil a domácí se s hosty slušně rozloučili.

„I když Roztoky jsou na posledním místě, věděli jsme, že to tu nebude lehké. Domácím chyběli nějaké opory a i my jsme sem jeli bez kapitána Červeného, Židlíka a Petra. Proto převzal kapitánskou pásku Mazánek, neboť po mnoha letech v našich službách odchází do Semil a chtěli jsme mu tím zpříjemnit poslední chvíle v našem dresu. Všichni mu přejeme, ať se mu v Semilech daří a vzpomíná na nás jen v tom nejlepším. Dnešní zápas nebyl tolik dramatický, jako v jiných případech, hrálo se za velkého vedra a navíc oběma týmům o nic moc nešlo, i když každý chce vyhrávat. Dnes musím pochválit všechny a především střídající hráče, kteří hru oživili, a ukázali, že jsou plnohodnotnými hráči. Nyní nás čeká pauza, kde budeme řešit odchody a příchody hráčů a koncepci na novou sezonu. Těšíme se na podzim na Cihelném poli," shrnul za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 15. M. Hornig - 30. Maleček, 65. Havel. Rozhodčí: Ďörď - Matys, Houžvička, ŽK: 0:0. Diváků: 70. Roztoky: Maďarčík - Jína, M. Hornig, Maťátko, V. Hornig (78. Novotný), Kotyk, Illner, David, Fischer (66.Rudolf), Hujer, Kupkár. Bozkov: Zemánek - Liďák, Soudil, Kobrle, Kurfiřt, Štěpánek (85. Šída), Maleček, Mazánek (75. Kasan), Balcar (38. Havel), Jech (63. Hlava), Šimek.

Železný Brod B - Přepeře B 7:1 (2:1)

Branky: 15. a 67. K. Makula, 87. Šťastný, 27. a 78. Holeček, 54. a56. Kučera - 31. Vaníček. Rozhodčí: Jirák - Bohata, Šůma, ŽK: 2:1. Diváků: 111. Železný Brod: Škaloud - Šťastný, Š. Makula, P. Musílek, Holeček, Kučera, Jelínek, K. Makula, Kotlár, Krejčí (63. Esselbach), K. Musílek. Přepeře B: Tesař - Krouza (57. Kumprecht), Rakouš (65. Kubáček), Horák, Baudys, Vaníček, Císař, Tokan, Trč, Kvapil, Richter (84. Abraham).

Harrachov - Velké Hamry B 1:6 (1:2)

Branky: 28. Tuhela - 3. Rudolf, 22. a 89. Dědek, 59. Benda, 79. Linka, 85. Mihálik. Rozhodčí: Smoleňák - Bohatý, Pánek, ŽK: 3:0. Diváků: 60. Harrachov: Morávek - Kroupa (84. Drahoňovský), Horáček, Zeman, Vodseďálek, Bergmann, Medal (46. Berka) , Veselý(55. Michálek), Kučera, Tuhela(78. Chlup), Jiroutek (65. Kyncl). Velké Hamry B: Mička - Jiřikovský, Jeřábek (60. Pekelský), Miček (84. Nosek), Dědek, Mihálik, Svoboda, Rudolf (81. Břečka), Linka, Štětkář, Benda (65. Pátra).

Plavy - Jablonec n. J. 3:3 (1:1)

Branky: 34. a 54. Sitarčík, 64. Plný - 37. P. Vrána, 75. vlastní (Černý), 58. J. Vrána. Rozhodčí: Nagy - Kutílek, Jákl, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (68. Holman). Diváků: 40. Plavy: Nežádal - Zajíček, Černý, Votoček, Titlbach (46. Svačina), Pekař, Rimský, Plný (66. Gallyas), Prousek, Forman, Sitarčík. Jablonec n. J.: Šír - P. Vrána, Havrda, Hrbek, Mikšíček (63. Pěnička), J. Vrána, Adámek, Špidlen (80. Gebrt), Cirok (46. Havlíček), Pičman, Holman.

Albrechtice v Jiz.h./Jiřetín - Lučany n. N. 3:5 (1:1)

Branky: 30. a 60. Vávra, 73. Bělohlávek - 4., 67. a 75. Kohout, 59. Röschl, 87. Horký. Rozhodčí: Linhart - Dvořák, Plíva, ŽK: 3:0, ČK: 1:0 (57. Bělina). Diváků: 120. Albrechtice: Žanta - Kořínek, Koldovský, Pipek, Hradecký, Purm, Bělohlávek, Vávra, Bělina, Berndt, Bártl (46. Šíma). Lučany: Šimon Sobotík - Horký, Dítě (85. Dítě), Štěpán Sobotík, Brož, Svozil, Röschl, Koudelka, Kohout, Bukvic, Pavelka.

Rychnov - Držkov 3:4 (1:2)

Branky: 44. Maryško z pen., 60. Janků, 65. Nedelchev - 6. Belšan, 36. a 66. Kotyza, 57. Kysela. Rozhodčí: A. Brož - Šmíd, Neugebauer, ŽK: 1:1. Diváků: 68. Rychnov: Ducháček - Maryško,Jindra, Janků, Procházka, Viktora (46. Nedelchev), Lána, Mastník, F Kubát, Dupač, K. Kubát. Držkov: Balatka - Ševčík (77. Dvořák) , Kysela,Vágner, Zajíc, Petrtýl, Breda (63. Skalický), Vrabec, Belšan, Vaníček, Kotyza.