Futsalisté Dalmachu Turnov postoupili přes Kobylisy do finále play off

05.03.2019 14:48:37 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovský Dalmach, po prvním vítězném zápase ve středu 27. února, vyhrál i v odvetném zápase v neděli 3. března u pražských Kobylis a postoupil do finále play off futsalové divize A!

Ve finále se hráči Dalmachu utkají s celkem Atletico Chomutov, které vyřadilo tým FC Slatina 2006, na jeden vítězný zápas. Finále se hraje v pátek 15. března od 20 hodin v hale TJ Turnov!

TJ FC Dalmach Turnov - FK Kobylisy Praha 6:3 (5:0)

Turnovský Dalmach přehrál v domácím prostředí pražské Kobylisy, o utkání rozhodl již první poločas, nepřekonatelnou překážkou pro pražské střelce byl domácí brankář Prokopec. Výsledek prvního poločasu vypadal, že hostitelské mužstvo drží otěže utkání. Ovšem hosté měli také dostatek šancí. Bohužel pro ně v brance domácích byl vynikající Prokopec, který svým výkonem přispěl k pohodovému vítězství domácího celku. Prakticky vše hostím vychytal. První změna skóre přišla v 8. minutě, kdy přesně zamířil turnovský Šimek, další branky přišly po čtvrthodině hry a opět byli úspěšnější domácí, pojistky přidal Randák s Kalouskem. Domácí gólman držel čisté konto a v poslední minutě hostitel přidal další dvě branky, trefil se D. Hurt a Vítek.

Hosté šli do poločasové přestávky s pětibrankovým mankem. Po změně stran ale přesto zabojovali a brzy dvěma slepenými góly Slaniny a kapitána Váchy snížili hrozivý stav. Domácí však svůj náskok pohlídali, šestou branku přidal Šimek, hosté kontrovali jednou brankou Tvrdého čtyři minuty před koncem. Na domácí straně se dvěma góly prezentoval Šimek.

Branky (asistence): 8. Šimek (Randák), 13. Randák, 15. Kalousek (Randák), 19. D. Hurt, 20. Vítek (Šimek), 26. Šimek (Krejčík) - 21. Slanina (Doležal), 22. Vácha (Doležal), 36. vlastní. Rozhodčí: Čurda, Nagy, ŽK: 1:0. Diváků: 120. Nejlepší hráči: P. Prokopec, J. Šimek, P. Vítek (všichni Turnov). TJ FC Dalmach Turnov: Prokopec Petr, Krejčík Aleš, Šimek Jiří, Bangha Marek, Tvrdý Vojtěch, Pařízek Michal, Vítek Pavel, Fedorko Jan, Špína Marcel, Hurt Daniel, Kalousek Zdeněk, Randák Matěj, Hyka Miroslav. FK Kobylisy Praha: Havelka Lukáš, Vácha Zdeněk, Jančík David, Doležal Jan, Báňa Tomáš, Novák Tomáš, Slanina Richard, Mareček Jakub, Lovecký Tomáš.

FK Kobylisy Praha - TJ FC Dalmach Turnov 2:4 (1:0)

Nejlepší celek základní části otáčel nepříznivé skóre po změně stran, kdy zpřesnil koncovku, roli na obou stranách hrály i pokutové kopy. Začátek utkání byl opatrnější z obou stran. Od 5. minuty se útoky přelévaly z jedné strany na druhou. Hosté během krátké doby nastřelili dvě tyče, měli několik dalších gólových situací, ale neproměnili je. Také hostitelské mužstvo mělo během prvního poločasu několik šancí na vstřelení gólu, pomohl jim až šestý AF soupeře, v poslední minutě první půle se z desetimetrového pokutového kopu trefil kapitán Vácha.

Ve druhé části hry hosté přidali na obrátkách, které korunovali vyrovnávací brankou Banghy ve 28. minutě, který využil zaváhání domácího brankáře. O minutu později se i hostům naskytla možnost zahrávání penalty, klasické, po vyloučení Loveckého, kterou proměnil kanonýr Randák. Domácí mužstvo mělo poté několik šancí na srovnání stavu, ale ty neproměnilo a místo toho inkasovali třetí branku od Špíny. Domácí zareagovali hrou bez brankáře, ale tato činnost měla opačný efekt, když inkasovali další branku, trefil se D. Hurt. Až pět minut před koncem se podařilo domácím snížit Báňou, ale to bylo vše.

Branky (asistence): 20. Vácha, 35. Báňa (Jančík) - 28. Bangha (Špína), 29. Randák, 33. Špína, 34. D. Hurt. Rozhodčí: Stádník, Říha, ŽK: 0:1, ČK: 1:0 (Lovecký). Nejlepší hráči: Z. Vácha, D. Janíček (oba Praha), M. Hyka (Turnov). FK Kobylisy Praha: Havelka Lukáš, Vácha Zdeněk, Franc David, Lovecký Tomáš, Báňa Tomáš, Jančík David, Doležal Jan. TJ FC Dalmach Turnov: Hyka Miroslav, Krejčík Aleš, Hurt Vojtěch, Randák Matěj, Špína Marcel, Šimek Jiří, Bangha Marek, Hurt Daniel, Pařízek Michal.